۷۵ درصد بیماران ام اس از داروهای ایرانی استفاده می کنند

0

رئیس انجمن ام اس ایران، اظهارداشت: در حال حاضر ۷۵ درصد بیماران ام اس از داروهای ایرانی استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، دکتر فرایان درباره وضعیت داروهای بیماران ام اس گفت: در حال حاضر مشکل خاصی در خصوص دسترسی به داروهای بیماران ام اس وجود ندارد. خوشبختانه بسیاری از داروها در داخل کشور تولید می شوند و ۷۵ درصد از بیماران ما از داروهای ایرانی ام اس استفاده می کنند.

وی با اشاره به برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران، اظهار کرد: با توجه به توسعه تحقیقات و ضرورت افزایش دانش و اطلاعات درباره بیماری ام اس همه ساله کنگره انجمن ام اس را برگزار می کنیم و تازه های علم پزشکی در ایران و جهان را در این باره مرور می کنیم.

فرایان افزود: درمان‌های جدید، عوارض و نحوه استفاده از داروهای جدید، مراقبت از بیماران در حین دریافت این داروها، یافته های تشخیصی جدید، تشخیص های افتراقی و درمان های علامتی و نقش توانبخشی در بهبود بیماران ازجمله محورهای اصلی برگزاری کنگره هستند.

رئیس انجمن ام اس ایران بر ضرورت توجه مسئولان به بیماری ام اس تاکید کرد و گفت: ام اس بیماری است که بیشتر جوانان را درگیر می کند و افراد و اعضای خانواده پس از ابتلا دچار تالمات روحی و عاطفی می‌شون زیرا هنوز درمان قطعی برای آن وجود ندارد. مبتلایان به ام اس باید به مدت طولانی تحت مراقبت و درمان باشند، به همین خاطر لازم است مسئولان امر و سازمان های بیمه گر نگاه ویژه ای به این بیماری داشته باشند.

فرایان ادامه داد: معتقدیم ام اس یک بیماری خاص است و علاوه بر فرد مبتلا لازم است اعضای خانواده وی نیز به طور ویژه حمایت شوند و حمایت های اجتماعی از آنها افزایش یابد.

وی درباره وضعیت داروهای بیماران ام اس نیز گفت: در حال حاضر مشکل خاصی درخصوص دسترسی به داروهای بیماران ام اس وجود ندارد. خوشبختانه بسیاری از داروها در داخل کشور تولید می شوند و ۷۵ درصد از بیماران ما از داروهای ایرانی ام اس استفاده می کنند. در صورت نیاز به داروهای خارجی هم مشکلی در تهیه و قیمت وجود ندارد وحمایت های وزارت بهداشت در این خصوص خوب است.

دوازدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران ۲۱ و ۲۲ آبان ماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید