یک سوم مدارس کشور ایمن نیست

0

وزیر آموزش و پرورش گفت: یک سوم مدارس کشور ایمن نیست و برای بهبود شرایط نیاز به مشارکت و حمایت های نهادهای دولتی و غیردولتی داریم.

وی عنوان کرد: سال گذشته با همکاری خیرین 11 هزار و 400 کلاس با زیربنای 1 میلیون و 580 متر مربع تحویل داده شد و قریب به 800 میلیارد تومان خیرین هزینه کردند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یک سوم فضاهای آموزشی کشور استاندارد نیست، گفت: نیاز به مشارکت مردم و نهادهای دولتی و غیردولتی داریم تا با کمک آنها اقدام به تخریب یا بازسازی این فضاها کنیم.

وی افزود: امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه فضاهای آموزشی کشور با ایمنی و استاندارد تجهیز شوند.

فانی با اشاره به اینکه همه مدیران آموزش و پرورش در سراسر کشور موظفند از کار مدرسه‌سازی حمایت کنند؛ بیان کرد: قبول داریم محدودیت‌هایی در تخصیص اعتبار وجود دارد اما امسال قصد داریم تکمیل پروژه‌های خیرساز را در اولویت قرار دهیم و برای رسیدن به این هدف مسئولان سازمان نوسازی و مدیریت برنامه‌ریزی همکاری‌های لازم را انجام دهند چرا که تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره خیرساز باعث تشویق سایرین می‌شود.

 فانی گفت: بیش از 2 و نیم میلیون دانش‌آموز کشور اکنون در مدارس خیرساز تحصیل می‌کنند و این مسئله حاکی از آن است که خیرین نقش پررنگی  در تعلیم و تربیت دارند.

زیرنظام فضا و تجهیزات در انتظار پاسخ شورای عالی

وزیر آموزش و پرورش از ایجاد زیرنظام فضا و تجهیزات در این وزارتخانه خبر داد و گفت: در شورای عالی آموزش و پرورش این قانون در حال بررسی است تا به تصویب برسد.

وی افزود: امیدوارم بعد از تصویب این قانون مدارس فضا و امکانات کافی را داشته باشند.

فانی اظهار کرد: اکنون 67 درصد فضاهای آموزشی کشور ایمن و استاندارد است اما 33 درصد از فضاها استاندارد لازم را ندارند و نیازمند ارتقای کیفیت هستند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید