گلکسی اس 7 دقیقا شبیه به گلکسی اس 6؛ وقتی سامسونگ از روی دست خودش کپی میکند

0

گلکسی اس 7 دقیقا شبیه به گلکسی اس 6؛ وقتی سامسونگ از روی دست خودش کپی میکند

همان طور که حتما می دانید فردا قرار است کمپانی سامسونگ در برنامه ای ویژه از گوشی های پرچم دار کهکشانی خود یعنی Galaxy S7 و Galaxy S7 Edge رونمایی کند. از هفته ها و حتی ماه ها قبل خبرهای متعددی درباره این دو دستگاه منتشر شده است و در حال حاضر می توان گفت تقریبا همه مشخصات سخت افزاری، نرم افزاری و حتی قیمت این دستگاه ها نیز مشخص شده اند. اما بد نیست یک بار دیگر و در فاصله تقریبا 24 ساعت تا آغاز همایش ویژه سامسونگ پیش از نمایشگاه MWC 2016 نگاهی داشته باشیم به طراحی محصولاتی که قرار است فردا به صورت رسمی رونمایی شوند و آنها را با مدل های سال گذشته سامسونگ مقایسه کنیم. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

پیش از این اطلاعات زیادی درباره شباهت فوق العاده بالای گوشی های سال 2016 سامسونگ با مدل های معرفی شده در سال قبل منتشر شده است و در واقع باید گفت این ادعا تا حد بسیار زیادی صحت دارد. تصاویر منتشر شده هم به صورت رندرهای صنعتی و هم به صورت پروتوتایپ نیز نشان دهنده همین شباهت بسیار زیاد می باشند. برای مثال کافی است به تصویر مطلب توجه کنید تا ببینید نمای پشتی در قسمت دوربین و نمای جلویی در بخش کلید فیزیکی و همچنین کلیدهای لمسی تا چه حد در دو مدل سال های 2016 و 2015 مشابه یکدیگر هستند. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که لنز گلکسی اس 7 اندکی با لنز گلکسی اس 6 متفاوت است و بیشتر شباهت آن به مدل Note 5 بر می گردد. همین داستان درباره نمای جلویی دستگاه در قسمت سنسورها و دوربین جلو هم مشاهده می شود. جایی که واقعا نمی توان به جز چند صدم میلیمتر عقب تر رفتن قاب فلزی، هیچ تفاوتی را بین گلکسی اس 6 و گلکسی اس 7 پیدا کرد.

گلکسی اس 7

اما شاید بیشترین تغییرات در لبه های کناری دستگاه صورت گرفته باشد. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید ظاهر مدل S7 و قاب فلزی آن کمی شبیه به Note 5 است و انحنای بدنه پشتی به سمت داخل به وضوح مشاهده می شود. همچنین برجستگی لنز نیز به مقدار قابل توجهی کاهش یافته و تقریبا هم تراز با بدنه گوشی شده است. با این حال محل قرار گرفتن کلیدها دقیقا مشابه گلکسی اس 6 است.

در نتیجه می توان گفت سامسونگ بیش از آنکه بر روی ظاهر و طراحی دستگاه جدید خود تمرکز کرده باشد، ذهن خود را معطوف به افزایش قدرت سخت افزار دستگاه و همچنین معرفی احتمالی ویژگی های نرم افزاری جدیدی کرده که باید فردا و در مراسم ویژه رونمایی از گلکسی های جدید منتظر آنها باشیم.

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید