یک دادگاه چینی علیه اپل رای داد!

0

683یک دادگاه در چین، علیه اپل در پرونده نام تجاری آیفون رای داده است و به یک تولیدکننده کوچک اجازه داده که کیف‌دستی و سایر اقلام چرمی را با نام تجاری آیفون بفروشد. آیفون در سال 2007 در چین توسط شینتونگ تیاندی به ثبت رسیده است. این تولیدکننده، کیف‌دستی‌ها و کیف پول‌هایی با برند آیفون تولید می‌کند.

شینتونگ تیاندی، این پرونده را در سال 2012 به دادگاه برده و در سال بعد آن را باخته بود. در حکم دادگاه آمده که اپل نتوانسته است ثابت کند که آیفون پیش از اینکه توسط این تولید کننده وسایل چرمی به ثبت برسد، نامی شناخته شده برای عموم بوده است.

یکی از اختلافات غرب و چین، در حقوق مالکیت معنوی است. در چین، جعل محصولات بسیار رایج است. ظاهرا اپل در دعوای غرب و چین، تبدیل به گوشت قربانی شده است. به عنوان مثال، اپل در سال 2002، در چین اقدام به ثبت نام تجاری آیفون کرد (5 سال قبل از تقاضای آقای شینتونگ تیاندی)، اما تقاضای این شرکت رد شد! نهایتا، در سال 2012 اپل توانست نام تجاری آیفون را به ثبت برساند. دو هفته پیش نیز اپل مجبور شد با حکم دادگاهی در چین، سرویس فیلم و کتاب خود را تعطیل کند. ظاهرا بی‌دلیل نبوده است که کارل آیکان، سهام اپل خود را فروخت!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید