۴۱ سال خدمت بی منت اورژانس ۱۱۵/تشکر رییس جمهوری

0

وزیر بهداشت در نوشتاری به مناسبت روز اورژانس و فوریت های پزشکی، گفت: آنچه طی ۴۱ سال گذشته نام اورژانس را بلند آوازه ساخته، تلاش خستگی‌ناپذیر نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛سید حسن هاشمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: به عنوان متولی سلامت کشور، طی سه سال گذشته همه‌ توان خود را بکار گرفتم که با بهره‌گیری از خرد جمعی و در حد امکانات موجود، اقدامات زیربنایی به‌منظور ایجاد بستر مناسب گسترش زندگی با کیفیت را برای هموطنانم فراهم آورم.

نقش افراد در پدید آمدن حوادث و به‌ویژه تصادفات اما بسیار پررنگ است و سازمان‌های متعددی در این حوزه نقشی جدّی ایفا می‌نمایند که در نهایت بار این مسائل بر دوش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سنگینی می‌کند و پیش از همه، همکارانم در اورژانس پیش بیمارستانی قرار دارند، متخصصانی که چون سربازان خط مقدم هر روز با موارد متعددی از حوادث دست و پنجه نرم می‌کنند.

در حال حاضر اورژانس کشور با ۳۵۰۰ دستگاه آمبولانس، ۵۷ اتوبوس آمبولانس و ۴۰ موتورلانس در ۲۱۹۰ پایگاه شهری و جاده‌ای، ۲۰ پایگاه هوایی و ۲ پایگاه دریایی مشغول ارائه‌ خدمت به هموطنان است.

طی یک سال گذشته نیز علاوه بر پایگاه‌های اورژانس هوایی، ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس مدرن به این ناوگان اضافه شده و انشاءالله همین تعداد نیز تا پایان سال تأمین خواهد شد.

اما آنچه طی چهل و یک سال گذشته، نام اورژانس را در سراسر کشور، بلند آوازه ساخته، تلاش خستگی‌ناپذیر همکارانم در اورژانس پیش بیمارستانی است.

همکارانی که در تمام ساعات شبانه روز، خدمت به هموطنان و نجات جان مصدومان را نه تنها به آرامش خود که به خانواده‌ خویش نیز ترجیح داده‌اند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهدا و جان باختگان ۴۱ سال خدمت، از آسمان مسیر تهران به ونزوئلا، سال‌روز تأسیس اورژانس کشور را به همه‌ همکاران عزیزم تبریک می‌گویم؛ از خداوند متعال، سلامت و سربلندی‌شان را خواهانم و مراتب تشکر رئیس جمهوری محترم، جناب آقای دکتر روحانی را به ایشان ابلاغ می‌نمایم.     

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید