گوشتان بدهکار حواشی دارویی نباشد

0

وزیر بهداشت گفت: در حوزه دارو همیشه حاشیه وجود داشته نباید گوشتان بدهکار این حواشی باشد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در آئین معرفی دستاوردهای صنعت دارویی و تجهیزات پزشکی کشور که امروز در تالار وحدت برگزار شد؛ بیان کرد: در حوزه دارو همواره حاشیه بوده است خیلی گوشتان بدهکار این حواشی نباشد ما نیز سعی کرده‌ایم محکم بایستیم. پایداری دکتر دیناروند در این زمینه هم موثر بوده است با توجه به اینکه کار کردن در این عرصه بسیار سخت است اگر به حاشیه‌ها توجه نکنیم و بپذیریم که پیشرفت کشور در تعامل و بهره‌گیری از تجربه دنیا است می‌توانیم به افتخارات بزرگی دست پیدا کنیم. 

وی افزود: نمی‌توان ادعا کرد که می‌خواهیم رتبه یک منطقه را کسب کنیم و در عین حال از هر تولید کننده‌ای به چشم مظنون استقبال کنیم. اکنون نیز کشور چین با همه ذی‌نفعان که آمریکا مهمترین آنهاست تعامل و رابطه تجاری دارد. با این شرایط مگر نفوذ در چین اتفاق افتاده است و آیا چین وابسته شده است؟ 

هاشمی با بیان اینکه نباید نگاه سیاسی آلوده به مسائل کشور داشته باشیم، عنوان کرد: باید برای پیشرفت کشور و استقبال و قدردانی از شرایط فعلی چشم بینا و دل دریایی داشته باشیم.  در حال حاضر اشتغال، معیشت و آسیب‌های اجتماعی از جمله مشکلات مردم هستند و بهبود این شرایط میسر نیست جز از مسیر سیاسی، دولت و مدیران کارآمد. 

وی ادامه داد: امیدواریم در سال آینده در حوزه‌های مختلف ارتقا پیدا کنیم مخصوصا در حوزه آنتی بادی مونوکلونال امیدواریم در آینده تعداد این محصولات به عدد دو رقمی برسد. 

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه امروزه پیشرفت کشور در جهت توسعه و استقلال باعث خوشحالی مردم می‌شود، گفت: اگر به فکر پیشرفت کشور باشیم معیشت مردم رونق خواهد گرفت و آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا خواهد کرد. اگر بگوییم کشور به مجاهدات اقتصادی نیاز دارد شما در حوزه دارو و تجهیزات در راس این هرم هستید چرا که کمتر حرف می‌زنید و بیشتر عمل می کنید و حاصل عمل شما استقلال، فناوری، افتخار ملی، و توسعه امنیت کشور است. امیدواریم هر هفته دل مردم را شاد کنیم. 

این در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید