۴ دلیل برای اینکه سمند سورن نخریم!

0

سمند یکی از خودرو‌های محبوب در بازار است که فروش خوبی دارد و به دلیل قیمت مناسب خود نسبت به سایر خودرو‌های داخلی، توانسته در بین مردم برای خود جا باز کند. ایران خودرو مدتی بعد از عرضه سمند عادی و LX، نسخه جدیدی از آن را نیز با ظاهر متفاوت و زیباتر عرضه کرد که سمند سورن نامیده می‌شد و البته قیمت گران‌تری نیز داشت. چندی پیش در یکی از مقالات چرخان، به ذکر نکاتی پرداختیم که باعث می‌شدند مشتریان به سمت این خودرو سوق یابند. اما این خودرو دارای برخی مشکلات نیز است که چندان به دل بسیاری از کاربران خوش نمی‌آید. در ادامه با چرخان همراه باشید تا با ۴ دلیل برای اینکه نباید سورن بخریم، آشنا شوید.

Samand-Soren-3

۱- گران هستم

سمند LX در حال حاضر حدود ۳۰ میلیون تومان قیمت دارد که در واقع یکی از ارزان‌ترین اتومبیل‌های ایران خودرو به حساب می‌آید اما در مقابل، این شرکت سمند سورن را با قیمتی بسیار بالا‌تر عرضه کرده است که در حال حاضر برای خرید آن می‌بایست حدود ۳۶ میلیون تومان هزینه کرد. باید بدین نکته نیز توجه داشت که نسخه LX از پژو پارس نیز قیمتی در این حدود دارد و صد البته رقیبی بسیار جدی برای سمند سورن شناخته می‌شود. البته این قیمت بالا، قابلیت‌های خاصی را نیز برای سمند سورن به ارمغان نیاورده است و تنها ظاهر خودرو تغییر یافته و برخی امکانات اضافی نظیر تهویه اتوماتیک و… به آن افزوده شده است.

۲- لَش هستم

Samand-Soren-22

بر کسی پوشیده نیست که سمند یک اتومبیل سنگین و البته لَش است. این موضوع در نسخه سورن از سمند نیز به چشم می‌خورد و بسیاری از کاربران به همین دلیل کمتر به سراغ سمند می‌روند.

۳- مشکل آفرینم

یکی از موضوعاتی که در بین خودرو سازان داخلی به چشم می‌خورد، این است که اتومبیل صفری که از کارخانه خارج می‌شود، بعد از چند هزار کیلومتر نیاز به تعمیر کلی دارد و این موضوع در سمند سورن نیز به چشم می‌خورد. بسیاری از کاربران معتقد هستند که نگهداری سورن، هزینه زیادی دارد و قطعات آن نیز به سختی یافت می‌شود.

Samand-Soren-5

۴- فرزند همان مرد هستم

چندین سال است که ایران خودرو، پژو ۴۰۵ را روانه بازار می‌کند و با استقبال خوب مشتریان نیز مواجه شده است، اما باید بدین نکته توجه داشته باشید که سمند، از روی پلت‌فرم پژو ۴۰۵ ساخته شده است و همان طور که می‌دانید، سورن نیز یک فیس‌لیفت از سمند عادی به حساب می‌آید. پس با این اوصاف، سمند سورن محصولی است که ساختار آن مربوط به چندین سال پیش است.

همان طور که در این مقاله از چرخان مطالعه کردید، سمند سورن نیز دارای مشکلاتی است که می‌تواند خریداران را از خرید این محصول باز دارد. اما بدون شک این محصول دارای برخی ویژگی‌ها نیز است که تصمیم گیری برای خرید آن، بستگی به نیاز‌های هر فرد دارد. نظر شما در خصوص سمند سورن چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید