Tuesday 25 October 2016

بک لینک شاپ

کد خبر : 63645
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 می 2016 - 19:35
0 views بازدید

بنتلی و ۲۳ نکته ای که درباره آن نمی دانستید + تصاویر

۱. تیم اتومبیلرانی آنها که به «پسران بنتلی» معروف است، خوشگذرانان افسانه ای بودند – مراسم جشن و پایکوبی پیروزی مسابقات Le Mans در سال ۱۹۲۹ تا نزدیکی‌های صبح ادامه داشت و در انتها، سه نفر از مهمانان مونث هدیه‌ سواری با بنتلی مسابقه‌ای و راننده‌ای که خودشان انتخاب می نمودند را از آن خود می‌کردند. گذاشتن کلاه ایمنی هم الزامی بود! ۲. در ابتدا […]

۱. تیم اتومبیلرانی آنها که به «پسران بنتلی» معروف است، خوشگذرانان افسانه ای بودند – مراسم جشن و پایکوبی پیروزی مسابقات Le Mans در سال ۱۹۲۹ تا نزدیکی‌های صبح ادامه داشت و در انتها، سه نفر از مهمانان مونث هدیه‌ سواری با بنتلی مسابقه‌ای و راننده‌ای که خودشان انتخاب می نمودند را از آن خود می‌کردند. گذاشتن کلاه ایمنی هم الزامی بود!

۲. در ابتدا بنتلی علاقه‌ای به شرکت در مسابقات Le Mans نداشت - در سال ۱۹۲۳، تعدادی از مشتری‌های بنتلی با این شرکت تماس گرفته و خواستار حضور تیمی از بنتلی در یک مسابقه‌ ۲۴ ساعته که قرار بود توسط کشور فرانسه و در مکانی دوردست تحت عنوان Le Mans بودند. بنتلی (نفر وسط عکس بالا) سرانجام پذیرفت و جان داف و فرنک کلمنت در نخستین دوره‌ مسابقات ۲۴ ساعته‌ Le Mans به جایگاه چهارم دست یافتند. در سال بعد همان تیم به جایگاه اول رسید.

۲. در ابتدا بنتلی علاقه‌ای به شرکت در مسابقات Le Mans نداشت – در سال ۱۹۲۳، تعدادی از مشتری‌های بنتلی با این شرکت تماس گرفته و خواستار حضور تیمی از بنتلی در یک مسابقه‌ ۲۴ ساعته که قرار بود توسط کشور فرانسه و در مکانی دوردست تحت عنوان Le Mans بودند. بنتلی (نفر وسط عکس بالا) سرانجام پذیرفت و جان داف و فرنک کلمنت در نخستین دوره‌ مسابقات ۲۴ ساعته‌ Le Mans به جایگاه چهارم دست یافتند. در سال بعد همان تیم به جایگاه اول رسید.

۳. نشان «بالدار B» که روی کاپوت خودروهای بنتلی قرار دارد، حاوی نکته خاصی است - این نشان به عنوان یکی از معروف‌ترین سَمبل‌های خودرو در جهان دارای تعداد پرهای متفاوتی در بال‌های دو طرف خود است. این کار برای تشخیص راحت خودروهای اصلی از تقلبی به این صورت ساخته شده است.

۳. نشان «بالدار B» که روی کاپوت خودروهای بنتلی قرار دارد، حاوی نکته خاصی است – این نشان به عنوان یکی از معروف‌ترین سَمبل‌های خودرو در جهان دارای تعداد پرهای متفاوتی در بال‌های دو طرف خود است. این کار برای تشخیص راحت خودروهای اصلی از تقلبی به این صورت ساخته شده است.

۴. «والتر اوون بنتلی» عاشق خودروهای آمریکایی با موتور قوی بود - بنتلی شعار «هیچ جایگزینی برای حجم بالا وجود ندارد» (There's no replacement for displacement) را با پلاک به پیشرانه‌ ۴.۵ لیتری جدید خودرهای تولیدی خود متصل کرد. این پیشرانه بسیار بزرگ‌تر و قدرتمندتر از مدل ۳ لیتری قبلی این شرکت بود. این پیشرانه نحوه‌ مخالفت بنتلی با سیستم‌های سوپرشارژر بود و بعدها به سرمشق خودروهای عضلانی آمریکا تبدیل شد.

۴. «والتر اوون بنتلی» عاشق خودروهای آمریکایی با موتور قوی بود – بنتلی شعار «هیچ جایگزینی برای حجم بالا وجود ندارد» (There’s no replacement for displacement) را با پلاک به پیشرانه‌ ۴.۵ لیتری جدید خودرهای تولیدی خود متصل کرد. این پیشرانه بسیار بزرگ‌تر و قدرتمندتر از مدل ۳ لیتری قبلی این شرکت بود. این پیشرانه نحوه‌ مخالفت بنتلی با سیستم‌های سوپرشارژر بود و بعدها به سرمشق خودروهای عضلانی آمریکا تبدیل شد.

۵. خودروهای سوپرشارژدار بنتلی تا سالها پرچمدار مسابقات Le Mans بودند - در اواخر دهه ۲۰ و اوائل دهه‌ ۳۰ میلادی، بنتلی با پیشرانه‌های سوپرشارژر خود همواره قهرمانی مسابقات Le Mans را از آن خود می‌کرد. در آن زمان بنتلی معتقد بود سیستم‌های سوپرشارژی نباید در بالای پیشرانه نصب شوند و تغییر مکان سوپرشارژ باعث به هم خوردن بالانس طراحی و کاهش عملکرد پیشرانه می‌شود.

۵. خودروهای سوپرشارژدار بنتلی تا سالها پرچمدار مسابقات Le Mans بودند – در اواخر دهه ۲۰ و اوائل دهه‌ ۳۰ میلادی، بنتلی با پیشرانه‌های سوپرشارژر خود همواره قهرمانی مسابقات Le Mans را از آن خود می‌کرد. در آن زمان بنتلی معتقد بود سیستم‌های سوپرشارژی نباید در بالای پیشرانه نصب شوند و تغییر مکان سوپرشارژ باعث به هم خوردن بالانس طراحی و کاهش عملکرد پیشرانه می‌شود.

۶. مردم به مدل‌های سوپرشارژردار بنتلی، بنتلی های دمنده می‌گفتند - در سالهای 1920عموم مردم عادت نداشتند به راحتی کلمات جدید را به ذهن خود بسپارند؛ پس ساده‌ترین راه تعویض کلماتی بود که در دهانشان نمی‌چرخید، که در آن زمان مسئله‌ای عادی بود.

۶. مردم به مدل‌های سوپرشارژردار بنتلی، بنتلی های دمنده می‌گفتند – در سالهای 1920عموم مردم عادت نداشتند به راحتی کلمات جدید را به ذهن خود بسپارند؛ پس ساده‌ترین راه تعویض کلماتی بود که در دهانشان نمی‌چرخید، که در آن زمان مسئله‌ای عادی بود.

۷. «گلن کیدسون» یکی از راننده های مسابقات بنتلی از سرسخت‌ترین افرادی بود که تا به حال درباره اش شنیده اید - این فرد پیش از آنکه بخواهد برای بنتلی در قالب راننده مسابقه دهد، یک افسر نیروی دریایی بود که زیردریایی‌اش به خاطر یک اشتباه در کف دریا گیر کرده بود. بالاخره او توانست زیردریایی را از این وضعیت نجات دهد. سال بعد هم او تنها بازمانده یک حادثه‌ هوایی بود. او از طریق دماغه هواپیما در حالی که لباسش آتش گرفته بود، به زحمت خارج شد. در همان حال کوشید یک شاهزاده را که در آن سفر هوایی همراهش بود نجات دهد؛ حدود ۲ کیلومتر در جنگلی دوید تا کمک بیاورد آن هم در شرایطی که هنوز دود آتش از او بلند می شد! درست پیش از آن که برای درمان سوختگی‌های بدنش به بیمارستان برود برای آنکه خودش را تسکین دهد با یک هواپیمای دیگر! بر فراز دریا مقداری پرواز کرد تا آرام شود. یک سال بعد او برنده‌ مسابقات Le Mans شد. کیدسون بالاخره در اثر تکه‌تکه شدن هواپیمایش در طوفان‌ شنِ آفریقای جنوبی جان خود را از دست داد. (باور کردن تمام وضعیت‌های گفته شده برای ما هم بسیار دشوار است!)

۷. «گلن کیدسون» یکی از راننده های مسابقات بنتلی از سرسخت‌ترین افرادی بود که تا به حال درباره اش شنیده اید – این فرد پیش از آنکه بخواهد برای بنتلی در قالب راننده مسابقه دهد، یک افسر نیروی دریایی بود که زیردریایی‌اش به خاطر یک اشتباه در کف دریا گیر کرده بود. بالاخره او توانست زیردریایی را از این وضعیت نجات دهد. سال بعد هم او تنها بازمانده یک حادثه‌ هوایی بود. او از طریق دماغه هواپیما در حالی که لباسش آتش گرفته بود، به زحمت خارج شد. در همان حال کوشید یک شاهزاده را که در آن سفر هوایی همراهش بود نجات دهد؛ حدود ۲ کیلومتر در جنگلی دوید تا کمک بیاورد آن هم در شرایطی که هنوز دود آتش از او بلند می شد! درست پیش از آن که برای درمان سوختگی‌های بدنش به بیمارستان برود برای آنکه خودش را تسکین دهد با یک هواپیمای دیگر! بر فراز دریا مقداری پرواز کرد تا آرام شود. یک سال بعد او برنده‌ مسابقات Le Mans شد. کیدسون بالاخره در اثر تکه‌تکه شدن هواپیمایش در طوفان‌ شنِ آفریقای جنوبی جان خود را از دست داد. (باور کردن تمام وضعیت‌های گفته شده برای ما هم بسیار دشوار است!)

۸. شرکت بنتلی، رئیسی به نام «وولف» داشت -
وولف برناتو (Woolf Bernato) یک مرد عیّاش ثروتمند بود که برای سرگرمی، در مسابقات اتومبیلرانی شرکت می‌کرد. او سه بار در مسابقات Le Mans شرکت کرد و هر سه بار به مقام اول دست یافت و پس از رولزرویس، مدیر عامل کمپانی بنتلی شد.

۸. شرکت بنتلی، رئیسی به نام «وولف» داشت –
وولف برناتو (Woolf Bernato) یک مرد عیّاش ثروتمند بود که برای سرگرمی، در مسابقات اتومبیلرانی شرکت می‌کرد. او سه بار در مسابقات Le Mans شرکت کرد و هر سه بار به مقام اول دست یافت و پس از رولزرویس، مدیر عامل کمپانی بنتلی شد.

۹. بنتلی دهه ها پیش از مسابقات نمایشی TopGear، توانسته بود طی مسابقه‌ای با قطار پیروز شود! - یکی از سریعترین وسائل نقلیه قرن ۱۹ فرانسه، قطار آبی بود. این قطار به خاطر رنگ آبی جذابی که داشت به این نام خوانده می‌شد. این قطار ‌می‌توانست از کناره‌های ساحلی دریای مدیترانه تا شهر کاله در شمال فرانسه را در کمتر از یک روز طی کند. وولف با رجز خوانی برای فرانسوی‌ها در یک مهمانی شام، ادعا کرد که در همین مدت او می‌تواند به لندن برسد. وولف با اختلاف ۴ دقیقه توانست این مسابقه را ببرد اما بعدها توسط فرانسوی‌ها به علت مسابقه دادنِ بدون مجوز جریمه‌ سنگینی شد.

۹. بنتلی دهه ها پیش از مسابقات نمایشی TopGear، توانسته بود طی مسابقه‌ای با قطار پیروز شود! – یکی از سریعترین وسائل نقلیه قرن ۱۹ فرانسه، قطار آبی بود. این قطار به خاطر رنگ آبی جذابی که داشت به این نام خوانده می‌شد. این قطار ‌می‌توانست از کناره‌های ساحلی دریای مدیترانه تا شهر کاله در شمال فرانسه را در کمتر از یک روز طی کند. وولف با رجز خوانی برای فرانسوی‌ها در یک مهمانی شام، ادعا کرد که در همین مدت او می‌تواند به لندن برسد. وولف با اختلاف ۴ دقیقه توانست این مسابقه را ببرد اما بعدها توسط فرانسوی‌ها به علت مسابقه دادنِ بدون مجوز جریمه‌ سنگینی شد.

۱۰. مدل اتومبیلی که بنتلی با آن در مسابقه برنده شده بود، با خودرویی که به همگان اعلام کرده بودند، تفاوت داشت - قسمت ارتباط عمومی بنتلی و تنها دختر وولف در توضیحاتی به رسانه‌ها اعلام کردند که در مسابقه با قطار آبی او در واقع مدل سدان (4 در) را می‌راند و مدل کوپه را چند ماه بعد از پیروزی خریده و به افتخارش نام

۱۰. مدل اتومبیلی که بنتلی با آن در مسابقه برنده شده بود، با خودرویی که به همگان اعلام کرده بودند، تفاوت داشت – قسمت ارتباط عمومی بنتلی و تنها دختر وولف در توضیحاتی به رسانه‌ها اعلام کردند که در مسابقه با قطار آبی او در واقع مدل سدان (4 در) را می‌راند و مدل کوپه را چند ماه بعد از پیروزی خریده و به افتخارش نام “نسخه مخصوص قطار آبی” را روی آن نهاده‌اند.

۱۱. مدل ۲۰۰۵ بنتلی Arnage Blue Train در واقع بزرگداشتی برای کوپۀ پرآوازهۀ کلاسیک است - زمانی که مدل ۲۰۰۵ بنتلی Arnage به تولید رسید، بر روی داشبورد آن حکاکیِ نسخهِ کلاسیک خود را داشت تا یادآوره پیروزی بر قطار آبی باشد.

۱۱. مدل ۲۰۰۵ بنتلی Arnage Blue Train در واقع بزرگداشتی برای کوپۀ پرآوازهۀ کلاسیک است – زمانی که مدل ۲۰۰۵ بنتلی Arnage به تولید رسید، بر روی داشبورد آن حکاکیِ نسخهِ کلاسیک خود را داشت تا یادآوره پیروزی بر قطار آبی باشد.

۱۲. تیم بنتلی اجازه دادند تا اتومبیلشان که در سال ۱۹۲۷ برندۀ مسابقات Le Mans شده بود، در شام هتل Savoy به آنها ملحق شود - چنان که در اغلب مواقع در مسابقات ۲۴ ساعته‌ Le Mans حادثه ای رخ می دهد، در آن سال هم اتومبیلی که به شماره‌ هفت معروف بود (شماره بدنه خودرو این نبود) طی حادثه‌ای در نیمه شب و در شرایطی که یک سومِ مسیر را پیموده بود شدیداً دچار سانحه شد. مکانیک های حاضر در محل کوشیدند چراغهای چشمک‌زنی را بر روی شیشه‌ جلوی خودرو به جای چراغ جلو که شکسته بود نصب کنند و بالاخره هم موفق شد برنده‌ مسابقه شود و تیم بنتلی نیز با ۱۱ پُرس غذا در اطراف این خودرو نشستند تا جشن بگیرند.

۱۲. تیم بنتلی اجازه دادند تا اتومبیلشان که در سال ۱۹۲۷ برندۀ مسابقات Le Mans شده بود، در شام هتل Savoy به آنها ملحق شود – چنان که در اغلب مواقع در مسابقات ۲۴ ساعته‌ Le Mans حادثه ای رخ می دهد، در آن سال هم اتومبیلی که به شماره‌ هفت معروف بود (شماره بدنه خودرو این نبود) طی حادثه‌ای در نیمه شب و در شرایطی که یک سومِ مسیر را پیموده بود شدیداً دچار سانحه شد. مکانیک های حاضر در محل کوشیدند چراغهای چشمک‌زنی را بر روی شیشه‌ جلوی خودرو به جای چراغ جلو که شکسته بود نصب کنند و بالاخره هم موفق شد برنده‌ مسابقه شود و تیم بنتلی نیز با ۱۱ پُرس غذا در اطراف این خودرو نشستند تا جشن بگیرند.

۱۳. جیمیز باند بنتلی میراند، نه آستون مارتین - در کتاب جمیز باند او یک بنتلی سدان با موتور ۴.۵ لیتری سوار می‌شده است نه یک آستون مارتین کوپه!

۱۳. جیمیز باند بنتلی میراند، نه آستون مارتین – در کتاب جمیز باند او یک بنتلی سدان با موتور ۴.۵ لیتری سوار می‌شده است نه یک آستون مارتین کوپه!

۱۴. آخرین باری که تیم بنتلی برندۀ Le Mans شدند در سال ۲۰۰۳ بود - آخرین باری که بنتلی قبل از سال ۲۰۰۳ در مسابقات Le Mans برنده شده بود مربوط به ۷۳ سال قبل از آن می‌شد!

۱۴. آخرین باری که تیم بنتلی برندۀ Le Mans شدند در سال ۲۰۰۳ بود – آخرین باری که بنتلی قبل از سال ۲۰۰۳ در مسابقات Le Mans برنده شده بود مربوط به ۷۳ سال قبل از آن می‌شد!

۱۵.مدرسه رانندگی بر روی یخِ بنتلی - اگر تا به حال آرزو داشته اید که با سرعتی بیش از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت روی یخ رانندگی کنید، بنتلی به شما آموزش خواهند داد که چطور این کار را انجام دهید. فقط کافی است به فنلاند بروید.

۱۵.مدرسه رانندگی بر روی یخِ بنتلی – اگر تا به حال آرزو داشته اید که با سرعتی بیش از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت روی یخ رانندگی کنید، بنتلی به شما آموزش خواهند داد که چطور این کار را انجام دهید. فقط کافی است به فنلاند بروید.

۱۶. بله٬ درست است؛ مدل کانتیننتال GT میتواند با سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت روی یخ حرکت کند!
این نخستین خودرویی است که توانسته این کار بزرگ را در سال ۲۰۰۷ و به رانندگی اسطورۀ فنلاندی رالی «جوها کانکونن» انجام دهد و به این موفقیت دست یابد.

۱۶. بله٬ درست است؛ مدل کانتیننتال GT میتواند با سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت روی یخ حرکت کند!
این نخستین خودرویی است که توانسته این کار بزرگ را در سال ۲۰۰۷ و به رانندگی اسطورۀ فنلاندی رالی «جوها کانکونن» انجام دهد و به این موفقیت دست یابد.

۱۷. برای جشن رکورد سرعت روی یخ که با مدل کروکی سوپراسپرت کانتیننتال به دست آمد، آنها به خریداران این مدل ساعتی رایگان هدیه دادند -
آنها با همکاری شرکت Breiling ساعت های خاصی تولید کرده بودند که در صورت خرید مدل مخصوص مربوط به این رکورد، به شما هدیه داده می‌شد.

۱۷. برای جشن رکورد سرعت روی یخ که با مدل کروکی سوپراسپرت کانتیننتال به دست آمد، آنها به خریداران این مدل ساعتی رایگان هدیه دادند –
آنها با همکاری شرکت Breiling ساعت های خاصی تولید کرده بودند که در صورت خرید مدل مخصوص مربوط به این رکورد، به شما هدیه داده می‌شد.

۱۸. بنتلی در داخل خودروهایش گاو صندوق نصب می‌کند - با سفارش هر مشتری، بنتلی می‌تواند در داخل خودروها گاو صندوقی نصب کند که شما جواهرات و لوازم گرانبهای خود را وقتی به سفر می‌روید همراه خود ببرید و خیالتان آسوده باشد. حتی ساعت مخصوص Berling خود را هم در جای مخصوصی از گاو صندوق می‌توانید قرار دهید.

۱۸. بنتلی در داخل خودروهایش گاو صندوق نصب می‌کند – با سفارش هر مشتری، بنتلی می‌تواند در داخل خودروها گاو صندوقی نصب کند که شما جواهرات و لوازم گرانبهای خود را وقتی به سفر می‌روید همراه خود ببرید و خیالتان آسوده باشد. حتی ساعت مخصوص Berling خود را هم در جای مخصوصی از گاو صندوق می‌توانید قرار دهید.

۱۹. می توانید با استفاده از مبلمان بنتلی، دکوراسیون هرکدام از اتاق های خانه تان را تغییر دهید - اگر چه این مسئله بیشتر از قیمت یک خودرو برایتان هزینه خواهد داشت، اما واقعاً زیبا خواهد بود.

۱۹. می توانید با استفاده از مبلمان بنتلی، دکوراسیون هرکدام از اتاق های خانه تان را تغییر دهید – اگر چه این مسئله بیشتر از قیمت یک خودرو برایتان هزینه خواهد داشت، اما واقعاً زیبا خواهد بود.

۲۰. زیباترین آرایشگاهها در جهان از صندلی های بنتلی استفاده می کنند - آرایشگاهی به نام Pankhurst در لندن از صندلی های آرایش ساخت بنتلی استفاده کرده و کل فضای آرایشگاه بر اساس داخل اتاق یک بنتلی دکور شده است. اگر مایلید مو یا صورت خود را به آرایشگرانش بسپارید باید بدانید هزینه‌ بسیار گزافی در انتظار شما خواهد بود!

۲۰. زیباترین آرایشگاهها در جهان از صندلی های بنتلی استفاده می کنند – آرایشگاهی به نام Pankhurst در لندن از صندلی های آرایش ساخت بنتلی استفاده کرده و کل فضای آرایشگاه بر اساس داخل اتاق یک بنتلی دکور شده است. اگر مایلید مو یا صورت خود را به آرایشگرانش بسپارید باید بدانید هزینه‌ بسیار گزافی در انتظار شما خواهد بود!

۲۱. آنها بزرگترین سقف پنل خورشیدی را در بریتانیا دارند - در واقع این سقف های خورشیدی می‌تواند وقتی هوا آفتابی است، بیش از ۴۰ درصد از نیازهای برقی کارخانه را تأمین کند.

۲۱. آنها بزرگترین سقف پنل خورشیدی را در بریتانیا دارند – در واقع این سقف های خورشیدی می‌تواند وقتی هوا آفتابی است، بیش از ۴۰ درصد از نیازهای برقی کارخانه را تأمین کند.

۲۲. اسکی بنتلی بهترین نوع در جهان است -
این اسکی‌ها از فایبر کربن پیچیده شده دورِ چوب سدر همراه با فریمی فلزی ساخته شده‌اند که این ساختار باعث افزایش کنترل اسکی کردن در وسط پیچ می‌شود. تمامی سطوح این اسکی که با نام Zai شناخته می‌شود، از پلیمری مخصوص درست شده و قیمت آنها از قیمت اکثر اسکی‌های المپیک نیز بیشتر است!

۲۲. اسکی بنتلی بهترین نوع در جهان است –
این اسکی‌ها از فایبر کربن پیچیده شده دورِ چوب سدر همراه با فریمی فلزی ساخته شده‌اند که این ساختار باعث افزایش کنترل اسکی کردن در وسط پیچ می‌شود. تمامی سطوح این اسکی که با نام Zai شناخته می‌شود، از پلیمری مخصوص درست شده و قیمت آنها از قیمت اکثر اسکی‌های المپیک نیز بیشتر است!

۲۳. این یکی از بهترین راه های ممکن برای سود بردن از مزیت های سیستم رانندگی چهار چرخ متحرک بنتلی است - آن را اسکی با اتومبیل می نامند. از لحاظ فنی یک نوع سنّت نروژی است و همیشه باید توسط یک اتومبیل بنتلی بر روی سطح برفی یا یخی انجام شود.

۲۳. این یکی از بهترین راه های ممکن برای سود بردن از مزیت های سیستم رانندگی چهار چرخ متحرک بنتلی است – آن را اسکی با اتومبیل می نامند. از لحاظ فنی یک نوع سنّت نروژی است و همیشه باید توسط یک اتومبیل بنتلی بر روی سطح برفی یا یخی انجام شود.

گیگر:

لینک مطلب

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات