گلکسی اس 7 اج سامسونگ عنوان دارنده ی برترین دوربین در بین گوشی های هوشمند را کسب کرد

0

گلکسی اس 7 اج سامسونگ عنوان دارنده ی برترین دوربین در بین گوشی های هوشمند را کسب کرد

احتمالا شما اگر علاقمند به عکاسی باشید با وب سایت DxOMark آشنایی دارد. این سایت در واقع مرجعی برای اطلاع از کیفیت تصویر برداری انواع دوربین به حساب میآید. DxO تا کنون کیفیت عکس برداری و فیلم برداری بیش از 9 هزار دوربین ، لنز و گوشی های هوشمند را آنالیز کرده است و پرچمداران جدید سامسونگ مورد های جدیدی هستند که DxO دست به آزمایش دوربین های این دو گوشی زده است. سنسور جدید دوربین های پرچمداران جدید سامسونگ که از لحاظ مقدار مگاپیکسل افت داشته اند اما این نشان از کاهش کیفیت دوربین این گوشی ها نسبت به نسل قبل نیست و طبق آزمایشات پرچمداران جدید سامسونگ در حال حاظر بهترین دوربین را در بین گوشی های هوشمند دارند.

 

بالاخره امسال هم پرچمداران جدید از راه رسیدند و نوبت آنر سید که DxO گلکسی های جدید سامسونگ را مورد آزمایش قرار دهد. طبق معمول همیشه DxO هر کدام از پرچمداران سامسونگ را جداگانه آزمایش کرده و داخل لیست قرار داده است و گلکسی اس 7 اج سامسونگ توانسته امتیاز کای 88 را به ثبت برساند که یک امتیاز از پرچمدار سال پیشین سامسونگ یعنی گلکسی اس 7 اج پلاس بیشتر بوده است.  در واقع از پنج دوربین برتر بین گوشی های هوشمند 4 عنوان به گوشی هاس سامسونگ تعلق گرفته است و جز سامسونگ تنها سونی زد 5 است که در پنج رده ی اول فهرست DxO قرار گرفته است. طبق تست هایی که اخیرا صورت گرفت آیفون 6اس پلاس اپل توانست نمره ی 84 را کسب کند و مشترکا با نکسوس 6پی و موتورولا دیروید توربو 2 در جایگاه ششم ایستاده اند.

سامسونگ گلکسی اس 7 اج همانند نسخه ی معمولی این پرچمدار از یک دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی به همراه فناوری پیکسل دوگانه و فوکوس خودکار سریع به همراه شناسایی چهره برخوردار است. سامسونگ روزنه ی سنسور دوربین را به f/1.7 افزایش داده است تا نور بیشتری را به سنسور برساند تا در شرایط نور کم تصاویر بهتری ثبت شوند . ضمن اینکه قابلیت هایی مانند تثبیت کننده ی نوری تصاویر و HDR Live  خودکار نیز همچنان وجود دارند. این دوربین توانایی ضبط فیلم ها با کیفیت 4K و نرخ 30 فریم بر ثانیه را دارد و همچنین در کیفیت های 1080P با نرخ فریم 60 و کیفیت 720P با نرم فریم 240 لحظه ها را ثبت میکند. به نظر میاد تغییراتی که سامسونگ در دوربین پرچمداران جدید خود اعمال کرده است به خوبی جواب داده است. همان طور که میدانید سامسونگ از دو سنسور مختلف ISOCELL S5K2L1 ساخت خود و سنسور ساخت سونی مدل IMX 260 در پرچمداران خود استفاده کرده است اما این سوال که کدام مدل در تست DxO مورد آزمایش قرار گرفته است بی پاسخ مانده است.

DxO گفته است که گلکسی اس 7 یک دستگاه فوق العاده برای کسانی است که به عکاسی با گوشی های هوشمند علاقه دارند. دوربین این گوشی سرعت بسیار بالایی در عکاسی دارد که به راحتی این روند قابل تکرار است که باعث شده عملکرد برجسته ای داشته باشد و امتیاز 90 را در فاکتور کنتراست به ثبت برساند. به لطف ویژگی HDR خودکار، حتی در صحنه هایی که کنتراست های اشباع شده ای وجود دارد، مانند مناظر و صحنه های دارای نور پس زمینه، خروجی تصاویر گرفته شده بسیار عالی هستند. رزولوشن 12مگاپیکسلی دوربین گلکسی اس 7 اج تعادل بسیار خوبی بین نویز و جزئیات برقرار میکند که نمره ی 91 را در قسمت Texture و نمره ی 89 را در قسمت نویز در تست DxO کسب کرده است. بر اساس گفته ی DxO اصلی ترین نقطه ی قوت گلکسی اس 7 اج توانایی در ثبت تصاویر عالی و پی در پی در شرایط مختلف ، فوکوس خودکار سریع و دقیق و برقراری توازن بسیار خوب بین جزئیات و نویز است.

DxO پرچمدار سامسونگ را به خاطر ثبت تصاویر بسیار خوب با رنگ های طبیعی در محیط های بسته و باز تمجدید و ستایش کرده است و امتیاز فوق العاده ی 90 را در قسمت کنتراست و کیفیت تصاویر خروجی در شرایط مختلف مانند عکاسی از مناظر و پایداری در دقت به همراه رنج داینمیک بالا را به پرچمدار سامسونگ اعطا کرده است. در قسمت رنگ ها نیز در روشنایی روز نمره ی 90 و در شرایط نورکم امتیاز تحسین برانگیز 76 برای گلکسی اس اج به ثبت رسیده است. لازم به ذکر است این قسمت در فضای بسته با نورهایی با رنگ های گرم یا مایل به زرد تست شده است. همچنین به عقیده ی DxO، فوکوس خودکار یکی از برتری های اس 7 اج به شمار میآید و امتیاز 98 را در شرایط پر نور و امتیاز 90 را شرایط نور کم به ثبت رسانده است که باعث ثبت تصاویر بسیار خوبی از سوژه های در حال استراحت مانند کودکان و حیوانات میشود. فلش این گوشی نیز جزئیات بسیار بالایی را در شرایط نور کم به همراه دارد و در فیلم برداری نیز تثبت کننده ی تصاویر و فوکوس خودکار بسیار خوب عمل میکند. پس مطمئنا برای کسانی که نگران دوربین 12 مگاپیکسلی پرچمداران جدید سامسونگ بودند روشن شد که گلکسی اس 7 اکنون در قسمت دوربین گوشی های هوشمند ، برترین مدل محسوب میشود.

نظر شما در مورد عملکرد دوربین گلکسی اس 7 سامسونگ چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید