۱۰۰ هزار ایثارگر صاحب خانه می شوند

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از مهر؛ حجت‌الاسلام سید محمدعلی شهیدی محلاتی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار کرد: تاکنون به حدود ۲۲۰ هزار نفر از ایثارگران زمین و وام مسکن اهدا شده است.

وی بیان کرد: زمین و وام مسکن در سال ۹۵ و سه ماهه اول سال ۹۶ در اختیار خانواده‌های شاهد و ایثارگر قرار می‌گیرد تا مشکل مسکن آنها برطرف شود.

وی افزود: مابقی ایثارگران نیز طبق برنامه ششم، تا سال ۹۸، مشکل مسکن همه آنها برطرف شده و دیگر در این زمینه دغدغه نخواهند داشت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر اشاره کرد و گفت: ما حدود ۷۰ هزار ایثارگر جویای کار داریم که بنیاد شهید و امور ایثارگران در اشتغال زایی آنها برنامه‌های مختلفی را اجرا می‌کند.

شهیدی گفت: طی سه ساله گذشته، بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر از فرزندان ایثارگران از سهمیه استخدام ۲۵ درصد قانونی در وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌ها اشتغال ایجاد کرده است.

معاون رئیس جمهور افزود: همچنین بنیاد برای ۱۴ هزار نفر از ایثارگران با پرداخت وام و تسهیلات اشتغال برای آنها شغل ایجاد کرده است.

وی گفت: این آمار اشتغال‌زایی، جوابگوی رفع بیکاری جامعه ایثارگران نیست، زیرا ما هر ساله از یک طرف برای افراد جویای کار، شغل ایجاد کردیم ولی آمار جدیدی از جامعه ایثارگران با فارغ‌التحصیل شدن به بیکاران اضافه می‌شوند.

شهیدی با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار، حدود ۶۷ هزار نفر از فرزندان جامعه ایثارگر نیاز به شغل دارند، افزود: برای رفع این مشکل در حال تلاش هستیم، ولی برطرف کردن آن به وضعیت اقتصادی کشور بستگی دارد که با بهبود و رشد آن، ایجاد شغل برای جامعه ایثارگران عزیز ما بیشتر فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید