۷ درمان‌ خانگی برای آبریزش چشم‌

0

گیگر :

آبریزش چشم را می‌توان حالتی دانست که در آن اشک چشم بدون دلیل مشخصی ترشح شده و به درستی تخلیه نمی‌شود. در اکثر مواقع می‌توان این مشکل را به وسیله درمان‌های خانگی از بین برد.

۱- کمپرس سرد یا گرم
انسداد مجاری اشک، یکی از علل اصلی آبریزش چشم‌هاست. کمپرس سرد یا گرم می‌تواند پوسته و سموم اطراف چشم را نرم کرده و قرمزی و سوزش ناشی از آبریزش چشم را از بین ببرد.

۲- چای کیسه‌ای
استفاده از چای کیسه‌ای نیز می‌تواند درمانی موثر برای آبریزش چشم باشد. چای کیسه‌ای را به مدت چند دقیقه داخل آب گرم قرار دهید. زمانی که کاملاً گرم شد، آن را بر روی چشمانتان قرار دهید. بابونه، نعناع فلفلی و نعناع مناسب‌ترین گزینه‌ها برای درمان آبریزش چشم از طریق دم‌نوش گیاهی هستند.

۳- جوش شیرین
شما می‌توانید یک محلول خانگی برای شستشوی چشمانتان تهیه کنید. برای این کار یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب حل کنید. سپس روزانه ۲ الی ۳ مرتبه یا به مقدار مورد نیاز چشم‌ها را به وسیله این محلول شست‌و‌شو دهید.

۴- بلورهای اسید اسکوربیک و جوش شیرین
نیم قاشق چای‌خوری اسید اسکوربیک و نیم قاشق چای‌خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب حل کنید. محلول را تا زمان حل شدن بلورها هم بزنید. روزی سه مرتبه چشم‌هایتان را به ‌وسیله این محلول شست‌و‌شو دهید.

۵- محلول آب و نمک
آبریزش چشم معمولاً با التهاب و خارش همراه است. محلول آب و نمک یک درمان خانگی برای خارش چشم به شمار می‌رود. نمک به ‌عنوان یک عامل ضدباکتریایی باکتری‌ها و سموم داخل چشم را از بین می‌برد. روزی چند مرتبه و به مدت سه روز چشمانتان را به وسیله این محلول شست‌و‌شو دهید.

۶- خارج کردن ذرات
در صورتی که جسمی خارجی مانند ذرات گرد و غبار یا پوسته‌ی اطراف چشم داخل چشمتان رفته باشد، می‌توانید به‌ وسیله‌ یک حوله نم‌دار چشمتان را تمیز کنید. برای انجام این کار از دستانتان استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است باعث ورود باکتری به داخل چشمانتان شود.

۷- روغن نارگیل
همه ما به خوبی از خواص مرطوب‌کنندگی روغن نارگیل آگاه هستیم. مالیدن این روغن به اطراف چشم می‌تواند التهاب آن‌ را تسکین دهد.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید