10 گام طلایی برای کاهش اضطراب

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، معمولاً افرادی که قابلیت ها و توانایی های خود را نمی شناسند زودتر دچار اضطراب می شوند به این افراد توصیه می شود لیستی را با خود همراه کنند و در زمان هایی که اضطراب ندارند لیست را با خود مرور کنند تا به شکل یک عادت رفتاری در آنها به وجود آید. افرادی که دچار اضطراب می شوند بسیار فراموشکار هستند و همین امر باعث می شود تا قادر به پیدا کردن راهی درست برای حل مسائل زندگی خود نباشند. بنابراین بعد از تکرار توانایی ها به صورت عادت، در زمان اضطراب افراد می توانند نگاهی به لیست خود انداخته تا اضطراب شان کاهش پیدا کند.
تکرار جملات تاکیدی باعث کاهش ترس در افراد می شود و همین امر نیز یکی از راهکارهای کاهش اضطراب است.

گام سوم در کاهش اضطراب، یوگا و مدیتیشن است و همراه با این روش افراد می توانند ورزش و پیاده روی داشته باشند زیرا در پیاده روی به خصوص پیاده روی تند، هورمون اندروفین در بدن افزایش پیدا می کند و همین مسئله باعث کاهش اضطراب می شود.

تغییر در برنامه زندگی، گاهی اوقات باعث می شود تا افراد نسبت به برخی مسائل بازنگری لازم را داشته باشند و همین امر باعث می شود تا افراد مسئولیت های خود را بالغانه کاهش دهند و کارهایی که در راستای اهداف شان نیست را متوقف کرده و زندگی جدیدی را شروع کنند.

وقت گذرانی با دیگران و تبادل نظر در میان جمع دوستان صمیمی نکته ای ظریف است که باعث کاهش اضطراب می شود.

خودشناسی نیز گام موثر دیگری است که احساس خودتخریبی را در افراد کم می کند و سیکل معیوب اضطراب را می کاهد.

محبت کردن به دیگران و کمک به افرا غریبه نیز به دلیل مهری که در روابط افراد ایجاد می کند اضطراب را کاهش می دهد.

فکر کردن در خصوص خطاهای فکری نیز گام موثر دیگر برای کاهش اضطراب به شمار می رود. شناخت خطاهای فکری و شناسایی آنها نیز باعث کاهش اضطراب درونی می شود.

توصیه می شود اگر افراد رنجش مهمی را تجربه کرده اند از آن فاجعه ای عظیم نسازند و به طور آگاهانه به فراموشی سپرده و در راستای بهبودی آن اقدام کنند.

گاهی اوقات قانون شکنی نیز باعث می شود تا افراد فرصت های جدید را از دست نداده و به جای اینکه خود را محدود کنند به ارتباطات وسیع تری دست پیدا کنند و همین موضوع گام نهایی در کاهش اضطراب آنها به شمار برود.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: آستان

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید