گوگل شما را از اشتباه فشار دادن BackSpace در کروم نجات میدهد

0

گوگل شما را از اشتباه فشار دادن BackSpace در کروم نجات میدهد

اگر از کاربران مرورگر گوگل کروم باشید، مطمئنا برایتان پیش آمده است که تصادفا حین کار با مرورگر دکمه ی BackSpace کیبورد را فشار داده اید و ناگهان میبینید که صفحه ای که در حال تماشای آن بوده اید نیست شده است و اگر در هنگام انجام کاری نیز در آن صفحه بوده باشید، وضع بدتر میشود و همه ی کارهای انجام شده از دست میرود. گوگل کروم اکنون پر کاربرترین مرورگر اینترنتی محسوب میشود در نتیجه تعداد کاربرانی که از این مشکل رنج میبرند بسیار زیاد است. حال گوگل در حال آزمایش نسخه ای از گوگل کروم است که در آن ویژگی بازگشت توسط دکمه ی BackSpace را حذف کرده است.

 

این ویژگی چندین هفته پیش به کروم اضافه شد اما به نظر میرسد این قابلیت فقط به نسخه ی Canary که مختص سیستم عامل مک اپل است محدود شده است و فعلا در نسخه ی ویندوزی شاهد این ویژگی نیستیم. بر اساس بررسی کد یک صفحه در کروم، گوگل توضیح داده است که در حال حاضر 0.04 در صد از صفحه های اینترنتی در کروم قابلیت باز گشت به صفحه ی قبل توسط دکمه ی  BackSpace را دارند. گوگل اضافه کرد تنها در 0.005 در صد از صفحاتی که مردم بازدید میکنند، افراد از دکمه ی BackSpace برای بازگشت به صفحه ی قبل مشاهده میکنند. گوگل میگوید انتقادات و شکایت های چند ساله ی کاربران در این مورد کافی است و وقت آن رسیده با فکر تصمیم درستی را اتخاذ کنیم و به رنج کاربران به خاطر از دست دادن اطلاعات خود پایان دهیم. ضمن اینکه در هر پلتفرم ترکیب دکمه های کیبورد برای متفاوت است و ممکن است کلید دیگری کار بازگشت به صفحه ی دیگر را انجام دهد. اما در این میان برخی از کاربران نیز مخالف این تغییر هستند. این کاربران از عده افرادی هستند که کمی زیرک تر و محتاطانه تر عمل میکنند و در نتیجه تا کنون تجربه ی فشردن اشتباه دکمه ی BackSpace را نداشتند.

کاربران کروم نیز در قسمت ارسال باگ های این مرورگر بحث های جالبی میکنند. اکثر کاربران معتقد هستند که در حالی که با ماوس به راحتی میتوان روی دکمه ی بازگشت رفت و کلیک کرد دلیلی وجود ندارد از دکمه های کیبورد برای بازگشت استفاده شود و در این میان صحبت های خنده داری در مورد استفاده از کلید های ترکیبی نیز برای فرآیند ساده ی بازگشت زده شده است. به عنوان مثال طبیعتا بسیار مضحک است که برای بازگشت از دکمه های ترکیبی Alt چپ و Alt راست استفاده کنیم!

به هر حال مشکلی به این کوچکی تبدیل به یک معضل آزار دهنده برای عده ی کثیری از کاربران گوگل کروم شده است و گوگل اعلام کرده است برای رفع این مشکل با احتیاط عمل میکند تا برای کنترل آن عده ی زیادی دلخور نشوند و به نوعی گوگل قصد دارد تا دل همه ی کاربران را به یک جا بدست آورد. البته میتوان به نوعی خنده دار، مثبت به این مشکل نگاه کرد. فناوری همه ی کارها به آسان ترین روش انجام میدهد. آیا کمی دقت به خرج دادن برای فشردن دکمه های کیبورد کار دشواری است؟ نظر شما در این باره چیست؟ با حدف این قابلیت موافق هستید یا مخالف؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید