گلکسی S7 از S6 سبقت گرفت: فروش 10 میلیون گوشی در ماه نخست!

0

galaxys7-6

هر سال تولیدکنندگان گوشی‌های رده بالا، سعی دارند، گوشی‌های پرچمدار خود را نسبت به سال قبل، با موفقیت بیشتری عرضه کنند. شرکت‌هایی همچون اپل و سامسونگ که گوشی‌هایشان حرف اول را می‌زند و به خوبی بفروش می‌رسند. این موضوع بسیار پیچیده‌تر از شنیده‌های ما است. برای مثال سامسونگ گلکسی S6 جز محصولات برتر سال گذشته بود و این افتخار، دست‌آورد آسانی برای این کمپانی کره‌ای محسوب نمی‌شود. اگرچه سامسونگ قصد دارد بار دیگر همراه با گوشی‌های گلکسی S7 و S7 edge به افتخاراتش بیفزاید. گلکسی S7 سامسونگ توانسته در مقایسه با نسل قبلی فروش در ماه نخست عرضه را 20‌ درصد افزایش دهد.

S7 دارای پردازنده‌ای قدرتمند و دوربینی بهبود یافته است. همچنین این گوشی همچون گلکسی S5 ضدآب و گرد و غبار بوده و 30 دقیقه در عمق 1.5 متری آب، بدون مشکل دوام می‌آورد. بازگشت کارت حافظه نیز که باعث رنجش خاطر برخی استفاده کنندگان S6 شده بود از دیگر ویژگی‌های این گوشی است.

آمار فروش متعلق به حدود 40 بازار مختلف است. هرچند به نظر نمیرسد فروش داخلی شرکت در کره، بیش از ارقام سال گذشته بهبود یافته باشد و در برخی نواحی فروش یک ماه نسبت به گلکسی S6 در سال گذشته پنجاه درصد کاهش داشته است. تا به اینجا برآورد شده است که سامسونگ حدود 10 میلیون گلکسی S7 و S6 edge را به فروش رسانده است.

اگرچه رقابت در میان تولید‌کنندگان برتر گوشی همراه بسیار سخت شده است و کمتر شرکت‌هایی می‌توانند نام خود را در این میان جای دهند اما دو شرکت بزرگ اپل و سامسونگ همچنان از رونق خوبی برخوردار هستند. در حالی که چرخه یک ساله بازار نو‌آوری‌ها را دشوارتر ساخته، ظاهرا سامسونگ راه جذب مشتریان خود را پیدا کرده است. افزایش 20 درصدی فروش گلکسی‌ S7 نشان می‌دهد سامسونگ به پشتوانه اندروید بخوبی بازار را در اختیار دارد.

به نظر می‌رسد شرکت‌هایی چون اچ‌تی‌سی، ال‌جی و سونی همیشه در حاشیه مقالات و فروش هستند. گوشی G5 ال‌جی رسید، هفته آینده نیز HTC 10 عرضه خواهد شد اما با وجود 10‌ میلیون مشتری وفادار به سامسونگ شاید برای رقابت جدی در سال 2016 خیلی دیر باشد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید