‌آئودی Q6 e-tron تمام برقی

0

گیگر :

آئودی (Audi) در تولید خودروهای برقی خود تخته گاز به پیش می‌رود، و دومین تولید کمپانی (بعد از R8 e-tron) شاسی‌بلندی خواهد بود که در اندازه و شکل ظاهر شبیه به آئودی e-tron Quattro خودروی مفهومی (concept)، که در نمایشگاه خودرو فرانکفورت در پاییز گذشته به نمایش گذاشته شد، خواهد داشت.

آئودی می‌گوید که برد جذاب ۳۰۰ مایلی (۴۸۲ کیلومتر) این ماشین مفهومی به خط تولید هم خواهد رسید، این بخاطر یک سیستم پیشرانه قوی با سه موتور الکتریکی و یک بسته باتری بزرگ می‌باشد. ما هنوز چیزی درمورد جعبه باتری بزرگ و یا سیستمی که قرار است تواناییشارژ سریع باترییداشته باشد نمی‌دانیم، اما آئودی هم نسبت آن، سوپر‌اسپرت R8 e-tron، از یک باتر ۹۲ کیلو واتی لیتیومی-ینی و یک سیستم شارژ ترکیبی که به گفته‌ی آنها هم جریان شارژ مستقیم و هم متناوب را بکارگیری می‌کند استفاده می‌کند.

این را می‌دانیم که شاسی‌‌بلند تمام برقی آئودی مانند آئودی Q7 بر روی پایه MLB قرار خواهد گرفت. از آنجاییکه بین Q7 و Q5 از نظر انداز قرار خواهد گرفت، منطقی است که این مدل جدید نشان Q6 را با خود حمل کند. خودروی مفهومی e-tron، ارتفاعی اسپرت‌تر داشت که بیشتر یادآور یک خودرو استیشن بود تا یک شاسی‌بلند، همراه با جلو پنجره‌ای یک‌تیکه جدید آئودی که در جلوی خودرو برجسته می‌باشد و داشبرد بدون دکمه‌ای از آینده.

ما اولین بار در ۲۰۱۴ از خودروهای برقی آئودی گزارش کردیم، که جرج کچر خبرنگار ما در اروپا پیش بینی کرد که Q6 e-tron در مدت چهار سال وارد بازار می‌شود با پیشرانه الکتریکی ۳۰۰ تا ۴۰۰ اسب بخار و قیمتی در حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار. مدل جدید، به همراه تعداد زیادی از مدل‌های هیبریدی برقی آئودی، بخشی از استراتژی آئودی برای بیشتر کردن سهم برقی شدن خود برای مقابله با تسلا (Tesla) می‌باشد، هدفی که هم اکنون بیش از پیش اهمیت دارد تا کمپانی خود را از رسوایی اخیر میزان آلودگی خودروهایشان دور کند.

تولید آئودی Q6 e-tron در سال ۲۰۱۸ در کارخانه‌ای در براسلز بلژیک آغاز خواهد شد که همچنین بسته های باتری را تولید خواهد کرد.


cover

پاسخ دهید