گفت‌وگوی طالب‌زاده با رهبر حرکت اسلامی سیاه پوستان آمریکا در «عصر»

0

گیگر:

بیستمین قسمت برنامه «عصر» با حضور لوئیس فراخان رهبر حرکت اسلامی سیاه پوستان آمریکا، پنجشنبه این هفته از شبکه افق پخش می‌شود.

به گزارش بولتن نیوز، در پس چهره به ظاهر خسته و صدای لرزان از فریاد، مردی قرار دارد که بیش از هفت دهه از زندگی خود را در سایه تبعیض و نژادپرستی و مبارزه با آن سپری کرده است؛ لوئیس فراخان رهبر حرکت «امت اسلام» که بخش عمده ای از جمعیت سیاهان آمریکا را سازماندهی و نمایندگی میکند،برای دومین بار به ایران سفر کرد،او به عنوان میهمان ویژه سی وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ایران آمده بود.

لوئیس فراخان،با رویکردی دوباره به ریشه های آفریقایی سیاه پوستان آمریکا،سفرهای زیادی به کشور های آفریقاییداشته است؛ تاکید او بر گرامیداشت هویت آفریقایی سیاهان آمریکا،چهره ای شاخص در عرصه فعالیت های دیپلماتیک درون آفریقاییاز او ساخته است.

قدرت سازماندهی و جذابیت رهبری از برجسته ترین شاخصه های رفتاری اوست که بهترین نمود آن راهپیمایی معروف یک ملیون نفری سیاهان آمریکا در سال ١٩٩٦ میلادیاست، راهپیمایی ایکه همه سأله در گرامیداشت آن جمع کثیری از سیاهان آمریکا گرد هم می آیند.

لوئیس فراخان طی سفر به ایران در شبکه افق و برنامه «عصر» نیز حضور یافت تا با نادر طالب زاده در مورد موضوعات مهمی گفت وگو کند.

بیستمین قسمت برنامه «عصر» با عنوان پژواک بغض، برداشتی بی واسطه از حرکت «امت اسلام»، صدای تپنده سیاهان مظلوم آمریکا، پنجشنبه این هفته از شبکه افق پخش خواهد شد.

این برنامه 6 اسفند ساعت 21.30 به روی آنتن می رود و تکرار آن هم در ساعت های 11 و 15 روز بعد پخش خواهد شد.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید