یک یوتی‌وی که گران‌تر از بی‌ام‌و سری ۳ است

0

گیگر :

یک شرکت نوپا به نام نیکولا موتور کمپانی که در ایالت یوتای آمریکا واقع شده، اعلام کرده قصد دارد یک یوتی‌وی (UTV) تمام الکتریکی به نام زیرو (Zero) بسازد.

زیرو یک وسیله نقلیه چهار نفره و بدون سقف است که به منظور حرکت در مسیرهای ناهموار طراحی شده است. این وسیله نقلیه تمام الکتریکی است و از یک باتری لیتیوم-یونی ۵۰ کیلووات در ساعت بهره می‌برد. این باتری زیر محفظه سرنشین کنار راننده قرار گرفته و قدرت چهار موتور الکتریکی که بر روی چرخ‌ها نصب شده‌اند، تأمین می‌کند. زمانی که کشش اضافی موردنیاز نباشد، می‌توان دو موتور از چهار موتور را خاموش کرد.

این وسیله نقلیه ۵۲۰ اسب بخار توان و ۴۷۶ پوند بر فوت گشتاور خواهد داشت. حداکثر سرعت زیرو ۶۰ مایل در ساعت خواهد بود که در عرض ۳ ثانیه به این سرعت می‌رسد. با یک بار شارژ باتری زیرو می‌توانید ۱۵۰ مایل مسافت را طی کنید. یک پنل خورشیدی که روی سقف این وسیله نقلیه نصب شده، باعث می‌شود باتری همواره شارژ باشد.

رانشگر این وسیله نقلیه کاملاً ضد آب است، اما این شرکت بنا به دلایل ایمنی، نسبت به رانندگی زیر باران هشدار داده است.

زیرو فناوری‌های زیادی به عنوان یک یوتی‌وی دارد. بخش ابزار آنالوگ قدیمی با صفحه‌نمایش‌های بزرگ رنگی جایگزین شده که اطلاعات ضروری در مورد زیرو و محیط اطرافش را فراهم می‌آورند. یک دوربین دید عقب به صورت اختیاری ارائه می‌شود و کاربران می‌توانند پروفایل‌های مختلفی که از طریق گذرواژه محافظت می‌شوند، به صورت آنلاین ایجاد کنند تا محدوده سرعت و مسافت رانندگی فرزندانشان را کنترل کنند.

زیرو تنها یک کانسپت است و هنوز نمونه آزمایشی آن ارائه نشده است. در حال حاضر این شرکت ودیعه‌ای به مبلغ ۷۵۰ دلار از سوی علاقه‌مندان برای خرید این وسیله نقلیه می‌پذیرد که قابل استرداد است. محصول نهایی احتمالاً قیمتی معادل ۴۲ هزار دلار خواهد داشت که قیمت بسیار بالایی است. توجه داشته باشید که قیمت بی‌ام‌و سری ۳ ۳۳۱۵۰ دلار است. ۵۰۰۰ مشتری اول از تخفیفی ۵۰۰۰ دلاری بهره‌مند خواهند شد.


منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید