۴ دلیل برای اینکه هایما S7 نخریم!

0

مدتی می‌شود که شرکت وزین ایران‌خودرو در مجموعه کارخانه‌جات خود در خراسان، اقدام به مونتاژ خودرویی به نام هایما اس۷ می‌کند و قیمتی حدود ۷۲ میلیون تومان برای مدل دستی و ۷۹ میلیون تومان برای مدل اتوماتیک آن در نظر گرفته است. درباره اینکه چرا و چطور یک چینی دیگر و چرا مونتاژ؛ بارها و بارها نویسندگان عزیز این وبسایت و سایر وبسایت‌های فعال در رابطه با صنعت خودروسازی و اقتصاد ایران گفته‌اند و نوشته‌اند که البته گوش کسی هم بدهکار نیست! به قول معروف؛ آشه کشکه خالته، بخوری پاته، نخوری پاته! یا به قولی؛ می‌خوای بخواه، می‌خوای نخواه و …؛ به هر حال این خودرو هم‌اکنون در ایران مونتاژ شده و تبدیل به یکی از گزینه‌های مشتریان ایرانی شده است.

حتما بخوانید :

۵ دلیل برای آنکه هایما S7 بخریم 

haima_s7_5

آینده مجهول S7 

متاسفانه در خودروسازی ایران بعضی‌ها مدام در رفت آمد هستند! یک روز هستند و روز دیگر نیستند! یک روز تولید می‌شوند و روز دیگر خبر توقف تولیدشان را در رسانه‌ها می‌بینیم! متاسفانه اکثر خودروهایی که به دلیل فروش نامناسب روند تولیدشان متوقف می‌شود، چینی هستند. به نظر نگارنده، هایما اس۷ نیز یکی از نامزد‌های توقف تولید در مجموعه ایران‌خودرو خواهد بود. این خودرو فروش مناسبی نداشته و با توجه به قراردادهایی که ایران‌خودرو با بعضی از کمپانی‌های اروپایی بسته است؛ به نظر می‌آید که خیلی زود شاهد کوچ هایما از ایران باشیم. البته ایران خودرو برای تامین قطعات و خدمات پس از فروش این محصول قطعا برنامه هایی دارد؛ اما باید پذیرفت وقتی خودرویی از خط تولید خارج می‌شود، مصیبت هایش چند برابر می‌گردد!

Iran-Khodro’s-Haima-S7-06

خدمات پس از فروش S7 

ایران‌خودرو در تامین قطعات خودروهایی که سال‌ها تولید و مونتاژ می‌کند با مشکل مواجه می‌شود! حالا به نظرتان این اتفاق برای یک خودروی کم تیراژ چینی که از بد روزگار فروش خوبی هم نداشته دور از ذهن نخواهد بود؟ اگر زمانی این خودرو را خریداری کرده و بعد از مدتی با مشکل مواجه شدید، انتظار تعمیر و تامین قطعات را از ایران‌خودرو نداشته باشید؛ چون نه تعمیرکاران نمایندگی‌های ایران‌خودرو با آن آشنایی دارند و نه ایران‌خودرو می‌تواند خیلی زود قطعات خودروی شما را تعمیر  و یا تعویض کند. البته از حق نگذریم نمایندگی‌های ایران‌خودرو خیلی خوب نسخه تمام خودروها را می‌پیچند؛ یعنی خودروها را تعمیر می‌کنند، ولی مشخص نیست که چرا دوباره همان مشکل و با شدت بیشتری رخ می‌دهد! شاید پیش خود بگویید پس چرا در مقاله ۵ دلیل برای خرید هایما اس ۷ از خدمات پس از فروش ایران خودرو و تعدد نمایندگی ها تعریف شده است؛ خب بله، باید پذیرفت که در این شرایط کشور، اگر در جایی گیر کنید، حداقل نمایندگی ایران خودرویی وجود دارد!

با اینکه ایران خودرو از لحاظ تعداد نمانیدگی وضعیت خوبی دارد، اما خب همین امروز برخی از نمایندگی ها از انجام ساده ترین کارها امتناع کرده و شما را به نمایندگی دیگری ارجاع می دهند!

حتما بخوانید :

Haima.S7

افت قیمت S7

به طور کلی خودروهای چینی بازار خوبی ندارند، مگر مدل‌های معدود و پرطرفداری که فروش مناسب و خوبی داشته‌اند. اما متاسفانه همان طور که ذکر شد؛ هایما اس۷ فروش خوبی ندارد و این را می‌توان با یک نگاه به خیابان متوجه شد! بنابر این اگر زمانی از کرده خود پشیمان شده و بخواهید هایما اس۷ خود را بفروشید؛ باید چند میلیون تومانی تخفیف بدهید و مدت زمان زیادی در انتظار مشتری بمانید.

بخوانید : 

موتور ضعیف، وزن بالا و شتاب پایین S7

خب جمع شدن این سه مشکل در یک جا فقط و فقط از ایران خودرو و شرکای چینی اش بر میآید! این خودرو با یک موتور ۲ لیتری و قدرت ۱۴۸ اسب بخاری عرضه می شود. با توجه به وزن ۱۵۵۰ کیلوگرمی این خودرو، به نظر می رسد که موتور در نظر گرفته شده برای این محصول واقعا نامناسب است! البته قول برخی از دوستان، همین که این غول چینی با موتور TU5 عرضه نشده باید خدارا شکر کنیم.

در کنار این دو مشکل، اکثر خریداران این خودرو، از شتاب به شدت ضعیف این محصول ناراضی هستند. حد اکثر سرعت این شاسی بلند چینی نیز ۱۶۵ کیلومتر ذکر شده است که خب، واقعا نمیتوان در مورد آن حرفی زد.

HaimaS7_Interior01

مشکلات نامشخص S7

در پی بررسی های بعمل آمده، مشخص شد برخی از دستگاه های تحویل شده، دارای مشکلاتی چون قفل کردن ناگهانی چرخ عقب، وجود صدای نامشخص از قسمت عقب خودرو، ورود صدای موتور در سرعت بالای ۱۲۰ کیلومتر به داخل کابین، عملکرد نامناسب گیربکس های اتومات، مصرف بالای سوخت و … است. البته اینکه برخی از این مشکلات به دلیل مونتاژ نا مناسب مهندسین خبره ایران خودرو باشد نیز کاملا متصور است.

اگر جز خریداران این محصول هستید، خوشحال می شویم که نظراتتان را برای بهره گیری سایرین در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید