۵ چای گیاهی برای داشتن پوستی جوان

0

گیگر :

پوست از ما در برابر حمله عوامل خارجی و عفونت‌های میکروارگانیسم‌ها محافظت می‌کند. باید توجه داشته باشیم که آنچه می‌خوریم و می‌نوشیم بر روی سلامتی پوست تأثیر می‌گذارد. مطمئناً همه دوست دارند زیبا و جوان به نظر برسند که برای این منظور لازم است از پوست خود به درستی مراقبت کنند و همچنین یک رژیم غذایی مناسب داشته باشند. روش‌های گیاهی در درمان پوست و جلوگیری از مشکلات پوستی بسیار موثر هستند. نوشیدن چای گیاهی یک راه حل بسیار عالی برای رفع مسائل مربوط به پوست است. چای گیاهی به داشتن پوستی جوان و سالم کمک می‌کند. آماده کردن چای گیاهی بسیار آسان است. در ادامه به چند روش برای تهیه چای گیاهی اشاره می‌کنیم:

۱- چای بابونه
چای بابونه در داشتن پوستی زیبا و جوان به ما کمک می‌کند. برای تهیه این چای کافی است گیاه بابونه را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه در آب بجوشانید. این چای با خشکی، التهاب و آکنه مبارزه می‌کند.

۲- چای قاصدک
چای قاصدک حاوی آنتی اکسیدان و مواد مغذی دیگری است که در درمان مشکلات پوستی موثر هستند. شما می‌توانید با جوشاندن قاصدک برای چند دقیقه این چای را درست کنید. چای قاصدک پوست شما را جوان و زیباتر می‌کند.

۳- چای بادرنجبویه
چای بادرنجبویه برای افرادی که پوست چرب دارند، مناسب است. برای تهیه این چای به بادرنجبویه، گل بامیه و برگ ریحان احتیاج دارید. همچنین به گیاهان دیگری مانند بومادران و ریشه ریش بابا احتیاج خواهید داشت. از همه این گیاهان به مقدار مساوی برداشته و در آب ریخته و ۵ الی ۱۰ دقیقه بجوشانید. روزی ۲ یا ۳ بار از این چای بنوشید.

۴- چای نعناع
افرادی که پوست خشک دارند، می‌توانند برای داشتن پوستی جوان چای نعناع بنوشند. برای درست کردن این چای، مقداری نعناع تازه یا خشک را در آب بریزید و بگذارید به مدت چند دقیقه بجوشد. چای نعناع باعث رشد دوباره سلولی و از بین رفتن سلول‌های مرده می‌شود.

۵- چای گزنه
این چای برای افرادی که پوست مختلط دارند، مناسب است. به مقدار یکسان از گیاه گزنه، ریشه قاصدک، گل بابونه، شیساندرا را با هم مخلوط کنید. سپس این مخلوط را در آب بریزید و بگذارید تا جوش بیاید.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید