۴ دلیل برای خرید تیگو ۵ !

0

ما پیش از این مطلب، نقاط ضعف تیگو ۵ را بررسی کرده بودیم، و حالا انصاف حکم می‌کند که اگر این خودرو نقاط مثبتی داشته باشد آن را نیز برای شما شرح دهیم. تیگو به عنوان یک شاسی‌بلند سایز متفاوت شاید ایراداتی داشته باشد اما نقاط مثبت زیادی دارد. چری از تیگو ۵ به عنوان یک کراس‌اوور شهری یاد کرده است که طراحی آن توجه بسیاری را به خود جلب خواهد کرد. ولی ما قبلا راجع به چهره این خودرو صحبت کرده‌ایم و حال زمان تمجید نقاط مثبت این خودرو فرا رسیده است. اگر قصد خرید تیگو ۵ را دارید، پس با ما همراه باشید…

HEADER_chery-tiggo5-006

۱- طراحی داخلی دلچسب

کابین تیگو بسیار زیبا طراحی شده است و زمانی که شما درب خودرو را باز می‌کنید با صحنه جدیدی روبرو خواهید شد. باید اعتراف کنم زمانی که تصمیم گرفتم پا در این خودرو بگذارم فکر نمی‌کردم با همچین صحنه‌ای روبرو شوم. زمانی که درب خودرو را باز کردم اولین چیزی که توجه من را به‌خود جلب کرد تریم مشکی، کرم خودرو بود که بسیار خوب و هماهنگ در کابین به‌کار گرفته شده است. وقتی که پشت فرمان می‌نشینید صفحه کیلومتر جالبی را مشاهده خواهید کرد.

قدرتمندترین قسمت کابین جایی است که صفحه نمایش با کلیدهای تهویه اتوماتیک خودرو قرار دارند، این قسمت از طراحی آرگونومیک و عالی بهره می‌برد و بسیار بهتر از رقبای خود طراحی شده است. استفاده از نوارهای کرومی در بخش‌های مختلف فضای داخلی باعث می‌شود حس خوبی به شما منتقل شود.

chery-tiggo5-027

۲- ایمنی قابل قبول

در تیگو ۵ به ایمنی نیز توجه بسیاری شده است و توانسته از موسسه C-NCAP چین ۵ ستاره ایمنی دریافت کند. این خودرو در مدل معمولی مجهز به ۲ ایربگ برای سرنشینان جلو بوده و در مدل فول آپشن ایربگ‌های جانبی افزوده می‌شوند. تیگو ۵ انبوهی از سیستم‌های ایمنی را در خود دارد که از جمله آنها می‌توان سیستم ترمز EBD و ABS ، سیستم TCS نیز برای جلوگیری از هرزگردی خودرو را نام برد. همچنین یکی از تجهیزات خوب در مدل فول این خودرو سیستم HHC است که به راننده کمک می‌کند تا زمانیکه در یک سراشیبی متوقف بوده و قصد دارد به سمت بالا شروع به حرکت نماید، از حرکت رو به عقب خودرو جلوگیری کند. البته خودروهایی مانند جک اس ۵ نیز این آپشن را دارند.

13940410123121820990093

۳- صندلی‌های چرم با کیفیت

اما کیفیت صندلی ها و پوشش آن یکی از محاسن تیگو ۵ است. پوشش چرم این صندلی‌ها بسیار راحت طراحی شده‌ و با دوخت قرمز رنگ، حالت اسپرت مانندی پیدا کرده است. این صندلی‌ها به هیچ وجه حس خشک بودن و خستگی را در شما ایجاد نمی‌کنند و شما با خیال راحت می‌توانید مسافت‌های طولانی را رانندگی کنید.

chery-tiggo5-040

۴- عایق بندی خوب

در اکثر خودروهای هم‌رده تیگو (مثلا X60) شما وقتی استارت می‌زنید با صدای زیاد موتور در کابین مواجه خواهید شد، ولی تیگو ۵ با عایق بندی خوب این مشکل را تا حد زیادی بر طرف کرده است.

تیگو ۵ یک خودرو چینی است و نمی‌توان آن را در رده خودروهای کره‌ای قرار داد ولی جز خودروهای با کیفیت چینی موجود در کشور محسوب می‌شود که کیفیت ساخت قابل قبولی دارد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید