گوشی آیفون از بازار ایران جمع می شود

0

گوشی آیفون از بازار ایران جمع می شود

طرح رجیستری یکی از طرح های مبارزه با قاچاق گوشی های موبایل است.کارکرد این طرح اینگونه است که گوشی هایی که به صورت قانونی وارد کشور می شوند سریالشان را باید در سامانه این طرح وارد کنند تا اپراتورها اجازه فعالیت به آن ها را بدهند.در نتیجه گوشی های قاچاق توانایی ثبت سریال خود را در این سامانه نخواهد داشت و از فعالیت در ایران باز می مانند.اما با زمزمه های شروع این طرح،طرفداران گوشی های آیفون به این فکر فرو رفتند که با شروع این طرح سرنوشت گوشی های هوشمند اپل در ایران چه می شود.دلیل آن هم قاچاق بودن این نوع از گوشی ها است.

اما امروز عباس عباس نخعی مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا در گفتگو با خبرگزاری تسنیم گفت که اگر کمپانی اپل تا قبل از شروع طرح رجیستری اقدام به ثبت نمایندگی نکند گوشی های آیفون در بازار جمع آوری می شوند.

وی با اشاره به در پیش رو بودن اجرایی شدن طرح رجیستری موبایل و لزوم ورود نمایندگی‌ها به کشور اظهار کرد: در حال حاضر تصمیم بر این است که تنها گوشی‌هایی قابلیت فعالیت و خرید و فروش در کشور را داشته باشند که دارای نمایندگی در کشور هستند ولی این امکان نیز وجود دارد که پس از اجرای این طرح، تصمیمات جدیدی در این حوزه اتخاذ شود.

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص برخی برندهای تلفن همراه موجود در بازار از جمله گوشی‌های «آیفون» گفت: در حال حاضر ابلاغ جمع‌آوری گوشی‌های تلفن همراه این برند از بازار داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر تا روز اجرای طرح رجیستری، این کمپانی اقدام به ثبت نمایندگی رسمی در کشور نکند قطعاً تمام گوشی‌های تلفن همراه این برند جمع‌آوری خواهند شد و به هیچ عنوان قابلیت رجیستر شدن را نخواهند داشت.

نخعی افزود: در حال حاضر ما ابلاغیه جمع‌آوری گوشی‌های تلفن همراه این برند را به تمام استان‌ها اعلام کرده‌ایم و در صورت عدم تاسیس نمایندگی این برند در کشور تا روز اجرای طرح رجیستری، تمام محصولات موبایل این برند از سطح بازار جمع‌آوری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عباس نخعی پیش از این در خصوص زمان اجرای طرح رجیستری موبایل نیز گفته بود که با توجه به اتمام مقدمات این طرح و تاکید معاون اول رئیس جمهور بر اجرای هرچه سریعتر این طرح، طرح رجیستری موبایل تا اول مرداد ماه اجرایی خواهد شد.

در این طرح که با مشارکت گمرک، اصناف، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه به اجرا گذاشته خواهد شد، خدمات مخابراتی تمام اپراتورها تنها به گوشی‌های موبایلی ارائه داده خواهد شد که از مبادی رسمی و به صورت قانونی وارد شده و کدهای مخصوص این طرح را اخذ کرده باشند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید