10 راه برای اینکه در کمتر از 30 ثانیه خود را خوشحال کنید

0

10 راه برای اینکه در کمتر از 30 ثانیه خود را خوشحال کنید

شادی و نشاط از نیازهای اساسی انسان است و بشر همواره بدنبال خوشحالی بوده است. اما برای اینکه بدانیم چگونه خوشحال شویم باید بدانیم که شادی چیست؟ برای به دست آوردن شادی به طور معمول دست به هرکاری می زنیم ولی کمتر آن را به دست می آوریم چون از معنای واقعی آن آگاه نیستیم. شادی در میان انسان های مختلف تعریف های متفاوتی دارد و هر کسی با توجه به ساختاز ذهنی و روحی خود آن را درک میکند. اما به صورت کلی هرچه انسان راضی تر باشد و از لحظات زندگی خود لذت ببرد سطح شادی او بالاتر خواهد رفت. ما شما را با 10 راه آسان برای احساس شادی در عرض 30 ثانیه یا کمتر آشنا میکنیم.

 

اگر میخواهید آدم شادتری باشید فقط کافیست به زندگی خود معنا و مفهوم ببخشید و از آن لذت ببرید. لذت بردن از زندگی و معنا دار بودن آن باعث آزار هیچکس نمیشود، تنها شما را شادتر میکند. اما آیا واقعا میتوان در 30 ثانیه خوشحال شد؟ قطعا بله! همه این تغییرات در یک چشم بهم زدن اتفاق میافتد و شما برای عملی ساختن آنها به هیچکس نیاز ندارید. این تکنیک ها در هر نقطه ای قابل پیاده سازی است؛ در خانه، اداره، ماشین. فقط و فقط نیاز به یک ذهن آماده و کمی تمرین دارد.  موارد زیر را بخوانید و انتخاب کنید که کدامیک را امتحان کنید.

1- یک نفس عمیق بکشید

 یک نفس عمیق سیستم بدن شما را به حالت عادی برمیگرداند. آیا این حرکت بیشتر از 15 ثانیه زمان میبرد؟ یک نفس عمیق دیگر حتی میتواند میزان خوشنودی و رضایت شما را نیز بیشتر کند.

2- در روز خود چیزی را پیدا کنید که هر چند کوچک اما باعث احساس رضایت شما شده باشد

ممکن است که خودن صبحانه خوب یا خواندن خبر در صبح احساس خوبی به شما دهد و برای چند لحظه احساس رضایت داشته باشید. این کارها در ذهن خود به عنوان یک تجربه مثبت حک کنید.

3- در روز خود چیزی را پیدا کنید که اتفاق نیفتادن آن باعث خوشحالی و رضایت شما شده باشد

هیچکس امروز بیمار نشده است، ماشین شما دچار مشکل نشده است و یا با کسی دچار مشکل نشده اید. همیشه احتمال وقوع اتفاق های بدتر وجود دارد.

4- لبخند بزنید

بسیاری از مردم فکر میکنند که شادی باید از داخل به بیرون منتقل شود؛ از ذهن به رفتار. اما شادی میتواند از خارج به داخل انسان نیز منتقل شود؛ یعنی از رفتار به ذهن انتقال یابد. تصمیم به لبخند زدن باعث آزاد شدن مواد شیمیایی در بدن میشود که نتیجه آن شادی است.

5- به احساسات منفی خود برچسب بزنید

“عصبانیت”، “درماندگی”، “ناراحتی” و “اضطراب”. با برچسب زدن به احساسات خود درد و رنج شما تسکین می یابد. اما چرا؟ برچسب زدن فعالیت مغز را از بخش احساسی به بخش تفکر مغز تغییر میدهد و باعث میشود انسان کمتر احساس صدمه دیدن و بیشتر احساس کنترل داشته باشد.

6- صاف بنشینید

به طرز باورنکردنی ای خمیده بودن باعث بروز احساسات منفی میشود. مطالعات نشان میدهد که حس و حال کمتر، اعتماد بنفس پایین و نداشتن عزت نفس در افرادی که به اصطلاح عامیانه قوز میکنند شایع است. از طرفی صاف نشستن باعث بروز احساسات مثبت، ابراز وجود، اعتماد به نفس و خلق و خوی شادتر میشود. همچنین به سلامت فیزیکی بدن نیز کمک میکندو باعث جلوگیری از مشکلات در ناحیه گردن و شانه خواهد شد. اگر میخواهید که حس سرخوشی داشته باشید صاف بنشینید. احساس شادی در شما ظاهر خواهد شد.

7- به لذت های کوچک خود توجه کنید و آگاهانه از آنها قدردانی کنید

شانس تجربه کردن چیزهای خوب در بیشتر مواقع بی سر و صداست. مثل نوشتن یک ایمیل کاری یا تماس تلفنی و یا داشتن یک دوست خوب. برای دستیابی به بهترین نتیجه، قدردان اشیاء و افرادی باشید. 5 ثانیه یا کمی بیشتر به تجربه های خوب زندگی خود اختصاص دهید. سطح شادی شما به طور پیوسته بالاتر خواهد رفت.

8- از خودتان قدردانی کنید

به یک کار که در حال حاضر آن را به خوبی انجام داده اید و یا تا حدی جلو برده اید و یا کیفیت خوبی از خود به نمایش گذاشته اید فکر کنید. شروع یک پروژه، یک تماس تلفنی و یا حتی یک بحث منصفانه و صادقانه با یک همکار یا دوست که به خوبی تمام شده است. توجه به نقاط قوت باعث بالا بردن روحیه و در نتیجه شادی میشود.

9- نقاط مثبت را در اتفاق های منفی پیدا کنید

همه ما جمله ی “شکست مقدمه ای است برای پیروزی” را بسیار شنیده ایم. اما چطور؟ تنها کافیست که عدم موفقیت خود را یک “چالش” تلقی کنید نه یک “شکست”. این کار تنها 5 ثانیه زمان میبرد. در زمان بافیمانده به چگونگی مقابله با آن فکر کنید.

10- از عکس پس زمینه نمایشگر خود برای یادآوری اهداف و لذت های زندگی خود استفاده کنید

عکسی از خانواده، یا از یک مسافرت و یا ضرب المثل مورد علاقه میتواند احساسات را برانگیزد و لحظات شاد را بیشتر کند. در هنگام استراحت کوتاه نگاه کردن به عکس های طبیعت نه تنها باعث ایجاد شادی میشود بلکه با کاهش استرس و فشار خون میتواند سلامتی شما را تضمین کند.

انسان به طور ناخواسته توجه بیشتری به نقاط منفی میکند. توجه به ابعاد منفی باعث هشیاری نسبت به تهدیدهای احتمالی، مشکلات و عوامل استرس زا میشود اما اگر تنها به نقاط منفی کار دقت شود فرصت برای لذت بردن از زندگی، روابط خوب و جنبه های شاد زندگی از دست میرود. فعالیت های شادی بخش باعث ایجاد تعادل میشود و علاوه بر این دارای مزایای طولانی مدتی برای مغز مبباشد. راه های بسیاری برای شاد بودن در زمانهای کوتاه وجود دارد بخصوص اگر شما انسانهای دلسوز و خیری هستید. اما 10 راه حل بالا به شما کمک میکند خودتان باعث  شادی خودتان شوید. به شما توصیه میکنیم که با یک تلاش عمدی و آگاهانه بر احساسات منفی خود غلبه کرده و مراحل کوچکی را برای رسیدن به احساس خوشحالی و رضایت طی کنید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید