گوگل در حال آزمایش طراحی متریال برای نسخه دسکتاپ است + عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از زومیت، متریال دیزاین (Material Design) نوعی استاندارد طراحی است که در سال ۲۰۱۴ توسط گوگل مطرح شد. این شرکت از آن زمان طراحی بسیاری از محصولات خود را طبق این استاندارد انجام داده و به توسعه‌دهندگان و طراحان نیز پیشنهاد می‌کند تا در طراحی سرویس‌ها و اپلیکیشن‌هایشان از متریال دیزاین استفاده کنند چرا که گوگل معتقد است این نوع طراحی در تمامی دستگاه‌ها زیبا و کاربردی است.
گوگل مدتی پیش طراحی یوتیوب را به متریال دیزاین تغییر داد و اخیراً گزارش‌هایی از کاربران مختلف در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که حاکی از تغییرات آزمایشی در موتور جستجوی این شرکت در نسخه‌ دسکتاپ است. این کاربران در گزارش‌های خود عنوان کرده‌اند که نتایج جستجوی آنها در گوگل، با طراحی جدید به نمایش در آمده و تصاویری نیز در این مورد در اینترنت منتشر کرده‌اند.

گوگل در حال آزمایش طراحی متریال برای نسخه دسکتاپ است + عکس

به نظر می‌رسد این تغییرات گزارش شده، تغییراتی جزئی در طراحی باشند و قرار نیست گوگل طراحی آشنای موتور جستجوی خود را دست‌خوش تغییرات انقلابی کند. به هر حال تصاویر منتشر شده و گزارش‌ها حاکی از آن است که نتایج جستجو با یک طراحی متریال نمایش داده می‌شوند. پس‌زمینه‌ این طراحی کمی خاکستری خواهد بود و نتایج جستجو به جای آن که به صورت لیستی ساده به نمایش در بیایند، در کارت‌هایی مجزا مشخص خواهند شد. البته استفاده از این کارت‌ها، تعداد نتایج نشان‌ داده شده در صفحه‌ اول را کاهش می‌دهد. اما این مورد نیز نمی‌تواند سدی برای اجرایی کردن طراحی متریال باشد چرا که گوگل بارها اعلام کرده کاربران از نتایج ابتدایی جستجو استفاده می‌کنند و اگر نتیجه‌ دل‌خواهشان در بین نتایج اولیه نباشد، صفحه را ترک می‌کند. از دیگر تغییرات احتمالی می‌توان به این نکته اشاره کرد که اطلاعات اضافی که در سمت مقابل نتایج نشان داده می‌شود نیز در همان لیست نتایج نمایان خواهند شد و طراحی چرخ‌دنده‌ تنظیمات نیز مانند دیگر محصولات طراحی شده با متریال دیزاین، به سه نقطه تبدیل می‌شود.

نمی‌توان انتطار داشت که طراحی موتور جستجوی محبوب گوگل به این زودی تغییر کند و به نظر می‌رسد تغییرات گزارش شده در مقیاس‌های کوچک و تنها به منظور آزمایش تجربه‌ کاربری بوده‌اند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید