گوگل اپلیکیشن جدید Spaces را با تمرکز بر روی اشتراک گذاری گروهی معرفی کرد

0

گوگل اپلیکیشن جدید Spaces را با تمرکز بر روی اشتراک گذاری گروهی معرفی کرد

کمپانی گوگل با معرفی یک اپلیکیشن جدید به سمت یک مشکل نسبتا اساسی گوشی های موبایل یورش برده است و این اپلیکیشن جدید را Spaces نام گذاری کرده که برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS قابل استفاده است که ماهیت این برنامه تماما در مورد اشتراک گذاری به صورت گروهی است. برخی مواقع اشتراک گذاری مطالب مختلف بین گروهی از دوستان یا حتی چت کردن با آشنایان میتواند به یک چالش جدی تبدیل شود و بیش از آنچه که شما فکر میکنید سخت شود. یکی از این چالش ها ضرورت استفاده ی تمامی دوستان و اعضای گروه از یک اپلیکیشن است و در صورتی که از یک اپلیکیشن همگی استفاده نکنند برای اشتراک گذاری مجبور به استفاده ی مکرر از دستورات Copy و paste میشوید و دائما باید در حال جا به جایی بین اپلیکیشن های مختلف باشید. این تمام دلایلی است که گوگل را به ساخت اپلیکیشنی به نام Spaces وا داشته است.

 

بر اساس گزارش گوگل، اپلیکیشن Spaces امروز برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS و همچنین تحت وب توسعه داده شده است و همچنین گفته میشود این برنامه نسخه ی ویندوزی هم خواهد داشت هر چند هنوز نشانه ای از نسخه ی دسکتاپ این برنامه پیدا نشده است. این اپلیکیشن فرآیند اشتراک گذاری اطلاعات را بین گروه ها بسیار آسان تر میکند و به خوبی با Google Search و یوتیوب و مروگر کروم یکپارچه شده است. کاربران میتوانند دنبال هر اطلاعاتی که هستند مستقیما آن را از داخل Spaces بیابند و در گروه های دلخواه به اشتراک بگذارند. یک فضا به طور مجازی برای هر موضوعی ساخته میشود و کاربر میتواند با کمک Space Creator هر کاربر دیگری را برای مشارکت در موضوع تنها با یک لمس دعوت نمایند.

هر فضا  مانند یک تابلوی پیغام رسان بزرگ یا یک انجمن عمل میکند که شما میتوانید هر محتویات و اطلاعاتی را که پیدا میکنید در آنجا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و در مورد آنها به بحث بپردزید و به نوعی Spaces میتواند نقش یک اپلیکیشن مخصوص جت کردن را نیز برای شما ایفا کند. این محتویات قابل جستجو هستند یعنی اینکه دیگر کاربران میتوانند مطلبی که به اشتراک گذاشته شده را به سادگی تحت Spaces جستجو کنند و در کسری از ثانیه به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنند تا دیگر نیازی به اسکرول های طولانی مدت در سایت ها مختلف نباشد. همچنین Spaces شما را توسط اعلانات از بحث ها و صحبت های دوستانتان در مورد یک موضوع آگاه میسازد و به سرعت شما را در جریان صحبت های انجام شده و مطالب اشتراک گذاری شده میگذارد. هفته ی آینده اپلیکیشن Spaces در کنفرانس Google I/O به نمایش گذاشته خواهد شد. Spaces را میتوان اپلیکیشنی برای تمام فصول خواند. توسط این اپلیکیشن شما از هیچ گفت و گویی بین دوستانتان جا نمیمانید و به صورت Live شما را در جریان خواهد گذاشت. نظر شما درباره ی Spaces چیست؟ نظرات خود را در مورد سرویس جدید گوگل با ما به اشتراک بگذارید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید