گوگل و توسعه یک هدست واقعیت مجازی مستقل

0

دیروز اخبای منتشر شد که گوگل پروژه‌ای را که منجر به ساخت رقیبی برای هدست‌های واقعیت مجازی مانند Oculus Rift می‌شود را کشته است. گرچه ممکن است که این پروژه متوقف شده باشد، اما منابعی از داخل گوگل خبر داده‌اند که این شرکت در حال توسعه هدستی است که مرز بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را از بین می‌برد.

ظاهرا گوگل پروژه بلندپروازانه‌تری در ذهن دارد. این منابع خبری گفته‌اند که تیمی ۵۰ نفره در حال توسعه هدستی هستند که مرز بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را از بین برده و مستقل است، یعنی نیازی به پی‌سی، گوشی و یا کنسول بازی برای کارکردن ندارد. هنوز زمان مشخصی برای عرضه این هدست مشخص نشده است، اما این بخش مهمی از برنامه گوگل برای آینده است.

این هدست دارای نمایشگر، پردازنده‌های بسیار قدرتمند و دوربین‌های رو به بیرون است. پردازنده‌های این هدست از شرکت Movidius خریداری می‌شوند. پردازنده‌های Movidius با استفاده از دوربین، حرکت سر کاربر را رهگیری می‌کنند. Movidius یکی از بزرگترین تولیدکنندگان چیپ‌های مبتنی بر حرکت است.

مایکروسافت در حال کار بروی HoloLens است که لایه‌های دیجیتالی را بر روی دنیای واقعی قرار می‌دهد. گوگل نیز پیش از این در استارتاپی با نام Magic Leap سرمایه‌گذاری کرده که با استفاده از هدست مخصوص، تصاویر واقعیت مختلط می‌سازد. با این همه هنوز مشخص نیست که آیا پروژه گوگل، مکمل پروژه Magic Leap است یا پروژه‌ای کاملا متفاوت!

باید بخوانید:  گوگل سرانجام نکسوس 9 را به اندروید 5.1 به‌روزرسانی می‌کند

خبر فارسی

ایمان روستا

فیزیک خوندم و بعد از اون ژئوفیزیک. از نوجوانی با یادگیری DOS وارد دنیای کامپیوتر و آی‌تی شدم تا الان که به عنوان نویسنده در خدمت شما هستم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید