۵ دلیل برای خریدن تیبا!

0

سدان تیبا با قیمتی در حدود ۲۴ میلیون‌ تومان، در بازار داخلی کشور تنها رقیب خودروهای پراید سایپا محسوب می‌شود. اگر با این نگرش به خودروی تیبا نگاه کنیم، این خودرو نسبت به پراید، رشد قابل قبولی داشته است. متاسفانه در بازار کشورمان، تنوع محصولات ارزان قیمت (زیر ۳۰ میلیون تومان) بسیار کم است و مردم فقط چند انتخاب محدود دارند، که از لحاظ ظاهری و عملکرد تنها چند اختلاف انگشت شمار با هم دارند.

به هرحال مردم دوست دارند پول حاصل از کار خود را که برای آن زحمت زیادی کشیده‌اند، درست برای خرید خودرو هزینه کنند و بهترین انتخاب را داشته باشند. چندی پیش ما یک مطلب در ارتباط با نقاط منفی تیبا منتشر کردیم. امروز در سایت چرخان می‌خواهیم  نقاط قوت این خودرو را با هم بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید…

ابعادdimension

 

تیبا از لحاظ ابعادی ۴۱۰۵ میلی‌متر طول، ۱۶۳۵ میلی‌متر عرض دارد. این ابعاد به شما اجازه می‌دهند تا در فضای شهرهای شلوغ و پرجمعیت در هنگام رانندگی راحت‌تر باشید و مشکل جای پارک نداشته باشید. ابعاد این خودرو باعث شده که خانم‌ها نیز طرفدار آن باشند. بر خلاف ابعاد خارجی، طراحان سایپا سعی کرده‌اند که بیشترین فضای داخلی را برای سرنشینان فراهم کنند و همچنین ابعاد صندوق عقب این خودرو نسبت به سایز بدنه، بسیار جادار و مناسب است و شما اگر یک خانواده ۴ و یا ۵ نفره هستید، می‌توانید به راحتی از فضای داخلی این خودرو بهره ببرید.

مصرف سوخت

418

در شرایطی که مصرف سوخت بالای خودروها علاوه بر آلودگی شهرها، خالی شدن جیب مردم را در پی دارد، مصرف سوخت ۷.۱ لیتری تیبا در سیکل ترکیبی بسیار خوب و به صرفه است. کلا اگر خودروی کم مصرف داخلی می‌خواهید، پیشنهاد ما به شما، تیبا است. مصرف این خودرو از چیزی که اعلام رسمی شده است هم در شرایط مناسب، کمتر خواهد بود.

سواری نرم

files_cars_9493686_238b79778db8b367b6ffc39874d3af9a9

سیستم تعلیق تیبا بسیار نرم‌تر و راحت‌تر نسبت به خودروهایی مانند پراید و حتی خودروهای گران‌تر از آن مانند برخی از محصولات ایران خودرو عمل می‌کند. سیستم فنربندی تیبا در کنار ارتفاع مناسب آن یک سواری نرم و راحت را برای شما در شهر فراهم می‌کند و شما می‌توانید سواری بهتری را نسبت به سایر رقبای این خودرو تجربه کنید. (توجه داشته باشید که این موضوع در قیاس با خودروهای هم رده و هم قیمت مطرح میشود)

سیستم تهویه

1-5

تیبا از سیستم تهویه مناسبی برخوردار است و نسبت به قیمت این خودرو، بخش تهویه، سرمایش و گرمایش بسیار خوب و مناسب کار می‌کند و شما در تیبا مشکلاتی که در کولرهای خودروهای پراید وجود داشت را، تجربه نمی کنید چرا که این خودرو از موتور قدرتمندتری بهره می‌برد و سیستم تهویه آن نیز عملکرد بهتری دارد.

قیمت لوارم یدکی

8cd277d37038f9ad5a31e97656dcc508

اگر می خواهید خودرویی داشته باشید که قیمت لوازم یدکی آن کم باشد، تیبا یک گزینه مناسب است. لوازم یدکی این خودرو به دلیل بومی بودن در تولید، از قیمت مناسبی برخوردار هستند و اگر برای خودروی شما مشکلی ایجاد شود و خدمات پس از فروش آن نیز پایان یافته باشد، با حداقل هزینه می توانید مشکل خودروی خود را برطرف نمایید. در زیر توجه شما را به لیست قیمت برخی از لوازم این خودرو جلب می‌کنیم:

 

 

کلام آخر

saipa_tiba_poster1

تیبا اگر چه نقاط ضعف فراوانی دارد، اما زمانی که شرایط خودروسازی ایران، قیمت و رقبای این خودرو را می‌سنجیم، متوجه می‌شویم که در حال حاضر یکی از گزینه های خوب در رنج قیمتی خود محسوب می‌شود که نقاط مثبت آن بیشتر از رقبای خود است که از لحاظ سن تولید، پیرتر از این خودرو هستند. امیدواریم که روزی خودروهای درجه یک جهان با قیمت مناسب و معقول در اختیار مردم قرار بگیرند و ساخت خودرو در ایران به‌حدی پیشرفت کند که خودروهای داخلی خیلی از لحاظ ایمنی و تکنولوژی بهتر شوند.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید