گیمری که بیش از 30 هزار دلار برای انجام بازی های Supercell خرج کرده است!

0

گیمری که بیش از 30 هزار دلار برای انجام بازی های Supercell خرج کرده است!

شرکت Supercell را شاید بتوان در حال حاضر یکی از ثروتمند ترین شرکت های فعال در دنیای بازی های کامپیوتری به شمار آورد. شرکتی که اکنون گنج عظیمی به نام بازی Clash of Clans را در دست دارد و به شکل مستمر و بی وقفه ای به بهره برداری از آن مشغول است. در این میان هستند گیمر هایی که با صرف مبالغ مالی کلان برای خرید محتوا های مجازی مربوط به آثار ساخته شده به دست شرکت Supercell به شکل روز افزون بر درآمد افسانه ای و واقعی این شرکت می افزایند.

 

 

بازی Clash of Clans تنها بازی موفق ساخته شده به دست اعضای شرکت Supercell بر روی پلتفرم موبایل محسوب نمی شود و این شرکت علاوه بر اثر فوق و همچنین بازی محبوب Boom Beach به تازگی بازی جدیدی به نام Clash Royale را نیز در اختیار علاقه مندان به بازی های کامپیوتری بر روی دو پلتفرم اندروید و iOS قرار داده است. اثری که به طور دقیق بر اساس محبوبیت گسترده ی بازی Clash of Clans و بر اساس شخصیت ها و قهرمانان حاضر در این بازی ساخته شده است تا میزان سود عایدی شرکت Supercell را افزایش دهد. در واقع بازی Clash Royale سبک موجود در بازی Clash of Clans را با سبک به کار رفته در بازی Hearthstone (اثر شاخص و این روز ها محبوب شرکت Blizzard) و همچنین برخی المان های موجود در سبک موبا تلفیق کرده است تا اثری جدید برای جلب نظر مخاطبان خلق نماید. حال خبر می رسد که یکی از علاقه مندان به این بازی جدید (که دست بر قضا از هواداران پر و پا قرص بازی Clash of Clans نیز محسوب می شود) در همین مدت نسبتاً کوتاهی که از انتشار بازی Clash Royale زمان می گذرد، مبلغی نزدیک به 12 هزار دلار را برای خرید آیتم های مربوط به این بازی (از طریق فرآیند پرداخت درون برنامه ای) هزینه کرده است. البته او پیش از این نیز رقمی معادل 18 هزار دلار را صرف خرید موارد مشابه در بازی Clash of Clans کرده بود. البته او از این هزینه ی 30 هزار دلاری که صرف پیشرفت در بازی های شرکت Supercell کرده است به هیچ عنوان پشیمان نیست و حتی رقم کلان صرف شده توسط خود را نوعی سرمایه گذاری برای توسعه و رونق دادن به کسب و کار خود می داند. کسب و کاری که می توان گفت به گرداندن یک کانال اختصاصی یوتیوب محدود شده است. کانالی که بیش از 1.7 میلیون عضو دارد و عمده تمرکز آن بر روی اشتراک گذاری ویدیو هایی در رابطه با بازی Clash of Clans قرار گرفته که البته به تازگی ویدیو های مرتبط با بازی Clash Royale نیز به آن اضافه شده است.

 clash

جالب این جاست که این کاربر ولخرج (که با نام Chief Pat در میان علاقه مندان به آثار شرکت Supercell شناخته می شود) به کمک مبلغ کلانی که برای بازی Clash Royale هزینه کرده هم اکنون موفق به قرار گیری در بالا ترین رتبه بندی جهانی مربوط به این بازی شده است. به این ترتیب که در طول مدت نسبتاً کوتاهی که از انتشار بازی Clash Royale زمان می گذرد جایگاه جهانی گیمر مذکور در این بازی به طور مداوم ما بین رتبه های اول تا بیستم در نوسان بوده است. البته این گیمر دست و دلباز معتقد است بسیاری از افرادی که در رتبه های تک رقمی مربوط به رتبه بندی جهانی بازی Clash Royale  ایستاده اند، برای حفظ جایگاه خود به طور کسترده ای دست به تقلب و تبانی زده و با انجام دادن مسابقات سوری با یکدیگر (که در طی آن ها یکی از طرفین به عمد خود را بازنده می کند) در صدد حفظ رتبه های خود بر می آیند. او همچنین معتقد است که بدون صرف هزینه های گزاف در بازی Clash Royale (و در کل سایر بازی های این چنینی) نمی توان به طور دلخواه در طول بازی پیشرفت کرد و به چنین رتبه های بالایی دست یافت. در واقع او معتقد است که فرآیند پیشرفت در بازی های شرکت Supercell بسیار هزینه بر بوده و بدون صرف این هزینه های گزاف زمان زیادی را باید صرف پیشرفت در طول بازی نمود (امری که البته در رابطه با بسیاری از بازی های مبتنی بر سیستم پرداخت درون برنامه ای مصداق می یابد). گفتنی است که در همین ابتدای کار بازی Clash Royale به لطف هزینه های گزافی که از سوی گیمر ها صرف پیشرفت در گیم پلی این بازی می شود موفق شده تا میزان درآمد روزانه ی خود را به رقمی نزدیک به یک و نیم میلیون دلار در روز برساند. البته همان گونه که در ابتدای این متن هم به آن اشاره شد این بازی تنها اثر ساخته شده به دست شرکت Supercell نیست و در این میان آن ها گنج بزرگی به نام بازی Clash of Clans را نیز در اختیار دارند که مسلماً بسیار پول ساز تر از تمامی بازی های ساخته شده به دست اعضای این شرکت است. به عبارت بهتر در میانه های سال گذشته ی میلادی شاهد انتشار گزارشی بودیم که میزان درآمد روزانه ی شرکت Supercell از بازی Clash of Clans را رقمی نزدیک به 5 میلیون دلار تخمین زده بود. به هر حال با وجود ارقام حیرت انگیزی که صرف پیشرفت گیمر های علاقه مند (و شاید هم دیوانه!) در بازی های شرکت Supercell می شود (و در این متن تنها به 30 هزار دلار از آن اشاره شد) میزان درآمد کلان روزانه ی هر کدام از این بازی ها جای هیچ گونه تعجبی را باقی نمی گذارد.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید