۲۱ اکتبر ۲۰۱۵: امروز “بازگشت به آینده” به حقیقت می پیوندد

0

۲۱ اکتبر ۲۰۱۵: امروز “بازگشت به آینده” به حقیقت می پیوندد

موضوع سفر در زمان و دیدن رویداد های آینده همواره جزو آرزوهای بشر بوده و از همین سبب هم داستان ها، فیلم ها و بازی های فراوانی با موضوع سفر در زمان ساخته شده است. یکی از به یاد ماندنی ترین فیلمهای ساخته شده با موضوع سفر در زمان، سه گانه “Back to the Future” است که در سه قسمت از سال ۱۹۸۵ ساخته شده و امروز، همان روزی است که قهرمانان فیلم سی سال پیش به آن سفر کرده بودند!

۲۱ اکتبر ۲۰۱۵: امروز “بازگشت به آینده” به حقیقت می پیوندد

 Marty McFly (با بازی Michael J Fox) و دکتر Emmett (با نقش آفرینی Christopher Llloyd) بر حسب اتفاقات رخ داده مجبور می شوند در قسمت دوم از فیلم به آینده سفر کرده و باز هم تغییراتی در رویداد های آینده ایجاد کنند. تیم سازنده فیلم تلاش زیادی کردند تا آینده از نگاه سی سال پیش را به خوبی به تصویر بکشند. آنها می خواستند که آینده ای که در ذهن دارند متفاوت از آینده تاریک و نا امید کننده فیلم هایی همچون Blade Runner بوده و تصویری بهتر و امیدوار کننده تر ایجاد کنند. آینده ای که بدی های آن ناشی از بد بودن انسان ها بوده و ناشی از پیشرفت روزافزون فناوری و حضور ربات ها موارد مشابه دیگر نیست.

بخشی از پیش بینی های صورت گرفته در فیلم هنوز هم به نظر میرسد بسیار دور از دسترس باشند. ماشین های پرنده (به آن شکل که در فیلم به تصویر کشیده شده)، لباس هایی که با دمیدن هوا از درون خود به خود خشک شده و به صورت خودکار سایز بدن می شوند و برخی موارد دیگر هنوز به حقیقت نپیوسته اند. اما مواردی هم هستند که امروزه شاهد حضور آنها در میان خود هستیم:

1. تلویزیون های سایز بزرگ در خانه Marty در آینده امروز در همه جا دیده می شود و حالا بخشی عادی و معمول از لوازم خانه را تشکیل می دهند.

2. تماس ویدئویی نیز امروز محقق شده است. امروز ما می توانید با یک گوشی هوشمند و اتصال اینترنت با عزیزانمان در سراسر دنیا تماس تصویری داشته باشیم.

3. اسکیت مغناطیسی هنوز به واقعیت تبدیل نشده، اما اخیرا شرکت لکسوس توانسته یک نمونه از این اسکیت ها تولید کند که روی سطوح خاص توانایی ارائه کارایی مشابه با Hoverboard در فیلم بازگشت به آینده را دارد.

4. تصاویر هولوگرافیک و تصاویر سه بعدی بخش مهمی از سرگرمی امروز ما را تشکیل می دهند. از قرار این مورد در سی سال پیش یکی از شگفتی های دنیا به حساب می آمده و سازندگان فیلم به درستی دستیابی به آنها تا سی سال آینده را پیش بینی کرده اند.

5. پهپادها هنوز به آن نقطه نرسیده اند که دم خانه ها رفته و روزنامه پخش کنند! با این حال این ابزار ها در کاربرد های مختلف به شکلی مفید و کاربردی ظاهر شده اند.

6. عینک هایی با قابلیت پخش ویدئو را می توان مثالی از عینک های واقعیت افزوده امروز دانست عینک هایی که برخی از کمپانی ها آینده ای روشن برایشان تصور می کنند.

7. در بخشی از فیلم چیزی شبیه یک تبلت نمایش داده میشود. ابزاری که کاربرد فراوان در زندگی روزمره ما دارد

 ۲۱ اکتبر ۲۰۱۵: امروز “بازگشت به آینده” به حقیقت می پیوندد

Christopher Lloyd همچنان در سن ۷۶ سالگی به ایفای نقش های مختلف در فیلم ها و سریال ها مشغول است. اما آینده برای Michael J Fox بسیار متفاوت رقم خورده است. متاسفانه او در سال ۱۹۹۱ (یعنی یک سال پس از ساخت قسمت سوم فیلم) به بیماری پارکینسون مبتلا شد و با بالا گرفتن شدت بیماری مجبور شد تا بخش عمده فعالیت های بازیگری خود را در سال ۲۰۰۰ کنار بگذارد. با این حال او بیکار ننشست و با راه اندازی بنیاد Michael J Fox Foundation سعی کرده تا آینده ای بدون پارکینسون ساخته و به ریشه کن کردن این بیماری و افزایش آگاهی از آن بپردازد.

او به همراه Christopher Lloyd آگهی ها و فیلم های کوتاه مختلفی برای کمک به این بنیاد ساخته اند. یکی از آخرین فیلم ها که با همکاری Nike ساخته شده و به کمک کردن این کمپانی به بنیاد ختم شده است، دکتر Emmett را نشان میدهد که در سال ۲۰۱۱ وارد یکی از فروشگاه های نایک شده و سراغ کفش نایک با سیستم بسته شدن خودکار را میگیرد و کارکنان فروشگاه به او میگویند باید در سال ۲۰۱۵ صبر کند! جالب است بدانید که Nike پتنت ساخت چنین کفشی را نیز به نام خود ثبت کرده و بعید نیست در آینده نزدیک شاهد ساخت یک نمونه واقعی از این کفش نیز باشیم!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید