۵ روش خانگی مؤثر برای درمان بی‌اشتهایی

0

گیگر :

عوامل بسیاری مانند مسائل و مشکلات مربوط به سلامت و استرس می‌تواند باعث کمبود اشتها در فرد ‌شود. اگر این مشکل کنترل نشود، ممکن است فرد دچار کاهش وزن غیرطبیعی شود که مطمئناً برای سلامتی مضر است. بنابراین اگر متوجه هرگونه تغییری در اشتهای خود شدید، آن را نادیده نگیرید و به آن توجه کنید تا مشکل را حل کنید.

روش‌های خانگی برای درمان بی‌اشتهایی

۱- رازیانه
رازیانه یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای درمان بی‌اشتهایی است. این گیاه با تحریک دستگاه گوارش باعث افزایش اشتها می‌شود. رازیانه خواص دارویی متعددی دارد و به همین دلیل، قدمت استفاده درمانی آن به قرن‌ها پیش باز می‌گردد. جویدن دانه رازیانه بعد از وعده غذایی به فرد کمک می‌کند اشتهای خود را مجدداً به دست آورد. رازیانه برای درمان سوءهاضمه، نفخ و بی‌اشتهایی بسیار مؤثر است.

۲- زنجبیل
زنجبیل یکی از راه‌حل‌های طبیعی برای درمان بی‌اشتهایی است. مصرف زنجبیل به از بین بردن انواع مشکلات مربوط به سلامت کمک می‌کند. اگر از بی‌اشتهایی رنج می‌برید، زنجبیل به راحتی می‌تواند این مشکل را حل کند. زنجبیل با بالا بردن ترشحات معده و بزاق با بی‌اشتهایی مقابله می‌کند. پس برای درمان طبیعی بی‌اشتهایی می‌توانید زنجبیل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

۳- نعناع فلفلی
نعناع فلفلی دارای خواص درمانی متعددی است. این خواص درمانی به شما کمک می‌کند تا مشکلاتی مانند نفخ و سوء هاضمه را از بین ببرید. نعناع نیز با تحریک دستگاه گوارش باعث افزایش اشتها و تندرستی می‌شود. شما می‌توانید برای مقابله با بی‌اشتهایی روزی یک بار چای نعناع بنوشید.

۴- لیمو
لیموترش یک راه حل بسیار عالی برای درمان بی‌اشتهایی است. لیمو دارای قدرتی برای تحریک جوانه‌های چشایی فرد است. همچنین لیمو با داشتن ویتامین سی فراوان می‌تواند از شما در برابر سرطان‌های مختلف محافظت کند. مصرف لیمو باعث افزایش اشتها می‌شود. لیمو که سرشار از اسید سیتریک است، به شما در درمان کاهش وزن غیرطبیعی ناشی از بی‌اشتهایی کمک می‌کند.

۵- گشنیز
گشنیز در گذشته نیز برای درمان بیماری‌های مختلف مربوط به سلامت استفاده ‌شده است. این گیاه به شدت برای درمان بی‌اشتهایی مؤثر است. پس برای درمان سریع بی‌اشتهایی و مشکلات سوءهاضمه می‌توانید از گشنیز در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید