یونیکد 9.0 با 72 اموجی جدید به صورت رسمی معرفی شد

0

یونیکد 9.0 با 72 اموجی جدید به صورت رسمی معرفی شد

در ماه های گذشته پیش نمایش های متعددی از کاراکترها و شکلک های جدیدی که قرار بود به کمک نسخه بعدی یونیکد به تلفن های هوشمند اضافه شود منتشر شده بود و البته حرف و حدیث هایی هم درباره بعضی از آنها به گوشی میرسید. اما به هر حال امروز نسخه نهم یونیکد به صورت رسمی منتشر شد.

در یونیکد 9.0 شاهد به کار گیری 7500 کاراکتر جدید هستیم که مجموع کاراکترهای اضافه شده به آن را به رقم 128172 می رساند. همچنین اسکریپت های جدید، 19 نماد برای استاندارد 4K و 72 اموجی جدید از جمله بارز ترین تغییرات در این نسخه هستند. از جمله موارد بحث برانگیزی که در گذشته در نسخه های پیش نمایش وجود داشت و حالا در نسخه رسمی حذف شده می توان به اموجی اسلحه اشاره کرد که با تلاش اپل از مجموعه شکلک های یونیکد 9 حذف شد. از سوی می توان به اموجی سلفی به عنوان یکی از جالب ترین شکلک های اضافه شده به مجموعه اموجی ها اشاره کرد. قرار است اموجی های جدید اولین بار در نسخه بعدی اندروید یعنی android N و از تابستان پیش رو در دسترس کاربران قرار گیرد و کاربران ویندوز نیز در بروزرسانی ماه جولای به این مجموعه دسترسی خواهند داشت. همچنین به نظر می رسد کاربران iOS نیز در هنگام عرضه نسخه بعدی این سیستم عامل (iOS 10) در پاییز امسال بتوانند به یونیکد 9.0 دسترسی داشته باشند. شش اسکریپت اضافه شده به یونیکد 9.0 نیز عبارت اند از Osage (زبانی بومی در آمریکا)، Nepal Bhasa (زبانی در نپال)، Fulani و سایر زبان های بومی آفریقا، Bravanese که مربوط به سواحیلی بوده و در سومالی مورد استفاده قرار می گیرد، ساختار آوایی Warsh که در آفریقای شمالی مورد استفاده قرار می گیرد و Tangut که یک اسکریپت باستانی چینی است.

از جمله جالب ترین اموجی های اضافه شده به یونیکد 9.0 می توان به “خندیدن در حالت افتاده بر روی زمین”، “دروغ به سبک پینوکیو”، “face palm” (تعجب و حسرت)، “زن باردار”، “انگشتان به صورت ضربدری”، حیوانات جدیدی مانند عقاب، کرگدن، روباه، گوریل و جغد و ورزش هایی مانند بوکس، ژیمناستیک، کشتی، شمشیربازی و فوتبال اشاره کرد. در ادامه می توانید تعدادی از این موارد را مشاهده کنید:

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید