گوگل و فیسبوک خط اینترنت سریعی بین لس‌آنجلس و هنگ‌کنگ راه‌اندازی می‌کنند

0

گوگل و فیسبوک با همکاری یک شرکت ناشناخته چینی خط اینترنت سریعی بین لس‌آنجلس و هنگ‌کنگ راه‌اندازی می‌کنند. این خط ۱۲۸۰۰ کیلومتری Pacific Light Cable Network نامیده می‌شود. این خط با فیبرنوری ساخته شده و در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی می‌شود. پهنای باند این خط ۱۲ ترابیت بر ثانیه بود و به این ترتیب پر سرعت‌ترین خط اینترنت بین آسیا و آمریکا تلقی می‌شود.

این خط سریع باعث می‌شود که گوگل و فیسبوک بتوانند سرویس‌های خود را سریع‌تر و پراطمینان‌تر برای مشتریان عرضه کنند. گوگل و فیسبوک هر کدام بخشی از این خط را خواهند داشت و بقیه به دیگر شرکت‌ها، لیز می‌شود.

خط‌های اینترنت بیشتر و بیشتر با همکاری شرکت‌های بزرگ ساخته می‌شوند، چون پهنای باند مصرفی کاربران بیشتر به دلیل استفاده از سرویس‌های شرکت‌های بزرگ اینترنتی مصرف می‌شود. فیسبوک و گوگل نیاز به پهنای باند زیادی دارند تا اطلاعات را بین سرور‌های خود منتقل کنند و به همین دلیل ترجیح می‌دهند که خط‌ها را خود بسازند. فیسبوک اخیرا با مایکروسافت نیز در این زمینه مشارکت داشته است. گوگل نیز قبلا در ساخت دیگر خط‌ها همکاری داشته و این خط، ششمین پروژ‌ه‌ای است که گوگل در آن همکاری دارد. این سرمایه‌گذاری‌ها باعث می‌شود که غول‌های نرم افزاری و اینترنتی جایگزین شرکت‌های مخابراتی در ساخت شاهراه‌های اینترنتی شوند.

البته از جهت دیگر نیز ساختن این خطوط می‌تواند به گوگل و فیسبوک کمک کند، چون هر دو در چین به دلیل عدم دسترسی به این دو وبسایت، حضور بسیار کمی دارند. اما هنگ‌کنگ خود یک هاب اینترنتی بزرگ در آسیاست. مایکل رادی می‌گوید:‌

اگر یک خط خوب و قابل اطمینان به هنک‌کنگ وجود داشته باشد، تولیدکنندگان محتوا وضعیت خوبی خواهند داشت و می‌توانند از بازار پر سود جنوب غربی آسیا بهره ببرند.

g

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید