گوگل مشکل نمایشگر پیکسل 2 را بررسی خواهد کرد

0

گوگل مشکل نمایشگر پیکسل 2 را بررسی خواهد کرد

هنوز مدت زیادی از ورود سری جدید گوشی های پیکسل توسط کمپانی گوگل به بازار نگذشته اما برخی از کاربران درباره مشکل نمایشگر این دستگاه خبرهایی را منتشر کرده اند. بر اساس گزارشاتی که توسط این کاربران و از جمله وب سایت Android Central منتشر شده، تعدادی از دستگاه های پیکسل 2 گوگل دچار مشکل Screen Burn-in شده اند. این مشکل برای نمایشگرهای OLED (که گوگل هم در پیکسل 2 از آنها استفاده می کند) رخ می دهد و پیکسل ها در صورتی که برای مدت زیادی یک رنگ مشخص را نمایش دهند دوباره به حالت قبلی باز نمی گردند. به همین دلیل سامسونگ در گلکسی اس 8 از ترفند تغییر موقعیت کلید های مجازی به اندازه چند پیکسل استفاده می کند تا همیشه تعدادی پیکسل ثابت آنها را نمایش نداده و مشکل Burn-in برای آنها رخ ندهد.

با این حال حتی در صورتی که یک نمایشگر دچار Burn-in شود هم این اتفاق می بایست پس از چند ماه استفاده رخ داده و نباید در مدت بسیار کوتاهی مانند یک هفته دچار از دست رفتن پیکسل ها شوند. اما کاربران گزارش داده اند گوشی های گوگل که هنوز دو هفته هم از خرید آنها نمی گذرد با این چالش دست و پنجه نرم می کنند و همین ماجرا باعث واکنش این شرکت شده است.

گوگل در پاسخ به وب سایت Android Central اعلام کرده مشکل به وجود آمده برای برخی از دستگاه های پیکسل 2 (و پیکسل ایکس ال 2) این کمپانی را بررسی خواهد کرد. با این حال در مرحله کنونی قادر به اظهار نظر درباره علت وقوع Burn-in در این مدت بسیار کوتاه نیست. برخی از کاربران اعتقاد دارند اتفاقی که برای گوشی های جدید پیکسل افتاده Burn-in نیست و در صورتی که آنچه بر روی صفحه نمایش داده می شود تغییر کند پیکسل هایی که رنگ آنها ثابت به نظر می رسد نیز به مرور تغییر خواهند کرد و با شرایط جدید سازگار می شوند. پیشتر گوشی های دیگری از سایر کمپانی ها نیز با این مشکل روبرو بوده اند (از جمله ال جی و گوشی V20) اما همواره اعلام شده بروز این اتفاقات به دلیل ماهیت عملکردی پنل های نمایشگر است. در هر صورت به نظر می رسد گوگل تمایلی به ادامه پیدا کردن این ماجرا ندارد و به زودی بیانیه ای درباره اتفاقات رخ داده منتشر خواهد کرد. در روزهای گذشته شکایت های دیگری هم درباره گرایش نمایشگر به رنگ آبی از یک زاویه خاص یا شفاف نبودن رنگ ها در برخی از دستگاه ها منتشر شده بود که همگی در این روزهای آغازین عرضه گوگل را کلافه کرده اند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید