گوگل تاریخ اتمام پشتیبانی نرم افزاری پیکسل و پیکسل اکس ال را مشخص کرد

0

گوگل تاریخ اتمام پشتیبانی نرم افزاری پیکسل و پیکسل اکس ال را مشخص کرد

سال گذشته گوگل گوشی های پیکسل را به عنوان جایگزینی برای سری محبوب سری نکسوس معرفی کرد که البته این بار گوگل، خود سازنده ی این دستگاه ها بود. نمایندگان گوگل شامل دو مدل پیکسل و پیکسل اکس ال بودند که هر دو در دسته ی گوشی های رده بالا و گران قیمت قرار میگرفتند و توانستند توجه بسیاری از کاربران را جلب کنند. در بین گوشی های اندرویدی، دستگاه های گوگلی پشتیبانی نرم افزاری بهتری را نسبت به گجت های اندرویدی دیگر سازندگان دریافت میکنند و این موضوع برای کاربران اندروید بسیار حائز اهمیت است. اکنون گوگل صفحه ی مربوط به پشتیبانی دستگاه های خود را بروزرسانی کرده است و تاریخ اتمام انتشار بروزرسانی های نرم افزاری برای دو گوشی پیکسل و پیکسل اکس ال را درج کرده است.

وب سایت گوگل نشان میدهد که پیکسل و پیکسل اکس ال بروزرسانی اندروید را تا اکتبر سال 2018 دریافت میکنند و پس از این تاریخ دیگر تضمینی برای انتشار نسخه های جدید اندروید برای آنها وجود ندارد. بنابراین این دو دستگاه بروزرسانی اندروید O را قطعا دریافت خواهند کرد و همچنین اندروید بعد از آن که احتمالا اندروید P باشد نیز برای این دو گوشی منتشر خواهد شد. در حالی که انتشار بروزرسانی های جدید اندروید در تاریخ مذکور برای پیکسل ها به پایان خواهد رسید، گوگل انتشار بروزرسانی های امنیتی را تا اکتبر سال 2019 برای این دو دستگاه ادامه خواهد داد بنابراین امنیت پیکسل و پیکسل اکس ال برای بیش از دو سال تا حدودی تامین است.

گوگل همزمان با اعلام زمان اتمام پشتیبانی پیکسل ها، این اطلاعات را برای دو گوشی قدیمی تر خود یعنی نکسوس 5 اکس و نکسوس 6 پی نیز بروزرسانی کرده است و این دو مدل نیز تا سپتامبر 2017 نسخه های جدید اندروید را دریافت خواهند کرد و تا سپتامبر 2018 نیز بسته های امنیتی را دریافت خواهند کرد. نکسوس 6 و نکسوس 9 نیز که اندروید نوگا آخرین بروزرسانی این دستگاه ها بود و فقط بروزرسانی های امنیتی را اکتبر سال 2017 دریافت خواهند کرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید