۱۰ بازی پرفروش ماه فبریه در آمریکا مشخص شد

0

گیگر :

آخرین نسخه سری بسیار محبوب کال آف دیوتی از زمان عرضه‌اش در ماه آبان توانسته تا هر ماه به پرفروش‌ترین عنوان آمریکا تبدیل شود تا اینکه این‌بار Far Cry Primal، عنوان جنجالی یوبی‌سافت، جایگاه این بازی را از از آن خود کرده است.

بازی‌های Grand Theft Auto V، Naruto Shippuden: Ultimate Nina Storm 4 و NBA 2K16 نیز به ترتیب رتبه‌های سوم تا پنجم این جدول را پر کردند. لیست کامل 10 بازی پرفروش ماه فبریه سال 2016 را می‌توانید در انتهای خبر مشاهده کنید.

در اعلامیه‌ای، Liam Callahan، تحلیلگر گروه NPD، گفت که با در نظر داشتن مدت زمانی که از عرضه هر دو بازی می‌گذرد، Primal فروش بهتری از نسخه چهارم سری Far Cry که در سال 2014 عرضه شد، داشته است. هر چند که گروه NPD تنها فروش فیزیکی را در نظر می‌گیرد و اطلاعاتی از فروش دیجیتالی هر دو نسخه در دسترس نیست.
کالاهان همچنین متذکر شد که اگر مجموع فروش تمامی نسخه‌های بازی Fire Emblem Fates(Birthright، Conquest و نسخه ویژه) در نظر گرفته می‌شد، این بازی جایگاه سوم فروش این ماه را کسب می‌کرد.

او توضیح داد:«در این صورت مجموع فروش ماه اول Fire Emblem Fates بیش از سه برابر فروش ماه اول Fire Embelem: Awakening، نسخه محبوب دیگری از این سری، می‌شد.»
شرکت نینتندو در اعلامیه‌ای خود گفت که از هر دو نسخه Fire Emblem Fates نزدیک به 400 هزار نسخه(فیزیکی و دیجیتالی) به فروش رسیده و این بازی رکورد قبلی این سری که متعلق به Fire Emblem: Awakening بود را شکسته است. این رقم با توجه به آن که Fire Emblem Fates: Revelation تازه دیروز منتشر شده، باید افزایش یابد.

فروش کلی بازی‌ها در این ماه با 11 درصد کاهش به 309.5 میلیون دلار رسید. این افت فروش به دلیل کاهش شدید فروش بازی‌های کنسول‌های نسل گذشته یعنی پلی‌استیشن 3 و اکس‌باکس 360 است.

کالاهان در این باره گفت:«با وجود موفقیت بعضی از بازی‌های جدیدی که در ماه فبریه امسال عرضه شدندُ در مجموع بازی‌های جدید این ماه 4 درصد فروش کمتر از لحاظ مالی و 12 درصد فروش‌ کمتر از نظر تعداد نسخه‌ها به فروش رفته نسبت به ماه فبریه سال گذشته داشتند. با وجود رشد 14 درصدی و 28 میلیون دلاری نسل هشتم بازی‌ها، به دلیل کاهش 52 درصدی فروش بازی‌های کنسول‌های نسل گذشته، فروش فیزیکی بازی‌ها در مجموع با افت مواجه شد. کنسول‌های دستی نیز کاهش 30 درصدی در فروش داشتند.»

پرفروش‌ترین بازیهای ماه فبریه سال 2016

پلتفورمهای داخل پرانتز به ترتیب فروش قرار گرفتهاند.
  1. Far Cry Primal (PS4, Xbox One)
  2. Call of Duty: Black Ops III (Xbox One, PS4, Xbox 360, PS3, PC)
  3. Grand Theft Auto V (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3, PC)
  4. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 (PS4, Xbox One)
  5. NBA 2K16 (PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3)
  6. Lego Marvel Avengers (PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii U, PS3, 3DS, PlayStation Vita)
  7. Street Fighter V (PS4)
  8. Minecraft (Xbox 360, Xbox One, PS4, PS3)
  9. Fire Emblem Fates: Birthright (3DS)
  10. Fallout 4 (PS4, Xbox One, PC)

cover

پاسخ دهید