1000 اسب بخار در یک خودروی تمام الکتریکی!

0

1000 اسب بخار در یک خودروی تمام الکتریکی!

شاید چندان بیراه نباشد اگر بگوییم تقریبا همه مردم دنیا می دانند دیگری چیزی به پایان سوخت های فسیلی نمانده و این روزها در حال استفاده از آخرین قطره های سوختی هستیم که سال هاست جهان را به پیش برده. اما به هر حال باید برای هر چیزی پایانی هم متصور بود. کمپانی های خودروسازی هم مدت هاست که این نکته را فهمیده اند و در حال کار بر روی خودروهای تمام الکتریکی به عنوان وسائل نقلیه نسل آینده هستند. تجربیات سال های اخیر بیشتر روی دو دسته متمرکز شده. اولین مورد خودروهای به اصطلاح هیبریدی هستند که از عملکرد مشترک موتورهای الکتریکی و احتراق داخلی استفاده می کنند و ترکیبی از نیروی باتری ها و بنزین آن ها را به حرکت در می آورد. پرچم دار این دسته از خودروها هم پورشه 918 و مکلارن P1 هستند. در طرف دیگر قضیه هم خودروهای کوچکی را می بینیم که برای حرکت کردن فقط به باتری ها اتکا می کنند. این خودروها به جز موارد بسیاری محدودی (مانند مدل برقی SLS) خودروهای نه چندان قدرتمندی هستند که برای مصرف شهری ساخته شده اند و نمی توان برای سرعت های بالا و مسافت های طولانی روی آنها حساب ویژه ای باز کرد. اما حالا کمپانی استون مارتین دست به کار شده و خودروی تمام الکتریکی خود را با 1000 اسب بخار آماده کرده است.

خودروی تمام الکتریکی و اسپورت استون مارتین که RapidE نام دارد در واقع ورژن سوپر اسپرت از یک مدل 550 اسب بخاری است. آن طور که اعلام شده اولین سری از RapidE دو سال دیگر به صورت انبوه تولید شده و روانه بازار خواهد شد و محل شروع آن هم کشور چین است! البته دلیل چنین تصمیمی آن است که مراحل تولید این خودرو اکثرا در کشور چین انجام شده. مدل 550 اسب بخاری RapidE می تواند 200 مایل را با یک بار شارژ کردن طی کند. اما اگر بخواهیم درباره مدل سوپراسپرت صحبت کنیم، باید گفت این ورژن 1000 اسب بخاری مطمئنا مسافت کمتری را طی خواهد کرد، اما در ساخت آن از چهار موتور الکتریکی استفاده شده تا کنترل بهتر، گشتاور و سرعت برای هر چهار چرخ خودرو در دسترس باشد. از لحاظ ظاهریريال مدل سوپر اسپرت RapidE بسیار شبیه به مدل Rapide S است که از یک موتور قدرتمند V12 استفاده می کند. آن طور که مدیران استون مارتین اعلام کرده اند تصمیم دارند هر سال 400 دستگاه از این خودرو تولید کننده و قیمت آن نیز از 200000 پوند آغاز خواهد شد. به این ترتیب نمی توان RapidE را رقیبی مستقیم برای Model S تسلا در نظر گرفت. به هر حال استون مارتین همیشه ظاهر اشرافی خود را حفظ کرده و می خواهد همین روند را در مورد خودروهای الکتریکی خود نیز در پیش بگیرد.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید