گوگل از دستیار مجازی جدید خود رونمایی کرد

0

گوگل از دستیار مجازی جدید خود رونمایی کرد

دیشب مهم ترین همایش سالانه ی گوگل که با عنوان Google I/O شناخته میشود برگزار شد که طبق روال هر سال، گوگل در این گردهمایی جدیدترین دستاورد های خود را در معرض نمایش رسانه ها قرار میدهد. همان طور که میدانید زمان زیادی تا انتشار اندروید N برای گوشی های اندرویدی باقی نمانده است و یکی از مورد انتظار ترین ها از گوگل نسخه ی جدید پلتفرم اندروید است که به نظر میرسد با ویژگی ها و تغییرات زیادی همراه باشد. اما یکی از مهمترین برنامه های گوگل برای شب گذشته رونمایی از یک دستیار مجازی جدید بود. در حال حاضر Google Now در پلتفرم اندروید نقش دستیار مجازی را دارد اما به نظر میرسد دستیار جدیدی که گوگل دیشب رونمایی کرد قابل قیاس با Google Now نیست.

 

دستیار جدید گوگل بر خلاف دستیار فعلی تنها به شناسایی صحبت های شما و جستجو در مورد آن در اینترنت بسنده نمیکند و این دستیار میتواند مانند کورتانا، دستیار دیجیتالی ویندوز با شما گفت و گو کند تا درک بهتری از خواسته های شما داشته باشد و همراهی این دستیار با سیستم عامل اندروید و اسپیکر هوشمند خانگی جدید گوگل میتواند تجربه ی جالبی را برای کاربران به ارمغان بیآورد. آیکون دستیار مجازی جدید گوگل شباهت های زیادی نیز با عبارت گوگل که در موتور جستجوی این کمپانی امریکایی میبینیم دارد و آیکون این دستیار مجازی از دایره های رنگارنگ و T شکل تشکیل شده است که سادگی و زیبایی خاصی به همراه دارد.

اما احتمالا سوال شما این است که دستیار گوگل به چه سوال هایی میتواند پاسخ دهد. این دستیار با موتور جستجوی گوگل سازگار شده است تا اطلاعات زیادی را همراه خود داشته باشد. به طور مثال شما میتوانید کارگردان یک فیلم را از این دستیار سوال کنید. یا برای یک بروزرسانی طبق زمان بندی شما گفتن عبارت I’m Listening کفایت میکند. شاید این مقدار توانایی نه چندان زیاد شما را نا امید کرده باشد اما این پایان اطلاعات این دستیار نیست و شما میتوانید با سوال های پیچیده تر و سخت تری این دستیار را به چالش بکشید. به جای پرسیدن کارگردان یک فیلم از او بخواهید جوایزی را که آن فیلم برده است را به شما بگوید. یا اگر در مورد یک شخصیت واقعی سوالی داشتید، دانشگاهی را هم که وی رفته است را میتوانید جویا شوید. یا کار را کمی سخت تر کنید و بپرسید زمان تاسیس ناسا جمعیت آمریکا چقدر بوده است. اینجاست که شما بیشتر به اطلاعات وسیع این دستیار ایمان میآورید.

ساندر پیچای در مورد این دستیار گفته است که دستیار مجازی گوگل یک تجربه ی محیطی خواهد بود که شما را از مرز دستگاه ها فراتر میبرد. این گفته نشان میدهد تمرکز گوگل طوری بوده است که تجربه ی کاربری با دستیار جدید را فقط به دستگاه های فیزیکی خلاصه نکند و کاربر را به فراتر از آن هدایت کند و کاری کند که کاربر حس کند تمامی اطلاعاتی که بر روی سرور های گوگل وجود دارد را همراه خود دارد. این دستیار فقط به گوشی های هوشمند خلاصه نمیشود و در ماشین ها، منازل و دیگر مکان ها نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نظر شما درباره ی دستیار جدید گوگل چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید