10 ترفند برای حرفه ای شدن در واتس اپ

0

10 ترفند برای حرفه ای شدن در واتس اپ

با این که شاید به نظر برسد تلگرام پر استفاده ترین شبکه اجتماعی در ایران به حساب می آید، اما این نرم افزار پیام رسان واتس اپ است که طبق آمار منتشر شده از سوی گوگل، بیشترین دانلود را در بین همه اپلیکیشن های موبایل در ایران داشته و البته به جز ایران، پر کاربردترین شبکه اجتماعی جهان هم واتس اپ است. کار با پیام رسان ها عمدتا به یک شکل صورت می گیرد و اکثر کاربران با مفاهیم اولیه ارسال و دریافت پیام آشنا هستند. اما اگر بخواهید مثل یک حرفه ای از واتس اپ استفاده کنید می بایست با ترفندهای آن آشنا شوید. در ادامه با سخت افزار همراه باشید تا با 10 مورد از این ترفندها آشنا شویم.

غیر فعال کردن تیک های آبی مشاهده پیام

ایده وجود راهی برای درک اینکه مخاطبین توانسته اند پیام شما را دریافت کرده و آن را مشاهده کننده در نوع خود بسیار کاربردی است و خیلی مواقع راهگشای مشکلات است. اما با این حال مواردی هم وجود دارند که شاید بهتر باشد کسی از خوانده شدن پیام آگاه نشود. برای این کار تنها کافی است تیک های آبی مشاهده پیام را غیر فعال کنید. برای این کار می بایست از منوی Settings وارد بخش Account و سپس Privacy شده و تیک مربوط به Read Receipts را غیر فعال کنید.

فرم دادن به کلمات

نوشتن متن به صورت ساده و بدون هیچ فرم خاصی سریع ترین راه برای صحبت کردن با یک فرد دیگر است. اما شاید بعضی مواقع بخواهید روی کلمه ای تاکید کنید یا آن را برای مخاطبتان مهم تر جلوه دهید. برای این کار می توانید از فرمت بولد (پر رنگ کردن)، ایتالیک (زاویه دار) و یا Strikethrough (با یک خط از میان کلمات) استفاده کنید. برای بولد کردن یک کلمه یا جمله کافی است آن را بین دو علامت * قرار دهید. برای مثال برای بولد کردن کلمه سخت افزار کافی است آن را به صورت *سخت افزار* تایپ کنید تا عملیات انجام شود. داستانی مشابه برای حالت های ایتالیک و Strikethrough وجود دارد که به ترتیب نیاز به استفاده از دو علامت _ و ~ است ( به صورت _سخت افزار_ برای ایتالیک و ~سخت افزار~ برای Strikethrough).

شنواترین گوش را پیدا کنید

یکی از ویژگی های بسیار جالب واتس اپ آن است که می توانید ببینید با کدام یک از مخاطبینتان بیشترین زمان را صرف مکالمه به صورت متنی یا صوتی کرده اید. برای پیدا کردن این مخاطب خاص می بایست از مسیر Settings وارد بخش Account شده و بعد در Storage Usage مخاطبانتان را بررسی کنید (این ویژگی در حال حاضر برای iOS وجود دارد).

خواندن همه پیام ها به صورت همزمان

گاهی اوقات پیش خواهد آمد که به دلایل مختلف قادر به خواندن تک تک پیام های دریافتی نیستید و به ناچار می بایست همه آن را خوانده شده فرض کنید. انجام چنین کاری نسبتا ساده است. روی یک چت long press (تپ طولانی) انجام داده و از منوی باز شده، Mark as Unread را انتخاب کنید.

دانلود داده ها را محدود کنید

معمولا کاربرانی که از اینترنت های حجمی استفاده می کنند همیشه می بایست روی نحوه مصرف داده ها دقت کنند تا در میانه کار با پیام اتمام حجم مواجه نشوند. در واتس اپ می توانید مشخص کنید داده هایی مانند تصاویر و فایل های ویدئویی چه زمانی دانلود شده و چه زمانی دانلود نشوند. برای این کار کافی است در منوی تنظیمات به بخش Data Usage سر بزنید.

پیام هایتان را مخفی کنید

احتمالا برای شما هم پیش آمده که گوشیتان را در اختیار یکی از دوستان قرار می دهید و به ناگاه به یاد پیام های شخصیتان در واتس اپ می افتید که ممکن است هر لحظه سر برسند. برای محافظت از حریم خصوصی و دیده نشدن پیام هایتان در چنین زمان هایی کافی است پیش نمایش آنها را غیر فعال کنید. در iOS از منوی Settings به مسیر Notifications رفته و گزینه مربوط به Show Preview را غیر فعال کنید.

تصویر پروفایل را مخفی کنید

شاید بعضی مواقع دوست نداشته باشید کسی تصویر پروفایل کاربری شما را ببینید. این مورد به خصوص زمانی اهمیت پیدا می کند که به ناچار در گروه های زیادی عضو شده اید و ممکن است وجود تصویر شما روی پروفایل مشکلاتی برایتان ایجاد کند. برای مخفی کردن تصویر کاربری راه بسیار ساده ای وجود دارد. از منوی تنظیمات وارد بخش Account شده و سپس در Privacy گزینه Profile Photo را پیدا کنید و تنظیمات مورد نظرتان را بر روی عکس اعمال کنید.

بوکمارک کردن پیام های مهم

معمولا در هر مکالمه دو طرفه ای بعضی از پیام ها بسیار مهم به حساب می آیند. این پیام ها از قرار های ملاقات گرفته تا ماموریت های کاری و خانوادگی و یا آدرس یا شماره تلفن متغیر هستند. اگر مدتی از انجام مکالمه گذشته باشد پیدا کردن یکی از این موارد در بین انبوه پیام ها کار بسیار دشواری است. اما شما می توانید مهم ترین پیام هایتان را در بخشی جداگانه همیشه در دسترس داشته باشید. برای این کار از منوی چت ها وارد یک گفت و گوی مشخص شوید و روی پیام مورد نظر به صورت طولانی تپ کنید و در نهایت علامت ستاره را انتخاب کنید.

اختصاصی کردن نوتیفیکیشن ها

زمانی که صحبت کردن با بعضی از مخاطبان و دریافت پیام از آنها اهمیت بیشتری نسبت به سایرین دارد می توانید به راحتی نوتیفیکشن های دریافتی از آنها را اختصاصی کنید تا حتی بدون نگاه کردن به گوشی هم بدانید پیامی از آنها دریافت کرده اید. برای این کار چت مورد نظرتان را انتخاب کرده و بر روی اسم کاربر در بالای آن تپ کنید و سپس Custom Notification را انتخاب کنید تا گزینه های سفارشی سازی نمایش داده شوند.

مشاهده مدت زمان سپری شده از ارسال یک پیام

بعضی مواقع خواهید دید که مخاطبان شما هم با خواندن ترفندهای واتس اپ، گزینه تیک مشاهده پیام را غیر فعال می کنند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنند. در این موارد کار خاصی برای آگاهی از دیده شدن یا نشدن پیام وجود ندارد اما می توانید بدانید چه مدت از ارسال پیامتان گذشته. برای این کار بر روی یک پیام دلخواه در چت مورد نظر به صورت طولانی تپ کرده و بعد گزینه اطلاعات یا i را انتخاب کنید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید