Thursday 19 January 2017

بک لینک شاپ

کد خبر : 49208
تاریخ انتشار : یکشنبه 3 آوریل 2016 - 8:30
4 views بازدید

10 خودروی اروپایی که می توانید به جای خودروهای چینی بخرید / راهنما

در بخش های گذشته، به این مسئله اشاره کردیم که بازه قیمتی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان، بستر مناسب فعالیت و فروش خوب خودروهای چینی است. این یک نگاه بلند مدت نیست و امروز شاهد هستیم در عمل، چینی ها هستند که در این بازه حکومت می کنند. ولی اشاره شد که خیلی ها هنوز مخالف خودروهای چینی هستند و به مراتب کارکرده هایی با […]

در بخش های گذشته، به این مسئله اشاره کردیم که بازه قیمتی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان، بستر مناسب فعالیت و فروش خوب خودروهای چینی است. این یک نگاه بلند مدت نیست و امروز شاهد هستیم در عمل، چینی ها هستند که در این بازه حکومت می کنند. ولی اشاره شد که خیلی ها هنوز مخالف خودروهای چینی هستند و به مراتب کارکرده هایی با برند بهتر از چینی ها را ترجیح می دهند. با توجه به اینکه ایرانیان دید خوبی به خودروهای ژاپنی دارند، بحثی را پیرامون خودروهای کارکرده ژاپنی داشتیم که قیمتی بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان دارند و پیشنهادهای جذابی بین گزینه ها دیده می شد. حال امروز به سراغ خودروهای اروپایی می رویم که در بازار کارکرده ها قیمتی بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان را دارند.

۱- اوپل کورسا

opple corsa
خودتان خوب می دانید که وقتی بحث از فناوری ساخت می شود، کمپانی های آلمانی حرف های زیادی را برای گفتن دارند. حال اگر بدانید که خودرویی آلمانی با مدل ۲۰۱۴ قیمتی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را دارد، آیا آن را به چینی ها ترجیح می دهید؟! شاید اول بگوید بله. ولی بهتر از کمی موشکافانه تر به مسئله نگاه کنیم. اوپل کورسا خودرویی است که در مدل اتوماتیک ۲۰۱۴ قیمتی زیر ۹۰ میلیون تومان را در بازار دارد.

این خودرو هاچبک آلمانی به موتور ۱٫۴ لیتری مجهز است که ۱۰۰ اسب بخار را با گشتاور تقریبی ۱۳۰ نیوتون متر تولید می کند. گیربکس اتوماتیک هم از نوع چهار سرعته بوده و قدرت را به چرخ های جلو می رساند. مسئله اصلی اینجاست که بازار اوپل کورسا در ایران بسیار ضعیف است و تعداد زیادی از آن به ایران نیامده است. مسئله فروش این خودرو به مراتب از چینی ها و آلمانی های دیگر سخت تر بوده و بازار کشش کمی را به سمت آن نشان داده است.

تعمیرات و خدمات دهی به این خودرو هم مسئله ای است مهم که متاسفانه خدمات پس از فروش فراگیری در ایران ندارد و در صورت بروز مشکل، قطعات این خودرو به راحتی در دسترس نیست. امکاناتی مثل دو کیسه هوا، کروزکنترل و سیستم تهویه دستی از جمله امکانات کورسایی به حساب می آید که قیمت زیر ۹۰ میلیون تومان را در این روزهای بازار ایران پیدا کرده است.

مشخصات فنی اپل کورسا 2014

۲- آلفارومئو جولیتا

alfa romeo gulietta-2
زیبای ایتالیایی، خاص در مهندسی ساخت، جذاب و دست داشتنی. این جملات توصیفی بود که روزهای اول عرضه این خودرو در بازار ایران از جانب رسانه های مکتوب اعلام می شد. نمی توان این جملات را شعار و تبلیغ دانست، زیرا واقعا این تفسیرها برای جولیتا ایتالیایی صحیح است. فقط مسئله اینجاست، این جمله های عاشقانه نتوانست کاری کند تا آن طور که باید و شاید جولیتا سهم خوبی را از بازار ایران داشته باشد. این روزها شاهد هستیم که خودروهای آلفارومئو فروش به نسبت کمی را در بازار ما دارند و معمولا با افت قیمتی زیادی در معاملات نسخه کارکرده، تغییر مالکیت داده می شوند.

همچنین عدم وجود خدمات پس از فروش گسترده باعث شده تا بسیاری از علاقه مندان این خودرو بر خلاف میل خود عمل کرده و به سراغ خودرویی دیگر بروند. اما شاید امروز شرایطی مناسب ایجاد شده تا خریدارانی که بودجه کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را دارند به جای خودروهای صفر چینی به سمت این خودروی هاچبک به نسبت خانوادگی بیایند. آلفارومئو جولیتا ۲۰۱۲ در نسخه بدون رنگ فول قیمتی حدود ۹۳ تا ۱۰۰ میلیون تومان را دارد. با توجه به کارکرد و تمیزی خودرو و البته وجود برخی امکانات مثل مانیتور، دنده پشت فرمان و رینگ سفارشی قیمت این خودرو در این بازه شناور است. شایان ذکر است که خیلی از مالکین حاضر به معامله خودروشان با این قیمت نیستند و گاهی قیمت بالای ۱۱۰ میلیون تومان را اعلام می کنند.

ولی با کمی گشت و گذار در بازار خودرو، می توانید نسخه ای از جولیتا را با هزینه کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان پیدا کنید. از ویژگی های خوب این خودرو موتور ۱٫۴ لیتری تویین توربو است که ۱۷۰ اسب بخار را با گشتاور ۲۵۰ نیوتون متر تولید می کند. این پیشرانه توانست در مسابقه های فناوری مختلف برگزار شده در سطح جهان جوایز نفیسی را دریافت کند. گیربکس دوکلاچه اتوماتیک این خودرو هم قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند و شتاب صفر تا صد را حدود ۷٫۷ ثانیه برای جولیتا ثبت می کند. در نسخه فول این خودرو امکاناتی مثل شش کیسه هوا، سقف پانارومیک، زنون و چراغشور، کروزکنترل، تودوزی چرم، دنده پشت فرمان، مانیتور، سنسور پارک، دوربین عقب، سیستم تهویه دوگانه، صندلی برقی، سنسور نور و باران، تنظیم حالت رانندگی DNA و… وجود دارد.
۳- آلفارومئو میتو

alfa romeo mito
میتو هم جز آن دسته آلفارومئوهایی است که در ایران آنچنان گرم از او استقبال نشده است. میتو را می توان نسخه کوچک و دو درب جولیتا دانست که با موتور ۱٫۴ لیتری توربو قدرت ۱۳۵ اسب بخار را تولید می کند. گیربکس شش سرعته دوکلاچه می تواند شتاب صفر تا صد را برای این کوچولو جذاب در ۸٫۳ ثانیه ثبت کند. امکاناتی مثل شش کیسه هوا، سیستم تهویه دوگانه، سقف نیمه پانارومیک، نور زنون و… از جمله امکانات این خودروی دو درب به حساب می آید.

شما می توانید با هزینه بین ۷۵ تا ۹۵ میلیون تومان مالک این خودرو بشوید. به شرطی که اگر قصد خرید خودروی چینی داشتید، صرفا برای استفاده حداکثر دو تا سه نفر را داشته باشید و این خودرو را در شرایط کارکرده جایگزین آن صفر چینی بکنید. می توان گفت که میتو به مراتب از هر چینی زیر ۱۰۰ میلیون تومان در بازار ایران جذاب تر است و به راحتی می تواند جوانان را برای خرید خود جذب کند. مسئله اصلی هم این است که این خودرو خدمات گسترده و شاسیته ای در سطح کشور ندارد و باید به این نکته قبل از خرید دقت کرد.
۴- ب ام و سری ۵ نسخه E60

bmw series5 E60
اگر قصد خرید یک چینی صفر دارید، به احتمال زیاد نمی توانید با بودجه زیر ۱۰۰ میلیون تومان سوار بر ب ام و آن هم سری ۵ بشوید. زیرا اگر قصد خرید این خودرو با کمترین امکانات هم داشته باشید، خودرویی را پیدا می کنید که حدود ۱۰ سال عمر کرده است و احتمالا هم به هم میزان راه رفته است. خودرویی که شاید شما راحت تر آن را پیدا کنید، ۵۲۰i مدل ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ است که در صورت سلامت نسبی قیمتی حدود ۸۸ تا ۱۰۰ میلیون تومان را دارد. در این نسخه نباید توقع آپشن و امکانات خاصی را داشته باشید.

ولی با این حال در اتاق این خودرو امکاناتی پیدا می شود که امروز در خودروهای چینی صفر کمتر دیده می شود. نسخه ۵۲۰ با موتور دو لیتری ۱۶۸ اسب بخاری (برخی نسخه ها قدرت کمتری را تولید می کنند) و گشتاور ۲۱۰ نیوتون متری در در آن سال ها به بازار جهانی عرضه شده و از نظر ایمنی در سطح بالایی قرار دارد. با توجه به اتوماتیک بودن این خودرو، امکانات پایه دیگری هم روی ۵۲۰i وجود دارد. همچنین قدرت این خودرو به چرخ های عقب منتقل می شود. ولی به خاطر قوی نبودن موتور، زیاد حس اسپرت و چسبندگی خاصی برای این مدل احساس نمی شود. اگر بخواهید سوار سری ۵ قوی تری بشوید، باید به سراغ مدل ۵۲۵i بروید که با موتور M54B25 قدرت ۱۹۲ یا ۲۱۸ اسب بخار را تولید می کند.
۵- ب ام و سری ۳ نسخه E46

bmw series3 e46
ب ام و E46 را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین ب ام و ها در ایران دانست. این محبوبیت جدای از جذابیت ظاهری، از سر سریال تلویزیونی «هشدار برای کبرا۱۱» آغاز شد که شخصیت اول فیلم در ماموریت های پلیسی با ب ام و E46 هنرنمایی می کرد. برد رسانه ای این فیلم در ایران به قدری بالا بود که بازاریان به جای گفتن اسم دقیق خودرو، به تکه کلام « ب ام و سمیری» اکتفا می کردند و هنوز هم همین را می گویند!

شما می توانید این خودرو را با نسخه ۳۱۸i، ۳۲۰i و ۳۲۵i بیشتر در بازار ببینید و با توجه به سلامت فنی، مشخصات فنی و مدل، بهایی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان بپردازید. البته باید اشاره کرد که E46 محبوبیت زیادی دارد و گاهی نسخه های آنتیک آن تا ۱۳۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود. مدلی که شما می توانید بیشتر آن را در بازار پیدا کنید به سال ۲۰۰۵ بر می گردد.
۶- ب ام و سری ۳ نسخه E90

bmw series5 E60
شما می توانید ب ام و ۳۲۰i و ۳۲۵i مدل ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ را که با اتاق E90 عرضه شده است، با قیمتی بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان تهیه کنید. خودروهایی که با موتور دو و ۲٫۵ لیتری عرضه می شوند و گیربکس اتوماتیک و دیفرانسیل عقب از قسمت های اصلی آن به حساب می آیند. نسخه ۳۲۰i به صورت عادی ۱۴۸ اسب بخار قدرت دارد و نسخه تقویت شده تا ۱۶۸ اسب بخار قدرت تولید می کند. مدل ۳۲۵i هم بین ۱۸۸ تا ۲۱۸ با توجه به کد موتور قدرت لازم را ایجاد می کند. تنها مسئله در خرید این خودروها دقت در سلامت فنی آن است و اینکه باید آگاه بود که سوار بر یک ب ام و هستید و احتمالا خرج تعمیرات بالایی را نسبت به قیمت خودرو متحمل می شوید.
۷- ب ام و X3

bmw x3
شما می توانید به جای خرید یک چینی صفر شاسی بلند، به سراغ ب ام و X3 اتاق E83 بروید. این خودرو را با مدل ۲۰۰۵ یا ۲۰۰۶ با قیمتی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان در بازار معامله می کنند. گیربکس اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک از ویژگی های این خودرو به حساب می آید. وجود موتور ۲٫۵ لیتری و ۳ لیتری باعث می شود که با توجه به استفاده و بودجه نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید. البته که مدل سه لیتری شش سیلندر در بازار ایران طرفدار بیشتری را دارد و قیمت به مراتب بالاتری را دارد.
۸- مرسدس بنز کلاس C اتاق W203

benz class c w203

شما می توانید این خودرو را بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان با توجه به مدل موتور و سال خریداری کنید. آن دسته از C240 هایی که در اختیار ارگان های دولتی بوده، به دلیل استفاده بالا تا ۵۲ میلیون تومان هم معامله شده است. ولی اگر به دنبال نمونه خانگی آن باشید می توانید بین C180، C200 و C230 مدل ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ یکی را انتخاب کنید.

این خودروها با موتورهای مختلف عرضه شده و امکانات به نسبت خوبی را در خود دارند. به عنوان مثال بنز C230 مدل ۲۰۰۶ با کارکرد ۱۵۰ هزار کیلومتر و بدنه بدون رنگ، ۸۶ میلیون تومان معامله شده است. همچنین بنز C200 مدل ۲۰۰۷ با کیت AMG و بدنه سالم، با کارکرد ۱۲۰ هزار کیلومتر ۹۳ میلیون تومان معامله شده است. باید دقت کرد که شما باید بتوانید از پس برخی خرج های یک مرسدس بنز ۱۰ ساله بر بیایید.

۹- مرسدس بنز کلاس E اتاق W211

benz class e w211
اگر قصد خرید بنز کلاس E داشته باشید،؛ به احتمال قوی باید یک دستگاه از مدل هایی که کاربرد ارگانی داشته و از سال ۲۰۰۳ تا الان کار می کند را خریداری کنید. این خودرو عموما مدل ۲۴۰ بوده و با گیربکس دستی عرضه شده است. برخی مالکین این خودروها را بعد از تغییر کاربری، به گیربکس اتوماتیک و امکاناتی تا حد سطح فول مجهز کرده اند. قیمت این خودروها با توجه به کارکرد و سلامت در بازار بین ۶۸ تا ۱۰۰ میلیون تومان تعیین می شود. پیشنهاد ما این است که اگر قصد خرید یک بنز کارکرده را به جای یک چینی صفر دارید، لاقل به سراغ کلاس C بروید و مدل ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ آن را تهیه کنید.
۱۰- فیات ۵۰۰

fiat 500
شما می توانید به فیات ۵۰۰ هم فکر کنید. با اینکه این خودرو به صورت عمده به بازار ایران نیامده است، ولی با توجه به آغاز واردات آن و پیدا شدن نسخه های کارکرده، می توانید این خودرو را به عنوان یک ایتالیایی دو نفره خریداری کنید. با اینکه ابعاد این خودرو کوچک است، ولی کیفیت و طراحی منحصر به فرد خود را دارد. این روزها مدل ۲۰۱۵ کارکرده این خودرو را با قیمت زیر ۸۳ میلیون تومان معامله می کنند.

این خودرو در ایران با موتور ۱٫۳ لیتری ۶۹ اسب بخار عرضه می شود و به گیربکس پنج دنده اتوماتیک Dual Login مجهز است. جالب است بدانید نسخه صفر کیلومتر ۲۰۱۵ این خودرو با گارانتی فیات ۵۰۰، بین ۸۵ تا ۹۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود و با این حال هم این خودرو نتوانسته خطری برای چینی ها به حساب بیاید.

به غیر از گزینه های معرفی شده، خودروهایی مثل پژو ۴۰۷، رنو فلوئنس، داستر، سیمبل، اسکالا و… را نیز با بودجه کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان در نسخه های کارکرده یا صفر تهیه کنید که می توانند جایگزین خوبی به جای برخی چینی ها باشند.

مشخصات فنی فیات 500

مشخصات فنی فیات 500L

روزنامه دنیای خودرو- حسین دلاور

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

لینک مطلب

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 38
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات