گوگل در حال آزمایش سیستم عامل اندرومدا است!

0

همان‌طور که می‌دانیم گوگل قرار است رویداد مطبوعاتی خود را در تاریخ ۴ اکتبر برگزار کند. انتظار می‌رود که این رویداد میزبان دو اسمارت‌فون جدید ساخته اچ‌تی‌سی به نام‌های Pixel و Pixel XL باشد، اما خبرها حاکی از آن هستند که در این مراسم از یک سیستم عامل جدید هیبریدی به نام “اندرومدا” که ترکیبی از کروم و اندروید است نیز رونمایی خواهد شد.

وب‌سایت ۹to5Google، به تازگی اعلام کرده که نشانه‌هایی از وجود این سیستم‌ عامل را در پروژه متن باز اندروید نوقا (AOSP) مشاهده کرده است. در واقع گوگل بخش‌هایی از این سیستم عامل را در تبلت نکسوس ۹ ساخته اچ‌تی‌سی به آزمایش گذاشته است.

ظاهرا در این نسخه آزمایشی فایلی به نام ‘SurfaceCompositionTest.java’ وجود دارد که برای تست عملکرد گرافیکی کاربرد دارد. این تست هم‌چون Windows Experience با بررسی عملکرد سخت‌افزار یک امتیاز را به دستگاه اختصاص می‌دهد. به نظر می‌رسد اجرای سیستم عامل آندرومدا نیاز به سخت‌افزاری با حداقل امتیاز ۸.۰ دارد این درحالی است که اجرای سیستم عامل اندروید به امتیاز ۴.۰ نیاز دارد.

براساس اعلام وب‌سایت ۹to5Google، تبلت نکسوس ۹ توانسته امتیاز ۸.۸ را از این تست دریافت کند. این تبلت از نظر سخت‌افزاری قدرتمند است و با بهره‌گیری از تراشه گرافیکی انویدیا Tegra K1 Kepler قدرت زیادی را در بخش پردازشی ارایه می‌دهد. از زمان معرفی این تبلت حدود دو سال می‌گذرد، بنابراین بعید به نظر می‌رسد که گوگل بخواهد “اندرومدا” را همراه این تبلت به دست مصرف‌کننده برساند.

هم‌چنین در میان این کدها قابلیتی به نام ‘free-form window management’ نیز رویت شده است که برای مدیریت پنجره‌های درحال اجرا کاربرد دارد. از این رو به نظر می‌رسد عرضه نهایی این سیستم عامل بر روی دستگاه‌های هیبدریدی صورت بگیرد. تا برگزاری کنفرانس مطبوعاتی گوگل یک هفته‌ای باقی مانده است؛ بنابراین بهتر است بیش‌تر صبر کنیم تا اطلاعات دقیق‌تری را از این پروژه جدید به دست آوریم.

باید بخوانید:  با 12 ویژگی نرم افزاری کروم بوک‌ها آشنا شوید

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید