10 حقیقت جالب درباره اپ های تلفن های هوشمند

0

10 حقیقت جالب درباره اپ های تلفن های هوشمند

هر چقدر هم که کمپانی های سازنده تلفن های هوشمند به افزایش قدرت و توان پردازشی دستگاه های خود با ارتقای سخت افزاری و مواردی نظیر پردازنده، RAM و نمایشگر ادامه می دادند، تا پیش از اینکه اپ ها نقش اساسی خود را در دنیای گوشی ها پیدا نمی کردند نمی توانستیم این گجت ها را هوشمند به نامیم. در واقع اپ ها آنقدر سریع رشد کردند و محبوب شدند که حالا بسیاری از فعالیت های روزانه کاربران و حتی برخی از کاربردهای حرفه ای تر دستگاه هایی مانند تبلت ها و گوشی های موبایل به کمک آنها انجام می شوند و این دستگاه ها توانسته اند راه خود را به بخش های متنوعی مانند صنایع تولیدی و پزشکی نیز باز کنند. همه ما روی گوشی هایی که از آنها استفاده می کنیم چند برنامه بنا به نیازمان نصب کرده ایم و در طول روز به دفعات به آنها مراجعه می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با 10 حقیقت جالب درباره این اپلیکیشن ها آشنا شویم.

1- یک اپ برنامه ای است که برای اجرا روی دستگاه هایی مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها توسعه پیدا کرده و واژه APP در واقع کوتاه شده عبارت Application Software می باشد.

2- با این که اپ ها حتی در گوشی های بدون سیستم عامل فعلی هم به نوعی حضور داشتند، اما پیدایش اپ به صورت فعلی را باید به سال 2008 نسبت داد.

3- بین 20 تا 30 درصد قیمت یک اپ به فروشگاهی که در آن عرضه شده (مانند iTunes، پلی استور یا ویندوزفون استور) اختصاص داده شده و مابقی به توسعه دهندگان می رسد.

4- در سال 2015 درآمد توسعه دهندگان از برنامه ها در حدود 41 میلیارد دلار تخمین زده شده است و پیش بینی می شود کاربران در سال 2020 رقمی معادل 101 میلیارد دلار را صرف خرید اپ های موبایل کنند.

5- در حال حاضر بزرگترین فروشگاه های نرم افزاری عبارت اند از گوگل پلی برای اندروید و اپ استور برای iOS.

6- پیش بینی می شود در سال 2016 تعداد کاربرانی که از تلفن های هوشمند و اپ های آنها استفاده می کنند به بیش از 2 میلیارد نفر برسد.

7- در حالی که تعداد اپ ها دانلود شده توسط کاربران در سال 2009 رقمی معادل 2.5 میلیارد برنامه بود، تخمین زده می شود که این عدد در سال 2017 به بیش از 268 میلیارد برسد!

8- برنامه های کاربردی و برنامه های ارتباطی بیشترین سهم از اپ های دانلود شده توسط کاربران فروشگاه اپل را تشکیل می دهند. اپ های موجود در هر کدام از این دسته ها توسط بیش از 99 درصد کاربران دانلود شده اند.

9- بر همین اساس برنامه های مربوط به غذاها، برنامه های پخش موزیک، برنامه های مرتبط با سلامتی و برنامه های تولید کننده محتوا با کمتر از 3 درصد، کمترین سهم از اپ های دانلود شده توسط کاربران را در فروشگاه اپل به خود اختصاص می دهند.

10- بر اساس مطالعات صورت گرفته، هر فرد به طور متوسط روزانه 85 بار گوشی خود را چک می کند و زمان مصرف شده در برنامه ها تقریبا یک سوم زمان بیداری افراد را تشکیل می دهد.

برگرفته از اطلاعات وب سایت WebTrackStudio

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید