یخچال مهربانی در هند؛ ایده یک بانوی رستوران دار

0

گیگر :

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

این روزها در بسیاری از شهرهای کشورمان شاهد دیوارهای مهربانی هستیم، برای اهدای لباس هایی که شاید دیگران بهتر و بیشتر از ما از آنها استفاده کنند؛ اما تابه‌حال چیزی از یخچال مهربانی شنیده اید؟ یخچال بدون قفلی که پر از غذاهای تازه برای افراد بی خانمان است. این کار سخاوتمندانه را کسی انجام نداده است جز مینو پالین، صاحب رستورانی در جنوب هند.

به گزارش انتخاب، این خانم رستوران دار که از دیدن افراد بی سرپناهی که در سطل های زباله بیرون از آشپزخانه رستورانش به دنبال غذا می گشتند آزرده شده بود تصمیم گرفت شعبه دوم رستوران را در بخش دیگری از شهر افتتاح کند. همچنین یخچالی را در بیرون رستوران نصب کرد و نام آن را «نامنا مارام» (درخت خوبی) گذاشت. این یخچال همیشه حدود 50 بسته غذای پخته تازه که در رستوران خودش تهیه شده دارد؛ آن‌هم برای مردمی که گرسنه هستند. او می گوید: چه می شود اگر کسی و نه فقط افراد واقعاً نیازمند این غذاها را بردارند؟ جواب من این است من فقط می خواهم خوبی را به مردم ببخشم.

البته این زن مهربان، در گذشته نیز از این تصمیم های غیرمتعارف گرفته بود. سه سال پیش او شغل پردرآمدش را در بانک رها کرد تا به رؤیایش یعنی کارآفرین شدن تحقق بخشد؛ بنابراین اولین رستورانش را که غذاهای محبوب محلی ارائه می داد افتتاح کرد. یخچال مهربانی هم در ادامه شوق او به ایده های عجیب و غریب است.

به عقیده او این یک پروژه فردی نیست و نیازمند فعالیت همگانی است تا هرجایی که احتمال اسراف غذا وجود دارد، همه بسیج شوند تا با محفوظ ماندن غذاها در چنین یخچال هایی هیچ فردی گرسنه نماند. این یخچال به صورت شبانه روزی باز است و مردم نیز روزانه حدود 200 تا 300 بسته در آن می گذارند.

مینو، این صاحب رستوران سخاوتمند، تنها حرفش این است: اگر غذای اضافی در خانه دارید، اگر بیرون از خانه غذا خوردید و غذایتان باقی ماند بیایید و آنچه را که ممکن است دور بریزید به دیگران ببخشید.

یخچال مهربانی در هند؛ ایده یک بانوی رستوران دار

منبع: شفقنا

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید