گلکسی نوت ۷ می‌تواند ۱۷میلیارد دلار به سامسونگ ضرر بزند!

0

فاجعه گلکسی نوت ۷ می‌تواند به سامسونگ ۱۷ میلیارد دلار ضرر برساند. سامسونگ در ماه سپتامبر ۲.۵ میلیون گلکسی نوت ۷ را فراخوانی کرد. حال نیز با توقف فروش این مدل، سامسونگ فروش تقریبا ۱۹ میلیون گوشی را از دست داده و این به معنای ضرر ۱۷ میلیارد دلاری برای سامسونگ خواهد بود.

قبلا تصور میشد که فراخوانی و عدم فروش تنها ۵ میلیارد دلار ضرر برای سامسونگ داشته باشد. اما مسئله بزرگتر ضرری است که ممکن است به برند سامسونگ و فروش دیگر گوشی‌ها داشته باشد. این وضعیت ممکن است به نفع شرکت‌هایی همچون گوگل و اپل باشد که گوشی‌های آیفون و پیکسل را عرضه می‌کنند. استفان راب می‌گوید:

نوت ۷ برای همیشه از بین رفته است و حتی این احتمال وجود دارد که برند گلکسی نوت کلا ازبین رفته باشد. سامسونگ باید برای هر مشتری نامه عذرخواهی بنویسد و جبران خسارت کند. این برای سامسونگ هزینه خواهد داشت، اما گزینه دیگر تبدیل شدن به نوکیا یا بلک‌بری است.

سامسونگ همچنین با شکایات حقوقی روبروست و در حال حاضر دو کاربر از سامسونگ در ایالات متحده شکایت کرده‌اند. ساlسونگ پیش از فراخوانی اول، ۹۲ گزارش در مورد گرم‌شدن بیش از حد دریافت کرده بود. نوت ۷ همچنین ممکن است به بخش قطعات سامسونگ نیز صدمه بزند، چون قطعاتی همچون نمایشگر و چیپ حافظه از دیگر بخش‌های سامسونگ تامین می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید