یک اتومبیل الکتریکی با شاسی چوبی

0

گیگر :

ما فکر می‌کنیم اتومبیل مورگان ای‌وی ۳ (Morgan EV3) جالب‌ترین اتومبیل الکتریکی جهان است. اجازه دهید کمی در مورد این اتومبیل صحبت کنیم تا ببینید شما چه فکر می‌کنید؟

این اتومبیل تمام الکتریکی که در بریتانیا ساخته شده، صبح روز سه شنبه در نمایشگاه ژنو در سوئیس رونمایی شد. اگرچه نمایشگاه ژنو بیشتر مختص نمایش اتومبیل‌های فوق‌سریعی همچون بوگاتی کایرون محسوب می‌شود؛ اما مورگان ای‌وی ۳ موفق شد توجه همگان را جلب کند.

یکی از جذابیت‌های این اتومبیل به دلیل سه‌چرخه بودنش است؛ اما این موضوع هیچ اهمیتی ندارد؛ زیرا زیر بدنه Y شکل این اتومبیل که از ترکیب فیبر کربن و آلومینیوم ساخته شده، یک شاسی از جنس چوب درخت زبان گنجشک به کار گرفته شده است.

اگر فکر می‌کنید این موضوع عجیب به نظر می‌رسد، درست فکر می‌کنید؛ چون واقعاً عجیب است. بیشتر اتومبیل‌ها پس از اختراع در قرن نوزدهم دیگر از فریم چوبی استفاده نمی‌کنند.

مطمئناً طراحان شرکت مورگان افراد عجیبی هستند. اتومبیل‌های این شرکت همواره از چوب ساخته شده‌اند. به جز مورگان ای‌وی ۳ تمام محصولات این شرکت با استفاده از موتورهای بنزینی به سبک قدیمی ساخته شده‌اند. در نتیجه کاملاً جالب است که شرکت مورگان موفق شده از فناوری قرن بیست‌ویکم بهره بگیرد و در عین حال اصل خود را حفظ نماید.
از نظر محدوده مسافت و عملکرد باید بگوییم این اتومبیل با یک بار شارژ ۱۵۰ مایل مسافت را طی می‌کند و در کمتر از ۹ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل در ساعت می‌رسد.

هنوز قیمت این اتومبیل مشخص نیست؛ اما تولید این سه‌چرخه دوستدار محیط زیست، از اواخر سال ۲۰۱۶ آغاز می‌شود.

cover

پاسخ دهید