یشترین حمایت تولید علم در کشور توسط صندوق حمایت از پژوهشگران

0

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از بیشترین حمایت از تولید علم در کشور توسط این صندوق در سال 2014 میلادی خبر داد.

نصرالله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در گفتگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی  با بیان اینکه این صندوق توانسته بیشترین حمایت را در سال 2014 به خود اختصاص دهد، گفت: حمایت از حوزه علم و فناوری در کشور مأموریت اصلی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران است. برای این کار اقدامات لازم انجام شده سال به سال صندوق توانسته حمایت بیشتری از فناوران و پژوهشگران به عمل آورد.

وی در ادامه تأکید کرد: این حمایت براساس نیازها و اولویت‌‌های تحقیقاتی کشور است و یک حمایت هدفمند است. در سال‌های اخیر صندوق اولویت‌های پژوهشی را مشخص کرد ولی در حال حاضر صندوق پیشنهادها را بررسی می‌کند و در قالب اولویت‌های تحقیقاتی پروژه‌هایی را پیشنهاد می‌کند.

ضرغام تصریح کرد: پیشنهادها و پرویوزال‌های مختلفی براساس پیشنهاد صندوق دریافت می‌شود،‌ که از بین آن‌ها بهترین طرح انتخاب می‌شود و از طرح حمایت‌های مالی صورت می‌گیرد.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران خاطرنشان کرد: امسال در مقایسه با 6 ماه گذشته میزان حمایت صندوق بیشتر شده و علاوه بر افزایش حمایت زمان داوری طرح‌ها نیز کوتاه‌تر است و در پی این کوتاه شدن اقدامات بیشتری صورت گرفته است.

وی بیان کرد: با توجه به مراجعه دانشگاه‌های مختلف و دیدار با اساتید و پژوهشگران مراکز علمی و آگاهی دادن آن‌ها شاهد افزایش کیفیت و کمیت پروژه‌های دریافتی هستیم.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید