۳ روش اصولی برای کاهش مصرف بنزین

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، نخستین گام، تنظیم موتور ماشین است که این مهم از مواردی است که نباید نادیده گرفته شود. اگر موتور ماشین عملکرد مناسبی داشته و تنظیم آن درست باشد میزان مصرف بنزین یا هر سوخت دیگری را کاهش داده و کارایی خودرو را بالا می‌برد در غیر این صورت تا ۳۰ درصد از سوخت خودرو به هدر می‌رود.

چرخ‌های کم باد گزینه دیگر افزایش مصرف سوخت به خصوص بنزین است. چرخ‌های کم باد خودرو باعث فشار آمدن به لاستیک‌ها می‌شود و انرژی بیشتری از خودرو هنگام شتاب و سرعت بالا می‌گیرد. این مسئله نیز مصرف بنزین را افزایش می‌دهد. از این رو کنترل ماهیانه باد لاستیک‌ها تا ۱۵ درصد مصرف سوخت را کنترل می‌کند.

دستگاه تهویه هوای خودرو در تابستان باید توسط متخصص مکانیک کنترل شود. دستگاه تهویه هوای داخل خودرو حاوی گازهای سمی است که در اثر نگهداری نامطلوب به بیرون نشت پیدا می‌کند بنابراین استفاده کمتر از تهویه هوای خودرو سوخت را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.

توصیه می‌شود زمانی که خودرو در حال حرکت با سرعت ۶۰ کیلومتر به بالا است باید دستگاه تهویه روشن شود زیرا در این حالت علاوه بر فشار کمتری که به موتور خودرو وارد می‌شود مصرف بنزین را نیز کاهش می‌دهد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: آستان

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید