۵ مورد جدیدی که شاید درباره پل طبیعت نمی‌دانستید!!!!

0

شهریور ۱۸, ۱۳۹۵
متفرقه

11 بازدید

پل طبیعت
پل طبیعت

۵ مورد جدیدی که شاید درباره پل طبیعت نمی‌دانستید!!!!

مقدمه:خب عزیزان به جزئت می‌توان گفت که یکی از زیباترین پل‌هایی که در دنیا و البته در ایران وجود دارد، پل زیبای طبیعت است که حدود دو سال پیش از آن رونمایی شد و توانست نظرات بسیاری را به خود جلب کند. در ادامه قصد داریم به ۵ موردی که شاید درباره پل طبیعت نمی‌دانستید اشاره کنیم. مانند همیشه، در ادامه با ما همراه شوید.

 

اجازه دهید به رمز چالش‌ برانگیز هفته گذشته اشاره‌ای داشته باشیم. در هفته گذشته، تصویری از پل گلدن گیت را در بالای مطلب قرار دادیم؛ جایی که تمامی رمزها قرار دارند. اما رمز قسمت قبلی در کجا جای گرفته بود؟ اگر به انتها و ابتدای پل دقت کنید، شاهد بخشی بودیم که در آن یک آتش کوچک شکل گرفته بود که کاربر عزیز Nokia King به آن اشاره داشتند، از طرفی، در سمت دیگر پل شاهد پاشش کوچکی از آب بودیم. آب و آتش؟ میان پل؟ بله! این جا درباره پل طبیعت صحبت می‌کنیم. حالا که این رمز را متوجه شده‌اید، می‌توانید به جستجوی رمز بعدی باشید. بسیار خب، اجازه دهید که به سراغ ۵ مورد اصلی برویم:

  • آیا می‌خواهید بدانید که طراحی این پل از چه سازه‌هایی الهام گرفته شده است؟ پس بد نیست بدانید که بخشی از معماری پل طبیعت درحقیت از معماری اصیل پل‌های ایرانی مانند پل خواجو الهام گرفته شده است و یک سازه کاملا متناسب با محیط زیست است.

پل طبیعت
پل طبیعت
  • طراح پل طبیعت یعنی خانم لیلا عراقیان می‌گوید که در تهران، خیابان‌ها و پیاده‌روهای شلوغی وجود دارد؛ خودروها و موتورها در اطرافمان هستند و آلودگی و صدای مزاحم، به ساکنان تهران احساس بدی می‌دهد. برای همین، او این پل را طراحی کرده تا مردم بتوانند در یک مکان زیبا با آرامش قدم بزنند.

پل طبیعت
پل طبیعت
  • برای ساخت پل طبیعت، از مصالحی استفاده شده که در سازه‌های دریایی و بنادر استفاده می‌شود. وزن این پل چیزی بیشتر از دو هزار تن بوده و برای ساخت آن از ۱۴ هزار قطعه فولادی استفاده شده است.

 

پل طبیعت
پل طبیعت
  • پل‌های زیادی در ایران وجود دارند که برای رفت و آمد خودروها و سایر وسایل نقلیه به کار می‌روند، اما در حقیقت، پل طبیعت اولین پل برای پیاده‌روی در ایران است.

پل طبیعت
پل طبیعت
  • براساس گفته مدیر ساخت این پروژه، درکنار برخی سازه‌های شهر تهران مانند برج میلاد، پل طبیعت به یکی از نماد‌های رسمی پایتخت کشور تبدیل شده است.

نتیجه گیری:کاربران گرامی در این بخش به انتهای مطلب لذت بخش درباره پل طبیعت رسیدیم.   من همیشه به سمتی حرکت می‌کنم که توپ هاکی در آن جا خواهد بود، نه به سوی جایی که توپ قبلا در آنجا قرار داشته است (:

گرد آوری: گیگر

منبع:toranji


اپل با خودروی شگفت انگیز ارامش بخش ترین پل طبیعت انواع پل طبیعت بهترین پل طبیعت جهان بهترین پل طبیعت دنیا پل طبیعت پل طبیعت جهان تصاویر پل طبیعت جدیدترین پل طبیعت جدیدترین تصاویر پل طبیعت زیبا ترین پل طبیعت

مطلب پیشنهادی


طرز تهیه کیک شکلات و زردآلو

آموزش کامل طرز تهیه کیک شکلات و زردآلو مقدمه:دوستان گرامی  این کیک فقط با زردآلو …

لینک مطلب

پاسخ دهید