۵ سگمنت رو به رشد در سال ۲۰۱۶!

0

بازار فروش خودرو در ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۶ روند روبه رشد فروش خودرو را در استرالیا نشان می‌دهند. آمار از افزایش فروش ۳.۸ درصدی خودرو حکایت می‌کند. اما کدام نوع بدنه یا سگمنت رشد فروش بیشتری داشته است؟ بهتر است نگاهی بی‌اندازیم به خودروهایی که رشد بیشتری داشته‌ و در بازار گسترده خودرو بیشترین فروش را داشته‌اند. این لیست براساس تعداد خودروهای فروخته شده تهیه شده است. پنج سگمنت که بیشترین تعداد فروش را در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهند عبارتند از: suv های متوسط، ۴ × ۴ UTES ، suv ها کوچک، suv ها بزرگ و ۴ × ۲ UTES.

2016-hyundai-tucson-active-x-6-1

میزان فروش suv ها متوسط از ۵۵،۵۸۳ در تاریخ مشابه سال گذشته به ۶۷،۵۸۰ فروش در سال ۲۰۱۶ رشد داشته، تفاوت فروش تعداد ۱۲،۰۹۷ دستگاه ( به‌طور مثال مزدا CX-5 و هیوندای توسان) از افزایش علاقه‌مندی مردم به این نوع سگمنت حکایت می‌کند.

Toyota-HiLux-Workmate_7

یکی دیگر از سگمنت‌های رو به رشد ۴×۴ UTE مانند تویوتا هایلوکس و فورد رنجر است، این نوع بدنه را وانت‌های چهارچرخ متحرک بزرگ تشکیل می‌دهند. این خودروها از ۵۲،۸۷۰ به ۵۸،۵۸۰ افزایش فروش داشته‌اند که ۱۲.۵درصد افزایش از سهم بازار کل است. این نوع بدنه سومین سگمنت پر فروش بعد از شاسی‌بلندهای متوسط و خودروهای کوچک شهری محسوب می‌شود. سومین رشد در SUVهای کوچک مشاهده میشود، خودروهایی مانند مزدا CX-3 و میتسوبیشی ASX، که این نوع بدنه فروش خود را از ۴۲،۳۵۵ به ۴۵،۳۲۰ رسانده و ۹.۷ درصد از بازار را در اختیار گرفته‌اند.

Holden-Ute-SS-V-Redline-4

اما یکی دیگر از رشدهای فروش در بازار suv های بزرگ دیده شده است، به‌طوری که فروش این خودروها از ۵۴،۵۷۱ به ۵۷،۴۸۳ رسبده و ۱۲.۲ درصد از رشد بازار را به خود اختصاص داده است. تنوع گسترده در این سگمنت بدنه باعث شده که خودروسازان زیادی محصولات با کیفیت خود مانند تویوتاپرادو و سوبارو Outback را روزبه روز رشد دهند. اما پنجمین جایگاه اختصاص پیدا می‌کند به خودروهای ۴×۲ ute که ۳.۹ درصد از سهم بازار استرالیا را به خود اختصاص داده‌اند از جمله خودروهای این سگمنت می‌توان به وانت هولدن اشاره کرد که در استرالیا ساخته می‌شود.

2016-Subaru-Outback-2.51-Premium-84

پنج سگمنت که بیشترین مقدار را بر اساس درصد فروش به خود اختصاص داده‌اند به ترتیب خودروهای خانوادگی به رهبری کیا کارنیوال ( ۲۴ درصد) ، suv های متوسط (۲۱.۸ درصد)، suv های بزرگ بالا به رهبری تویوتا لندکروزر (۱۹.۴ درصد)، ماشین های اسپرت به رهبری فورد موستانگ ( ۱۸.۸ درصد) و کامیون متوسط به رهبری تویوتا هایآس (۱۸.۶ درصد) بوده‌اند که درصد رشد آنها را نیز مشاهده می‌کنید.

 

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید