یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از پارسینه، در این شکی نیست که جهان پر از انسانهای خوب و مهربان است اما وجود مجرمان خطرناک که برای انجام اعمال جنایتکارانه خود از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند را نمی شود منکر شد. این افراد از هیچ چیز نمی ترسند و بسیاری از انسانهای بیگناه را به نام مذهب قربانی می کنند.
 
همچنین دزدی ، قاچاق مواد مخدر و تجاوز را باید به لیست فعالیت‌های آنها افزود. یکی از این افراد اسامه بن لادن بود که در رابطه با حملات تروریستی بسیاری در سرتاسر جهان تحت تعقیب پلیس فدرال آمریکا قرار داشت. وی سرانجام در سال ۲۰۱۱ توسط ارتش ایالات متحده آمریکا در پاکستان کشته شد. در فهرست زیر نام ۱۰ جنایتکار خطرناک دنیا به شما معرفی شده است. برخی از این افراد هنوز تحت تعقیب پلیس هستند و تاکنون دستگیر نشده اند.

۱- ناندرا مودی
هند
 

یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر

قدرتمندترین وخطرناکترین فرد دنیا ناندرا مودی نخست وزیر هند معرفی شده که پنجمین نخست وزیر این کشور است. این سیاستمدار هندی از رهبران حزب هندو ـ ملی‌گرای حزب بهاراتیا جاناتا است. در تاریخ ۷ فوریه ۲۰۰۲ در شهر گودرا در ایالت گجرات قطاری پر از مسلمانان هندی و پاکستانی مورد حمله قرار گرفت و ۶۰ تن از این افراد زنده سوزانده شدند و ناریندرا مودی متهم به داشتن نقش در این درگیری ها بوده است.

۲- نصیر الوحیشی
یمن

 یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر

نصیر الوحیشی به عنوان خطرناک ترین و فعال ترین شاخه القاعده در شبه جزیره (عربستان و یمن) شناخته می شود که بیشترین جنایتها را در عربستان و یمن مرتکب شده است. او و دوستانش به سازمان های امنیتی یمن و … حمله کردند و حمله ای را هم به سفارت آمریکا در یمن انجام دادند. در اکتبر ۲۰۱۴ وزارت امور خارجه آمریکا جایزه دستگیری وی را ۱۰ میلیون دلار آمریکا یعنی رقمی مشابه با ابوبکر بغدادی فرمانده داعش قرار داد. الوحیشی در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به استان حضرموت در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۵ کشته شد.

۳- جیمز ویتنی بولگر
آمریکا
 

یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر

جیمز ویتنی بولگر یکی از بدنام‌ترین گانگسترهای بوستون است که به مدت بیش از ۲۰ سال، بر دنیای زیرزمینی این شهر حکمرانی می‌کرد. او هم برای اف.بی.آی خبرچینی می‌کرد و هم شبکه مافیایی خود را گسترش می‌داد.« بولگر» در برابر مصونیت، گروه‌های رقیب را لو می‌داد.
 
این مساله به مامورین دولتی برای دستگیری بزهکاران کمک می‌کرد اما در عین حال عاملی برای افزایش قدرت “بولگر” هم بود. عملیات موسوم به “معامله با شیطان” اف. بی. آی، در سال ۱۹۹۵ و با افشای کامل وجود چنین ارتباطاتی که منجر به محکومیت یکی از مامورین “اف. بی. آی” هم شد، به پایان رسید. با این وجود، “ویتنی بولگر” باز هم راهی برای فرار پیدا کرد و هنوز هم فراری به شمار می‌آید.

۴- پدرو آنتونیو مارین
کلمبیا
 

یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر

پدرو آنتونیو مارین نیز یکی از خطرناکترین مجرمان تحت تعقیب در دنیا و رهبر سازمان تروریستی فارک است.در فهرست فعالیتهای این سازمان قتل، قاچاق مواد مخدر، اخاذی، آدم ربایی، و بسیاری دیگر از فعالیت های مجرمانه به چشم می خورد. به دنبال انعقاد پیمان صلح میان «شورشیان مسلح کلمبیا» موسوم به فارک و دولت کلمبیا، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه در تصمیمی جدید گروه مزبور را از فهرست سازمانهای تروریستی خارج می کند.

۵- امید تحویلی
ایران- کانادا
 

یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر

امید تحویلی یکی از گردانندگان ایرانی جرایم سازمان‌یافته در خارج از ایران و در کاناداست. او به جنایات مختلف در پیوند با سازمانهای بین‌المللی جنایی، از جمله قاچاق مواد مخدر، تجاوز و همچنین کلاهبرداری از طریق یک شرکت مخابراتی جعلی و موهوم، متهم شده و تحت تعقیب پلیس چندین کشور و از جمله تحت تعقیب اف بی آی و پلیس بین‌الملل است. این گانکستر ایرانی- کانادایی در حال حاضر به عنوان یکی مهره های اصلی این سازمان شناخته می شود. در آوریل سال ۲۰۰۸ مجله فوربس امید تحویلی را در زمره ۱۰ نفر اصلی تحت پیگرد بین‌المللی قرار داد.

۶- متیو مسینا دنارو
ایتالیا

یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر 

رئيس بزرگ مافياي سيسيل ايتاليا كه بسياري او را با نام ديابوليك يا خداي وحشت مي شناسند و طي چند سال اخير پليس ايتاليا با همكاري پليس بين الملل و حتي اف بي اي آمريكا شديدا سرگرم بازي موش و گربه با او بوده اما تاکنون موفق به دستگیری وی نشده اند.
 
این جنایتکار در حالي كه هنوز ۱۸ سالش هم نبود مرتكب اولين جنايتش شد و تا پيش از رسيدن به رياست مافيا مستقيما مسئول قتل نزديك به ۵۰ نفر بوده است. دنارو برخلاف سن و سالش ذائقه اي شديدا كلاسيك دارد تا آنجا كه او عاشق پورشه، ساعت رولكس، عينك ري بن و لباس هاي جورجيو آرماني به سبك قديم مافياست.

۷- فلیسین کابوگا
روندا

یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر 

وی تحت تعقيب ترين مرد آفريقا و يكي از اصلي ترين مهره هاي پشت پرده نسل كشي ۱۹۹۴ روانداست كه در نتيجه آن هوتوهاي تندروي رواندايي نزديك به ۸۰۰ هزار تا يك ميليون نفر از قبيله توتسي و هوتوي ميانه رو را ظرف كمتر از ۱۰۰ روز در برابر چشمان بهت زده دنيا قتل عام كردند. كابوگا در واقع يكي از تجار مطرح رواندا به شمار مي رفت كه رابطه نزديكي با حزب سياسي جونال هابيا ريمانا، رئيس جمهور وقت رواندا داشت. جايزه اي ۵ ميليون دلاري برای براي هر گونه اطلاعاتي که منجر به دستگیری وی شود تعیین شده است.

۸- جوزف کانی
اوگاندا

یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر 

جوزف کانی متولد ۱۹۶۱ رهبر گروهی شبه‌نظامی به نام ارتش مقاومت پروردگار است. جوزف کانی در صدد بر اندازی حکومت در اوگاندا و استقرار حاکمیت دینی بر مبنای ده فرمان است. گروه او توسل به خشونت را مجاز می‌داند و به خصوص به تجاوز جنسی، شکنجه و قتل برای از بین‌بردن مخالفان یا ارعاب مردم و وادار کردن آنان به همکاری متوسل می‌شود. دیوان بین‌المللی کیفری مستقر در لاهه، در تاریخ ۶ مه ۲۰۰۵ میلادی، حکم بازداشت جوزف کانی و چهار تن دیگر از رهبران ارتش مقاومت پروردگار را به اتهام ارتکاب «جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت» صادر کرد.

۹- عالم‌جان تاخته‌خونوف
روسیه
 

یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر

عالم‌جان تاخته‌خونوف نهمین جنایتکار خطرناک این فهرست و متولد اول ژانویه ۱۹۴۹ در روسیه و البته یک تاجر روسی است. وی پیشتر یک ورزشکار موفق بود اما در حال حاضر رییس یک باند تبهکار است که جرائمی از جمله قاچاق، خرید و فروش سلاح، سایر فعالیت های خطرناک در پرونده او به چشم می خورد. او در رابطه با جرایم سازمان یافته و رشوه دادن به قضات اسکیت در المپیک زمستانی ۲۰۰۲ متهم است.

۱۰- دوکو عمروف
روسیه
 

یک ایرانی در لیست 10 جنایتکار بزرگ دنیا+تصاویر 

رهبر شورشیان چچن بود  و خود را “امیر امارت اسلامی قفقاز” می‌دانست. او مسئولیت تعدادی از عملیات مرگبار را در روسیه در سال‌های اخیر به عهده گرفته بود، از جمله بمب‌گذاری در متروی مسکو در سال ۲۰۱۰ که ۳۹ کشته به جای گذاشت و همچنین بمب‌گذاری در فرودگاه مسکو در سال ۲۰۱۱ که ۳۶ کشته داشت.
 
عمروف همچنین از افراد تحت فرمانش خواسته بود که المپیک زمستانی سوچی را که در این بندر دریای سیاه به پایان رسید هدف حملات خود قرار دهند. نام این جنایتکار در صدر فهرست کسانی بود که تحت تعقیب روسیه قرار دارند. مقامات روسیه هم در مرگ وی اظهار نظری نکرده‌اند.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید