گلکسی نوت 5 پرطرفدارترین گوشی آمریکا؛ آیفون 6 اس پلاس در رده دوم

0

گلکسی نوت 5 پرطرفدارترین گوشی آمریکا؛ آیفون 6 اس پلاس در رده دوم

یکی از بزرگترین نقاط قوت کمپانی اپل در بازار تلفن های هوشمند، محبوبیت بسیار زیاد آن در بازارهای آمریکا بود. خریداران آمریکایی علاقه بسیار زیادی به گوشی های ساخت اپل داشته و دارند و به دلیل تعداد بالای مشتریان این بازار، بخش بزرگی از سود سالانه اپل در حوزه های مختلف کاری متعلق به خریداران آمریکایی آنهاست. اما ظاهرا در آخرین رتبه بندی انجام شده، اپل بار دیگر با یک خبر نا امید کننده مواجه شده است.

فاکتور ASCI یا در واقع شاخص رضایت مشتریان در آمریکا در بازه های زمانی مختلف توسط نظرسنجی های حرفه ای موسسات معتبر این کشور مشخص می شود و نشان دهنده رضایت مصرف کنندگان از دستگاه هایی است که از آنها استفاده می کنند. بر اساس آخرین گزارش منتشر شده به منظور انتشار فاکتور ASCI که پیش از عرضه جدیدترین گوشی های سامسونگ در سری S (گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج) تنظیم شده، گلکسی نوت 5 از کمپانی سامسونگ محبوب ترین گوشی در بین خریداران آمریکایی می باشد. این تلفن هوشمند توانسته امتیاز 84 از 100 را به خود اختصاص دهد و به این ترتیب جایگاه اول را کسب کند. رقیب اصلی نوت 5 یعنی آیفون 6 اس پلاس تنها با یک امتیاز کمتر در رده دوم قرار دارد. گلکسی اس 6 اج پلاس و گلکسی نوت 4 هر دو با 84 امتیاز در رده سوم و آیفون 6 اس هم با 83 امتیاز در رده چهارم این فهرست جای می گیرند. از نظر شاخص رضایت مشتریان از کمپانی های تولید کننده نیز اپل با 81 امتیاز در جایگاه اول، سامسونگ با 80 امتیاز در جایگاه دوم و موتورولا با 77 امتیاز در جایگاه سوم قرار دارند.

این آمار نشان می دهند که فاصله بسیار زیاد بین اپل و سامسونگ که در بازار آمریکا وجود داشت به شدت کاهش پیدا کرده و حالا حتی می توان گفت خریداران آمریکایی تمایل بیشتری به استفاده از تلفن های هوشمند رده بالای کره ای به جای آیفون های اپل دارند. باید در در آینده و با مشخص شدن آمار رضایت از گلکسی هاس سری S7 و همچنین معرفی آیفون 7 اپل، این رقابت نردیک چه سرانجامی پیدا خواهد کرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید