۵ مزیت آلوئه‌ورا برای پوست و مو

0

گیگر :

به لطف دنیای لوازم آرایشی و بهداشتی، گیاه آلوئه‌ورا محبوبیت زیادی پیدا کرده است. آلوئه‌ورا می‌تواند هم در داخل خانه و هم در خارج از خانه با حداقل مراقبت رشد کند. اگر از گیاه آلوئه‌ورا به طور ارگانیک بدون هیچ تغییری استفاده شود، بیشترین تأثیر خود را خواهد داشت. بنابراین اگر علاقه‌مند به کاشت آلوئه‌ورا در خانه هستند، نه تنها این کار بسیار آسان است، بلکه می‌توانید از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوید. تنها چیزی که نیاز دارید خاک خوب و نور خورشید کم است. نیازی نیست به آن کود اضافه کنید و از آنجا که آلوئه‌ورا متعلق به خانواده کاکتوس‌ها است، لازم نیست که هر روز به آن آب بدهید. اگر از آلوئه‌ورا در شکل طبیعی خودش استفاده می‌کنید، مراقب باشید تا از لاتکس زرد رنگ اطراف ژل آن، استفاده و مصرف نکنید؛ زیرا این بخش از گیاه ممکن است التهاب‌زا و تا حدودی خطرناک باشد.

آلوئه‌ورا استفاده کنید تا پوست و موهایی سالم داشته باشید. شاید بپرسید این گیاه چه مزایای برای پوست و مو دارد. پاسخ سؤال شما در ادامه توضیح داده شده است.

۱– از بین بردن جای زخم و جوش‌ها
ژل آلوئه‌ورا درمان خوبی برای از بین بردن جای زخم‌های قدیمی ناشی از جوش و … است.

  • مقداری ژل آلوئه‌ورا را بر روی زخم صورت خود مالیده و منتظر بمانید تا خشک شود. این کار را ۲ بار در روز به مدت یک الی ۲ ماه انجام دهید تا جای زخم شما به زودی محو شود. دوره استفاده از ژل آلوئه‌ورا بستگی به عمق جای زخم دارد.
۲– کمک به بهبود سوختگی
آیا تاکنون دست خود را به هنگام برداشتن ظرف داغ یا پاشیدن روغن سوزانده‌اید؟ اگر چنین اتفاقی رخ داد، بلافاصله مراحل مذکور در مزیت شماره ۱ را انجام دهید و مقداری از ژل آلوئه‌ورا را به مدت طولانی بر روی جای سوختگی بگذارید. بعد از مدتی جای زخم از بین می‌رود.

۳– افزایش رشد مو‌ها و حذف شوره سر
به منظور افزایش رشد مو‌ها و خلاص شدن از شوره سر، مقداری ژل آلوئه‌ورا، مقدار ژل بستگی به طول موی شما دارد، در یک همزن هم زده و به ریشه‌ موهای خود بمالید. بعد ۴۵ دقیقه صبر کنید تا کاملاً خشک شود. سپس سر خود را با شامپو بشویید.

۴– افزایش سرخی و طراوت پوست
روزانه مقداری ژل آلوئه‌ورا را بر روی پوست صورت خود بمالید و بگذارید تا خشک شود. سپس با آب گرم بشویید. پس از گذشت چند روز، تغییرات بارزی را روی پوست صورت خود احساس خواهید کرد.

۵– تقویت سیستم ایمنی
آلوئه‌ورا دارای ارزش دارویی بالایی است و مصرف یک قطعه کوچک از ژل آن برای بدن بسیار مفید است. مصرف ژل آلوئه‌ورا باعث تحریک و تقویت سیستم ایمنی و افزایش سوخت‌و‌ساز بدن می‌شود. آلوئه‌ورا حاوی آنتی‌اکسیدان‌های بسیار موثری است. همچنین، این گیاه به افرادی که دچار مشکلات گوارشی و یبوست هستند، کمک می‌کند. آلوئه‌ورا را می‌توانید در دسرهای مختلفی استفاده کنید. اگر می‌خواهید برای اولین بار از این گیاه استفاده کنید، دقت کنید که چه تأثیراتی را بر بدن شما می‌گذارد تا اگر بدنتان به آن آلرژی داشت، متوجه شوید.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید